Avusturya Vize

Avusturya vize isteyen ülkelerden biri olduğu için Türk vatandaşları, ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Vize işlemleri Avusturya konsolosluğu veya yetkili vize merkezleri aracılığı ile yürütülür.

Avusturya vizesi için öncelikle vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formunu online bir şekilde Avusturya konsolosluğu web adresinden doldurabilirsiniz. Form doldurmanız ardından seyahat amacını net olarak açıklayan vize talep dilekçesini de yazmalısınız.

Avusturya vize başvurusu için form doldurulması ve dilekçe yazılması ardından randevu alınması gerekir. Randevu tarihinde bu iki belge ile birlikte vize için gereken tüm belgeler teslim edilmelidir. Belgelerin hazırlanma sürecinde danışmanlık almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya vizesi için gereken belgeler, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Tüm vize türleri için pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf, uçak bileti gibi belgeler talep edilmektedir.

Avusturya vize başvurusu eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla yapılacaksa hazırlanması gereken ek evraklar vardır. Aile birleşimi ve çalışma vizeleri için davetiye alınması gerekir. Eğitim vizesi için sponsor belgeleri ve eğitim belgeleri istenmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×