Avusturya Aile Birleşimi: Başvuru (2022)

Avusturya Aile Birleşimi Başvurusu

Avusturya’da oturma ve yerleşim izinleri kart şeklinde düzenlenerek Viyana da MA20 BELEDİYESİ’nde verilmektedir.

Avusturya Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Türkiye Cumhuriyetin’de yaşayan vatandaşların Avusturya da yaşamakta olan eşlerinin yada çocuklarının yanlarına yerleşmek veya Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan çocuklarını yanlarına alabilmek için başvuru yapmaları gereken vize türüdür.

Bu tip vizeler D TİPİ VİZE (uzun vize) kategorisinde olduğundan direk Avusturya Konsolosluklarına ve Avusturya Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Avusturya Konsolosluğu aile birleşimi vizesi için istediği evraklar da herhangi bir problem olmaz ise 2 hafta içerisinde tamamlanır.

Avusturya vize veriyor mu?

Avusturya vatandaşın pasaportuna göre vize vermektedir.

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Aile birleşimi vizesi bir ay kadar sürede hazırlanır, 2 hafta içerisinde de çıkar.

Başvuru için Avusturya tarafından istenen evraklar hazırlanmalı ve teslim edilmelidir. Duruma göre evraklarda değişiklik, ek evrak isteme, sürenin uzaması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Avusturya da Eşlerin Yaşam, Medeni Hallerine Göre Vize Şartları

Avusturya Aile Birleşimi: Başvuru (2021)
Avusturya Aile Birleşimi: Başvuru 

Eşler geçmişinde de bir yada birden fazla evlilik yapmış iseler evliliklerinin bittiğine ilişkin boşanma kararı ve Avusturya veya Türkiye’den tanıma tenfiz kararı belgesi gösterilmelidir.

Ölüm kaynaklı bir durum var ise ölüm kayıt örnekleri de sunulmalıdır. Ve bütün bu belgeler Almanca tercümeleri verilmelidir.

Avusturya Aile Birleşimi  Vizesi için Gerekli Belgeler

Avusturya Aile Birleşimi  Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Kişi Yabancı Ülke Vatandaşı İse
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Güncel Banka Hesap Dökümü
 • Seyahat  Sağlık Sigortası
 • Avusturya Vize Başvuru Formu
 • Avusturya Vize Talebini Beyan Eden Dilekçe
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri
 • Kişinin çalıştığını gösterir belgeler
 • Eşin kimlik bilgileri: Avusturya  vatandaşı olduğunu gösteren onaylı resmi kimlik belgesi. Ayrıca vatandaşlık belgesi veya tam nüsha doğum belgesi ibraz edilmelidir.
 • Evlenme ehliyeti belgesi.
 • İkametgah belgesi
Avusturya Aile Birleşimi vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/avusturya-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Avusturya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya aile birleşimi vizesi alabilmek mümkündür ancak bunun için Avusturya aile birleşimi için gerekli evraklar söz konusudur. Bu evraklar eksiksiz olmalıdır ve içerik olarak da yeterli olması gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar 2020 yılı ile değişime sahip değildir. Bu gibi vizeler sık sık değişim göstermez. Bu nedenle istikrar vardır ve evraklar da eksiksiz bir biçimde beklenmektedir.

Avusturya aile birleşimi yorumları okuyarak sizler de ekstra bir şey gerekir ise öğrenebilirsiniz ancak bu yorumlarda genellikle şartlar sağlandığında vizr alabilmek mümkün olmuştur. Gelir beyanı önemli bir durumdur.

Avusturya aile birleşimi 2021 yılında çok merak edilen bir şeye dönüşmüştür çünkü Avusturya’da yaşamak isteyen pek çok insan bulunmaktadır. Bunun için aile birleşimi vizesi seçeneklerden sadece biridir.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020 yılında da sık sık sorulsa da 2021 yılı ile değişiklik yoktur. Bu gibi uzun süreli vizeler 1 aydan sonra çıkmaktadır ancak net bir tarih vermek mümkün değildir. Bu konsolosluğun yoğunluğu ile alakalıdır.

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar 2021 en başta pasaport ve ardından kimlik fotokopisidir. Sizin tam vukuatlı nüfus cüzdanınız ile aile birleşimi alacağınız kişinin de aynı belgeleri olmalıdır.

Aile birleşimi vizesi için dil şartı da vardır. Yani dil sertifikanız olmalıdır ve sonrasında aile birleşimi vizesinin çıkmasını beklemelisiniz. Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 de sık sık sorulmaktadır. Ancak 1 ay ve sonrası olarak tarih verilecektir.

Aile Birleşimi Avusturya 2020

Avusturya’ya yaşayan eş ya da çocukların yanında ikamet etmek isteyen kişiler için verilen uzun süreli vize türüne Avusturya aile birleşimi vizesi adı verilmektedir. Bu vize türü için Schengen uzun süreli vize kategorisinde yer alan D tipi aile birleşimi vizesi adına başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi vizesi veriyor mu sorusu için bu ülkenin aile birleşimi için olanak tanıdığını ve sizlerden talep ettiği belirli şartların yerine getirilmesi halinde aile birleşimi vizesi verdiğini söyleyebiliriz.

Peki, Avusturya aile birleşimi vize başvurusu için ne yapmak gerekli? Bunun için öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzun süreli ikamet sağlayan D tipi Schengen vize kategorisi içerisinden aile birleşimi vizesine başvuruda bulunmak, bu vize türü için istenen evrakları hazırlamak ve başvuru ücretini yatırmak gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi vizesi ile çalışabilir miyim sorusunun yanıtı için ise olumlu bir yanıt veremeyeceğiz. Çünkü bu vize türü ile sizlere sadece ikamet izni verilmektedir. Çalışma izni almak için bu ülkede uzun süre ikamet etmeli ve istenen diğer şartlara da uyum sağlamanız gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi için dil şartı var mı sorusunu soranlar için ise, bu ülkeye yerleşmek isteyen kişilerin en az A1 seviyesinde Almanca bilgisinin olması gerektiğini hemen söyleyeyim Bunu kanıtlamak için de Goethe Enstitüsü’nden alınmış bir dil sertifikanızın olması gerekmektedir. Eğer dil bilmiyorsanız, aile birleşimi adı altında verilen dil kursuna katılarak daha sonra bu kurumların düzenledikleri sınavlara girebilirsiniz.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020 yılındaki açıklanma süreci neydi merak edenler için bu sürenin biraz uzun olduğunu söyleyebiliriz. Aile birleşimi vizesinde incelenmesi gereken çok fazla evrak olduğundan dolayı bir de konsoloslukların yoğunlukları işin içine katıldığında vize başvurusunun açıklanması yaklaşık olarak 6 ayı bulabilmektedir. Bu yüzden ülkeye seyahat planlarınızı bu süre doğrultusunda yapabilirsiniz.

Aile birleşimi Avusturya için sıkça alınan vize türlerinden biridir. Bu konuda merak ettiğiniz başka sorular varsa ya da danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz o zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya Aile Birleşimi: Başvuru (2022) Video;

Avusturya Vize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×