Bahreyn Vize

Bahreyn vize işlemleri, Bahreyn konsolosluğu tarafından yürütülür. Vize almak için konsolosluğu arayarak randevu alabilir veya yetkili vize merkezlerine müracaat ederek randevu tarihi belirleyebilirsiniz.

Bahreyn, Türkiye’den vize talep ettiği için Türk vatandaşları ülkeye gitme amacına göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Bahreyn vizeleri; eğitim, çalışma, ticari, aile birleşimi, evlilik, turistik gibi farklı türlere ayrılmıştır.

Bahreyn vize başvurusu için konsolosluk tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Formu online olarak doldurmanız ardından çıktısını almanız ve gerekli evraklar arasına eklemeniz istenmektedir.

Vize başvurusu için hazırlamanız gereken belirli evraklar vardır. Güncel pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, mesleki belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi belgeler, tüm vize türleri için istenir. Bunun dışında başvuru yaptığınız vize türlerine göre ek evraklar hazırlamanız da istenmektedir.

Bahreyn vize randevu tarihinde, vize merkezine randevu saatinden 15 dakika önce gidebilirsiniz. Vize için gereken evrakları teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından işleminiz tamamlanır. Vize işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×