Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Yunanistan Vize Reddi Neden Olur?

Yunanistan Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Yunanistan Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.

Yunanistan Vize Ücretleri (2023)

Mektubun içeriğinde Yunanistan Vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz.

Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir.

Yunanistan vize ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir, bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

Yunanistan vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Kişilerin seyahatlerinden evvel en fazla 90 en az 15 gün evvel başvurularının tamamlanması gerekmektedir.

Yunanistan kolay vize veriyor mu?

Seyahat geçmişi olan kişilerin bu ülkeden de vize almaları çok fazla kolaylaşmaktadır. Ayrıca kişilerin gerekli belgeleri düzgünce hazırlamaları gerekmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu vize veriyor mu?

Evet, konsolosluklar bu durumda karar verebilecek tek yetkili mercilerdir.

Yunanistan Vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler geri iade edilmez.

Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü

Bu nedenle Yunanistan Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Yunanistan Vizesine yapmış olduğunuz başvuru Yunanistan Konsolosluğu Yunanistan Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir. Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak ya da Yunanistan vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir.

 • Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Vize İptali: Belgelerin orijinal, sahte olmayan, yıpranık, eksik, hatalı konsolosluğa uymayan belgelerden vize reddi sonucu çıkabilir. Bu yüzden evraklarımızın durumunu ve güncel olup olmadıklarını lütfen kontrol ediniz.
 • Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Yunanistan seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir
 • Schengen Giriş Yasağın’dan Kaynaklı Yunanistan Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır.
 • Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.
 • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Yunanistan vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir.
 • Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa Yunanistana girişiniz kabul edilmemekte  vize başvurunuz ret edilmektedir.
 • Schengen Vize Süresinden Kaynaklı Vize Reddi: Schengen vizesi son 6 ay süre içerisini kapsayan vizedir.
 • Eğer herhangi bir Schengen ülkesinde 90 gün süre ile konaklama yaptı iseniz süreniz bitmiştir. Bu sebeple vizesine ret onayı gelmiş bulunmaktadır.
 • Kamu Güvenliği Nedeniyle Yunanistan Vizesinin Reddi: Yunanistan Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.
 • Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi: Yunanistan ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: Yunanistan ülkelerine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını  istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

Yunanistan Vize Reddine İtiraz

Yunanistan vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır. Yunanistan Vizeniz Ret Kararına Uğramaması İçin Vize Randevu ile iletişime Geçiniz.

Yunanistan Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/yunanistan-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Yunanistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×