Yunanistan Vize

Yunanistan vize alması gereken kesim umumi pasaport (bordo pasaport) sahibi kişiler olmaktadır. Ancak hususi pasaport (yeşil pasaport), hizmet pasaportu (gri pasaport) ve diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahiplerinin 180 gün içerisindeki 90 günlük Yunanistan ve Yunanistan şehirleri seyahatleri için vize almaları ve kapıda vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Yunanistan vize talebinde bulunacak 18 yaş altı ve reşit olmayan kişilerinin seyahatlerinden ailelerinin haberdar olduğunu ve izinlerinin olduğunu gösterebilmeleri açısından muvafakatname almaları istenmektedir.

Yunanistan seyahatlerinde vize alacak bordo pasaport sahipleri ve vize gerektirecek kadar uzunlukta seyahat yapacak yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerinin hazırlaması ve sunması gereken belgeler; pasaport, eskiden alınmış bir Schengen vizesi var ise bu vizenin fotokopisi, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, maddi ve mesleki belgeler şeklindedir.

Yunanistan Konsolosluğu veya Yunanistan Büyükelçiliği tarafından vize başvurunuzun kabul edilmesini istiyorsanız belgelerinizin güncel bilgileri içermesi ve aslı ile birlikte teslimini yapmaya özen göstermelisiniz.

Yunanistan vize sürecinde alacağınız Schengen vizesi hakkında ayrıntılı ve doğru bilgi için Vize Randevu firması ile görüşmeler sürdürebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×