Senegal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Senegal Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Senegal Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

San Marino Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Senegal dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Senegal Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Senegal turkiye vize var mi?

Sınır kapısında vize uygulaması başlayan Senegal seyahatlerinde Türk vatandaşları vizeye tabidir, diplomatik pasaporta sahip olanlar 90 güne kadar vizeden muaftır.

Senegal vatandaşı nasıl olunur?

Senegal vatandaşlığına geçmek isteyen Türk vatandaşlarının hangi şartlar ile vatandaş olarak kabul edileceği konusu konsolosluk inisiyatifindedir.

Senegal yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport ayrımı yapılmaksızın tamamı Senegal seyahatleri için vizeye tabidir. Dolayısıyla yeşil pasaport sahibi vatandaşlarımıza alması gerekmektedir.

Senegal seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) pasaport sahipleri Senegal vizesine tabidir.

Diplomatik pasaport sahipleri ise 90 gün konaklamalı seyahatler için vizeden muaf tutulmuşlardır. Vize başvuruları Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Konsolosluğun yetki vermiş olduğu turizm ve seyahat acenteleri Senegal Vize başvurularını gerçekleştirmektedir. Vize Randevu Ofisi Senegal Vize başvuru işlemlerinde tam yetki sahibidir.

Senegal Vize Kategorileri

 • Senegal Ticari Vize
 • Senegal Turistik Vize
 • Senegal İş Vizesi
 • Senegal Eğitim Vizes

Senegal Vize Başvurusu

 • Senegal Vize başvurularını Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne bizzat giderek ya da vakit kaybetmeden Vize Randevu Ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vize başvurusu seyahat amacına göre yapılmalı gerekli evraklar içinde en önemli olan başvuru formu seyahat amacına göre düzenlenmelidir.
 • Başvuru formunda cevaplanması gereken alanlar boş bırakılmamalı ve asla yanlış ve eksik beyanda bulunmamalıdır.
 • Senegal vize başvurusunda doldurmuş olduğunuz başvuru formu seyahat amacını gösteren ve kişisel bilgileri kanıtlar belgeler ile desteklenmeli aralarında farklılıklar bulunmamalıdır. Vize Randevu temsilcileri ile yapacağınız görüşmeler sonrasında sizden istenen kişisel evrakları tarafımıza teslim ettiğinizde seyahat amacınıza uygun vize başvurunuz hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirilmektedir.
 • Senegal Vizesi başvurularında mutlaka yerine getirilmesi gereken bir konu da sağlık önlemleri olup, yolculuğa çıkmadan önce sarı humma aşısı yaptırmaları gerekliliğidir. Yaptırmış olduğunuz sarı humma aşı kartı seyahat boyunca yanınızdan ayırmamalı ve başvurularda hazır bulundurmalısınız.
 • Senegal vize başvuruları ortalama 10/15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri hesaba katılarak başvuruların en az 1 ay öncesinden yapılmasında fayda olacaktır.
 • Senegal Vize ücretleri seyahat süresine, seyahat kategorisine göre değişiklik göstermektedir.
 • Seyahatinize uygun vize kategorisini belirlemek ve Senegal Vize ücretleri hakkında bilgi edinmek için lütfen Vize Randevu iletişim adreslerinden bize ulaşınız.

Senegal Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olmalı.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle 2 adet olacak şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • İş Yeri Yazısı: Başvuru sahibin Türkiye’de bağlı bulunduğu şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak şirket yetkilisi tarafından yazılan dilekçe senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmalıdır ve şirkete ait kaşe ve imza bulunmalıdır.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz olacak şekilde güncel çekilmiş vesikalık fotoğraf.
 • Aşı Kartı Fotokopisi: Sarı humma aşısı yaptırdığınıza dair Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartının fotokopisi.
 • Banka Hesap Dökümleri: Son 3 aya ait temin edilmesi gereken banka hesap dökümleri seyahat masraflarının karşılanacağına dair en az 5000₺ bakiyeli olarak, banka imza sirküsü kaşeli ve banka yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır.
 • Rezervasyon Belgeleri: uçak ve otel rezervasyonlarına dair bilet ya da dökümanlar.

Senegal Aile Ziyareti ve Ticari Vizelerde Davetiye Zorunluluğu

 1. Senegal’e gerçekleştirmeyi düşündüğünüz ticari faaliyet gezileri ya da aile zyareti gezileri için mutlaka Senegal’de yaşayan yakınınız tarafından ya da ticari faaliyette bulunacağınız şirket tarafından gönderilen davetiye temin etmeniz gerekmektedir.
 2. Aile ziyaret vizesi için gönderilen davetiyede gönderen kişiye ait kimlik fotokopisi, senegal oturum izni ya da pasaport fotokopisi davetiyeye eklenerek gönderilmelidir. Davet edene ait ıslak imza bulunması zorunludur.
 3. Ticari vizelerde ise davetiyede şirkete ait bilgiler, davet edilenin davet amacı seyahat tarihleri şirketin antetli kağıdına Fransızca ya da İngilizce olarak yazılmalı ve şirket kaşesi ve yetkili imzası bulunmalıdır. Davetiye fotokopi ya da bilgisayar çıktısı olarak ta kabul edilmektedir.
 4. Ticari vizelerde hazırlanan genel vize evrakları dışında başvuranın mesleğine dair belgeler, şirket evrakları ve davetiye gibi seyahat amacına uygun belgeler vize hazırlık dosyasına eklenmelidir.
 5. Bu sayfada belirtilen vize evrak listesi genel vize evrakları listesi olup seyahat amacınıza uygun evrak listesi için lütfen Vize Randevu temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Senegal Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

Senegal seyahatinde kapıda vize ita edilmektedir. Kapıda vize uygulaması kolay gibi gözükse de yaşanabilecek aksaklıklar, anlaşmazlıklar, gecikmeler söz konusu olabileceğinden seyahate çıkmadan önce vizelerinizi Türkiye’den almanızda fayda olacaktır.

Senegal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Senegal Vizesi: Randevu ve Başvuru

Sınır kapısında hudut polislerinin yapacağı incelemelerde beyan etmek üzere yanınızdan sarı humma aşı kartınızı ayırmamanızı tavsiye ediyoruz. Senegal seyahati için vatandaşlarımızın öncesinde Sağlık Bakanlığını arayarak Senegal Seyahat Sağlığı hakkında bilgi almalarını ve buna göre önlemleri alarak yola çıkmaları açısından uyarmak istiyoruz.

Senegal seyahati sırasında Casamance bölgesi ve civarlarında ayrımcılık konusu ile süregelen sorunlardan dolayı kaynaklanan silahlı çatışmalara karşı vatandaşlarımızın bu bölgelere ziyarette bulunmamaları ve seyahat öncesi ayrıntılı bilgi alarak yola çıkmaları konusunda uyarmak istiyoruz.

Senegal Konsolosluğu| Senegal Vize Randevu

Senegal Konsolosluğu| Senegal Vize Başvuru İşlemleri

Senegal vize randevu, yetkili merciler tarafından müracaatların hafta içi saat 10:00 ile 12:00 arasında kabul edildiğini göz ardı etmeden ve istisnai durumlarla ilgili fikir sahibi olarak en uygun tarihte başvurularınızı başlatabilmeniz için gerekli bir işlemdir.

Senegal Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğe yapacağınız müracaatlar için uygun görülen zamanlarda randevuların alınma işlemlerinde sizlere 0850 227 72 05 numaralı hatlarımızdan yardımcı olmaktayız.

Bizlere başvuru yapmanızın neticesinde vizeden muaf olduğunuz durumları öğrenebilir ve hangi durumlarda ülkeye giriş yapabilmek için vize şartının bulunduğuna dair fikir alabilirsiniz.

Sizlere profesyonel bir şekilde aktardığımız desteklerle Senegal’e yapacağınız seyahatlerinizi aksatmadan ve vize reddi sonucunu almadan harekete geçebilirsiniz.

Senegal Vizesi Nedir?

Bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye çeşitli amaçlarla giriş yapacakları durumlarda vize başvurusunda bulunmaları ve randevu almaları zorunludur.

Turistik amaçlı olarak, ticari etkinliklere ve faaliyetlere katılmak amacıyla veya ziyaret amaçlı olarak Senegal’e seyahat etmek istediğinizde konsolosluğa ibraz etmeniz gereken belgeleri eksiksiz ve hatasız olarak hazırlamanız gerekmektedir.

Yalnızca siyah pasaporta sahip olup 90 günden az süreyle ziyaret edecek kişiler vizeden muafken, 90 günün üzerinde konaklama için yine vize işlemleri gerekmektedir.

Senegal vizesi randevu işlemleri için ve belgelerinizin hazırlanıp konsolosluğa teslim edilmesi aşamalarında [email protected] adreslerimize göndereceğiniz maillere kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Senegal vize randevularında yetki sahibi olan vize merkezleri ile ve Vize Ofisi aracılığıyla müracaatlarınızı en uygun vize türleri için hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Senegal Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Vizenizin işlenebilmesi için en az 2 sayfası boş olan, seyahat bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli pasaportla başvuruyu gerçekleştirecek olan kişilerin seyahat planlarına dair belgeleri eksiksiz bir şekilde sunması halinde 2 ile 3 iş gününde neticeye ulaşılmaktadır. Ancak bu sürelerin her iki ülkenin resmi tatillerine denk gelmesi halinde uzayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Sizlere ofislerimiz aracılığıyla sunacağımız vize randevu desteklerinde ve belgelerinizin hazırlanması aşamalarında en erken tarihlerde harekete geçmekteyiz. Müracaatınızın seyahat tarihinizi aksatmayacak şekilde 15 gün öncesinden yapılmasını planlamaktayız. Herhangi bir aksamaya yer vermeden Senegal Vizesi randevularınızı alarak, sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan adreslerimizden kurallara ve ülkeye giriş şartlarına dair detayları öğrenebilirsiniz.

Senegal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Senegal Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×