Avusturya Vize Ücretleri (2022)

Avusturya Vize Başvuru Ücretleri

Avusturya denize kıyısı olmayan bir ülke olarak Orta Avrupa’da yer almaktadır. Her yıl birçok kişi farklı nedenler ile Avusturya’ya gidip gelmektedir. Avusturya kişilerin uyruğuna göre onlardan vize talep edebilmektedir. Kişinin uyruğuna ve alacağı vize türüne göre değişkenlik gösteren vize ücretleri ise çoğu zaman aynı kalabilmektedir. Peki, Avusturya’ya giriş yapabilmek için neler gereklidir, Avusturya vize ücreti ne kadardır? Hep birlikte öğrenelim.

Avusturya Vize Formu ve Dilekçe 2022

Avusturya vize kaç para?

Avusturya vize ücretleri her yıl güncellik gösterir. Aynı zamanda bu ücretlendirmeler vize türüne göre de farklılık sağlar.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Avusturya aile birleşimi vizesi evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Aile birleşimi vizesi diğer bilinen vize türlerine göre farklı belgelerle hazırlanır. Belgeler konsolosluğun istediği şekilde yani yasal olarak onay görürse 2 hafta içerisinde Avusturya aile birleşimi vizesi çıkar.

Avusturya Vize Ücretleri (2021)
Avusturya Vize Ücretleri (2021)

Avusturya Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Avusturya vize ücreti, Türk vatandaşları için bildirilen verilerde her bir vize türü için aynı olarak ayarlanmıştır.

Bu anlamda alınacak her vize türü için 80 Euro ödenmesi gerekmektedir. Elbette kişinin alacağı danışmanlık ücreti gibi ücretler de bu alana gireceği zaman maliyet artabilmektedir.

Bununla birlikte başvuru yaparken ödemeniz gereken vize ücretleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Öğrenci vizesi için kişinin 80 Euro ödemesi gerekmektedir.
 • Kültürel vize için kişinin 80 Euro ödemesi gerekmektedir.
 • Ticari vize için kişinin 80 Euro ödemesi gerekmektedir.
 • Turistik vize için kişinin 80 Euro ödemesi gerekmektedir.
 • Şoför vizesi için kişinin 80 Euro ödemesi gerekmektedir.
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için kişinin 80 Euro ödemesi gerekmektedir.

Avusturya’nın Vize Türleri

Avusturya’nın Vize Türleri

Avusturya, Schengen vizesi alan kişileri ülkeye kabul etmektedir. Fakat eğer Avusturya’ya seyahat edecek kişinin Schengen vizesi yok ise de ve Bordo Pasaport’a sahipler ise de vize başvurusu yapmalarını istemektedir.

Bununla birlikte kişilerin hususi yani yeşil pasaportu, hizmet yani gri pasaportu ve diplomatik yani siyah pasaportları bulunuyor ise de Türk vatandaşlarına 90 gün ve 180 gün arası bir sürede ülkede vizesiz seyahat etme haklarının bulunduğunu bildirmektedir. Avusturya’ya gidecek kişiler, vize başvurusu için araştırma yaptıklarında birkaç vize türü ile karşılaşacaklardır.

Bu vize türleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Avusturya aile ziyareti vizesi
 • Avusturya turistik vizesi
 • Avusturya ticari vizesi
 • Avusturya erasmus vizesi
 • Avusturya kültürel ve sportif vizesi
 • Avusturya transit vizesi

Bordo pasaportu bulunan Türk vatandaşlarından, Avusturya vize başvurusu yapmalarını istemektedir. Kişiler bu durumda ülkeye hangi nedenle giriş yapacaklarını belirten bir vize türü seçmeli ve istenen belgeleri de eksiksiz olarak tamamlamak zorundadırlar.

Avusturya vize başvurusu yapmak ve süratli bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/avusturya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Avusturya Vize Ücreti 2022

Avusturya’ya pek çok farklı vize alabilirsiniz. Bu vizeler çeşitlidir ve fiyatlar da bazı durumlarda buna göre değişim gösterebilmektedir. Aynı zamanda yaş da önemli bir faktördür. Ancak Avusturya için ücret 80 Euro olarak karşımıza çıkar. Son ücret budur ve bu ücret vize harcıdır. Vize harcı vizenizin reddedilmesi sonucunda geri verilmez.

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücreti genel olarak pek çok ülke gibi bazı seneler zamlanmaktadır. Bu nedenle Avusturya vize ücreti hesaplanırken buna dikkat edilmeli ve son güncellemelere bakılmalıdır. Vize ücreti şu anda 80 Euro olmakla birlikte bu vize harç ücretidir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizesi genel olarak 1 veya en geç 2 hafta içerisinde çıkmaktadır. Ancak bu süreçte iş günleri hesaba katılmalı ve hafta sonları sayılmamalıdır. Avusturya vizesi almak için 1 ay önceden başvurmak sizlere fayda sağlayacaktır.

Avusturya Vize Şartları

Avusturya vize şartları vize tipine göre değişir. Örnek olarak eğitim için vize almak istiyorsanız eğitim alacağınız okulu ve ayrıntılarını belgelemeniz gerekmektedir. Bunun dışında çalışmak için vize alacaksanız çalışacağınız iş yerinden bir davet almanız gerekir. Turistik vize alacaksanız rezervasyon bilgileriniz evraklarda yer almalıdır. Bunun gibi pek çok örnek verilebilir. Aile birleşimi vizesi alacaksanız nüfus kayıt örneğiniz ve aile bağlarınız resmi olarak dosyada yer almalı ve kanıtlanmalıdır.

Avusturya Vize İstiyor Mu?

Avusturya vize ister. Bu vizeler kısa süreli veya uzun süreli olarak iki gruba ayrılır. Kısa süreli vizeler genellikle turistik vize olup uzun süreli vizeler çalışa veya eğitim gibi vizeler olmaktadır. Aile birleşimi vizesi de Avusturya uzun süreli vize olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avusturya Vize Ücretleri (2022) Video;

Avusturya Vize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×