Türkiye Vizesi

Türkiye vizesi almak isteyen kişilerin giriş amaçlarına uygun türü talep etmeleri gerekmektedir. En yaygın şekilde talep edilen seçenek turist vizesidir. Turist vizesi almak isteyen kişilerin pasaport ve başvuru formlarının yanı sıra istenen diğer ek belgeleri de sunmaları gerekir.

Giriş gerekçesi ile ülkeye giriş yapılmasının sonrasındaki sürecin uyum içerisinde olması gerekir. Bir diğer deyiş ile turist vizesi alarak ülkede istihdam edilmeniz mümkün olmayacaktır. Çalışma izni olmadan Türkiye’de istihdam edilen kişiler tespit edildikleri anda sınır dışı edilirler.

Türkiye vizesi konusunda bazı ülkeler ile ortaklık anlaşmalarına imza atılmıştır. Bu ülkeler ile 30 gün ile sınırlı olmak üzere vizesiz giriş imkanı verilmektedir.

Türkiye vizesi almadan önce pandemi kısıtlamaları hakkında da bilgi almanız gerekmektedir. Pandemi kısıtlamaları bazı dönemlerde ülkeler arası seyahati de kısıtlamaya tabi tutabilmektedir. Sorun yaşamamak adına tüm bu detayların göz önünde bulundurulması gerekir.

Vize Randevu firması sayesinde hem pasaport hem de vize işlemlerini olabildiğince sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Vize işlemlerinin detayları ve karmaşık prosedürleri ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×