Nijerya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Nijerya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Nijerya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Nijerya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Nijerya seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekmez. Ancak umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri vize türü ne olursa olsun vize başvurusu yapmak zorundadır.

Nijerya vize başvuruları Ankara Nijerya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Bölge sınırlaması bulunmadığından her bölgeden vatandaşımız vize başvurularını gerçekleştirebilmekte, bizzat başvuruda bulunma zorunluluğu olmadığından Vize Randevu ofisi aracılığı ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Nijerya vize ücreti ne kadar?

Nijerya vize ücreti sonuçlanma süresine göre 15€ ve 30€ arasında değişmektedir.

Nijerya turist vizesi nasıl alınır?

Ankara’da bulunan Nijerya Büyükelçiliğine başvurulmalıdır.

Nijerya vize veriyor mu?

Evet, bordo, gri ve yeşil pasaporta sahip olan kişiler vize uygulamasına tabiidir.

Nijerya Vize Ücretleri seyahat amacına, seyahat süresine, tek girişli ya da çok girişli vize olmasına göre değişkenlik gösterir. Durumunuza ve seyahat amacınıza uygun vize kategorisi belirlemek, vize başvurusu yapmak, evrak hazırlığı, evrak tanıtımı, seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonu işlemleri ve vize ücretleri hakkında bilgi almak için Vize Randevu temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Vize Randevu Ofisi İle Nijerya Vizesi Başvurusu

Sevgili ziyaretçilerimiz, Vize Randevu Ofisi temsilcileri ile iletişime geçtiğinizde sizinle yapacakları görüşme sonrasında seyahat amacınız belirlenir ve e-mail adresinize gereken asıl evrakların listesi gönderilir. Ofisimize kargo ya da bizzat gelerek evrakları teslim edebilirsiniz.

Bize ulaştırdığınız evraklar sonrasında seyahat amacınıza göre vize başvuru dosyanız temsilcilerimiz tarafından hazırlanır ve adınıza vize başvurunuz yapılır. Vizeniz onaylandığında ise sizinle iletişime geçerek vize sonucunuz hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

Nijerya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Nijerya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Dilerseniz seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonlarınız firmamız tarafından yapılmaktadır. Tüm işlemleri vakit kaybeden tek bir noktadan güvenilir ve hızlı bir şekilde yaptırmış ve sadece seyahatiniz için hazırlık yapmakla uğraşmış olacaksınız.

Nijerya Vize Başvurusu İçin Başvuru Formu

Nijerya başvuru formu online olarak doldurulabildiği gibi çıktısı alınarak tükenmez kalemle de doldurabilirsiniz. Form Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir. Başvuru evraklarından en önemlisi olan başvuru formu Konsolosluğun sizi tanıması için gereken en önemli evraktır ve şahsınıza ait kimlik bilgileri, pasaport bilgileriniz, mesleki ve sağlık bilgileriniz, seyahat amacınıza ait bilgiler bu formda bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru formunu dikkatli doldurmalı yanlış beyanda bulunmamalı, eksik cevap bırakmamalısınız. Beyan edeceğiniz diğer başvuru evrakları ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Eksik bırakılan, yanlış cevap verilen, şüphe uyandıran yanıtlar verilen ve diğer evraklara uyumu bulunmayan başvuru formu Konsolosluk tarafından incelendiğinde vize sonucunuz olumsuz olarak etkilenmekte ve onay alamamaktadır.

Nijerya Vizesi İçin Davetiye

Nijerya Vizesi başvurusunda Davetiye büyük önem taşımaktadır. Yapılan başvurularda davetiye temin edilmesi vize alımını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle ticari ve ziyaret vizesi başvurularında özellikle davetiye temin etmelisiniz. Davetiye davet eden kişi tarafından Nijerya Büyükelçiliği’ne yazılmalı, kişiye ait kimlik bilgileri, davetçiye ait kimlik bilgileri, Nijerya’daki konaklama adres bilgileri ve davet edenin pasaport ve kimlik fotokopisi ile birlikte beyan edilmelidir.

Nijerya Başvuru Dilekçesi

Başvuru dilekçesi kişinin seyahat amacına mesleğine göre değişkenlik gösterir. Kişi eğer çalışıyor ise şirketin antetli kağıdına Nijerya Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazılmalı, dilekçe de seyahat amacı, seyahat masrafları ne şekilde karşılanacağı, varsa sponsoruna ait bilgiler ve izin tarihleri açıkça belirtilmelidir.

Çalışan değilse yine Nijerya Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazılacak dilekçe kişinin kimlik bilgileri, seyahat amacı, seyahat tarihi, sponsorluk bilgileri açıkça yazılmalıdır.

Ticari Vizelerde 2020 Yılından İtibaren Beyan Edilmesi Zorunlu Olan Evraklar

 • Davet eden şirket tarafından gönderilmesi gereken diğer evraklar;
 • Ulusal Nijerya Kimlik Kartı,
 • Şirketin “Certificate of Incorporation”,
 • Şirketin “Income Tax Clearance Certificate” of the Nigerian Company, for the last 3 yearsevrakları ve fotokopileri istenmektedir.

Nijerya Ticari Vizesi

Nijerya ya ticari faaliyette bulunmak için gitmek isteyen vatandaşların Ticari Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fuar, iş toplantısı, sivil toplum gönüllü çalışanları, insani yardım görevlileri ve eğitimciler de Ticari Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Ticari Vize ile 90 gün ikamet hakkı tanınır fakat kişiye ticaret yapma çalışma izni vermez.Ticari Vize başvurusu için Davetiye temin edilmesi zorunludur

Nijerya Ticari Vize İçin Gereken Evraklar

 • Davetiye: Nijerya’da bulunan şirket tarafından gönderilen davetiye mektubu aynı zamanda şirkete ait 3 ayı kapsayan vergi borcu yoktur yazısı ve ticari sicil sertifikası ile birlikte gönderilmelidir.
 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği olan pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet, güncel çekilmiş, arka fonu beyaz, biyometrik fotoğraf.
 • Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Banka Hesap Özeti: Son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin bulunduğu dökümanlar, seyahat süresince yetecek kadar bakiyeye sahip, banka yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüzü okunaklı şekilde çekilmiş olmalı.
 • Çalışanlar için: Genel evrak listesi dışında, başvuru sahibin şirketteki pozisyonu seyahat tarihi, amacının yazıldığı dilekçe, Şirkete ait evraklar (sicil gazete,vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi fotokopileri), SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • İşverenler için: Genel evrak listesi dışında Vize talep dilekçesi, Şirket evrakları ve Bağ-Kur Hizmet dökümü başvuru evraklarına eklenmelidir.

Nijerya Çalışma İzni Vizesi

Ticari Nijerya vizesi ile Nijerya’da çalışamazsınız. Bu nedenle Çalışma İzni almanız gerekmektedir. Çalışma İzni için Nijerya’da bulunan şirket tarafından gönderilen Davetiye mektubu gerekmektedir. Gönderilen davet mektubunun içeriğine göre Çalışma İzinleri 3 ya da 6 aylık olarak verilmektedir. İşi uzayan kişiler çalışma iznini uzatmak gerekli prosedürleri yerine getirerek çalışma izinlerini uzatabilirler.

Çalışma İzni Vize başvurusu için bizzat Nijerya Büyükelçiliği’ne gitmenize gerek yoktur. Çalışma İzni Vizesi için Vize Randevu Ofisi aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular sorun yaşanmadığı sürece 7-10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Nijerya (TWP) Geçici Çalışma İzni Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Vize Talep Dilekçesi: Nijerya Büyükelçiliği’ne hitaben, İngilizce olarak yazılan dilekçe de seyahat amacı, seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair bilgiler yer almalı ve imzalanmalıdır.
 • Çalışma Belgesi: Nijerya’daki şirket başvuran için (Abuja’da) Göçmenlik Merkezi tarafından onaylanmış çalışma izin belgesinin orjinalini göndermelidir. Tek kullanımlıktır ve süresi 3 aydır.
 • Güncel pasaport
 • Fotoğraf: 2 adet, arka fonu beyaz, güncel çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve beyan edilen diğer evraklarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
 • Davet Mektubu: Nijerya’da bulunan şirket tarafından gönderilen davet mektubunda davet edilene ait kimlik, pasaport, davet sebebi, seyahat amacı, iletişim bilgileri ve davetçinin bulunduğu şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve şirket hakkında bilgiler ve neden davette bulunduğu hakkında bilgiler yer almalıdır.
 • Kuruluş Belgesi: Nijerya’da bulunan şirketin kuruluşuna ait belge.
 • Gelir Vergisi Gümrükleme Belgesi: Nijerya’daki şirketin 3 yıla ait olacak şekilde.
 • Başvuru Mektubu: Türkiye’deki çalıştığınız şirketten.
 • Faaliyet Belgesi: Davet gönderen şirketten.
 • Vergi Sertifikası: Son 3 yıla ait vergi borcu bulunmadığına dair.
 • Uçak Rezervasyon Biletleri: Başvuru formunda yer alan seyahat tarihlerine göre düzenlenmiş ve temin edilmiş gidiş-dönüş uçak bileti.

Nijerya Ziyaret Vizesi

 1. Nijerya’ya akraba ziyareti, kültürel gezi, turistik gezi için gitmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının başvurması gereken vize türüdür. Aile Ziyaret Vizesinde öncelikli şart Nijerya’da bulunan yakınlardan Davet Mektubu temin edilmesidir.
 2. Nijerya Ziyaret Vizesi başvurularınızı sizin adınıza hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştiriyoruz.
 3. Vize Randevu Ofisi temsilcileri ile yapacağınız görüşme sonrasında sizden istenen başvuru şahsi evraklarınızı ofisimize bizzat gelerek ya da kargo ile gönderdiğiniz de başvuru için gereken hazırlık dosyanızı oluşturuyor, başvurunuzu yapıyor ve sonuçlandığında vizenizin işlendiği pasaportunuzu kargo ile yada ofisimize gelmek istediğinizde size teslim ediyoruz.
 4. Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası, uçak rezervasyonu gibi işlemlerinizde firmamız tarafından dilediğiniz takdirde gerçekleştirilmektedir.

Nijerya Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

 • Nijerya seyahatine çıkmadan önce vatandaşlarımızı Nijerya seyahat sağlığı için Sağlık Bakanlığımızı arayarak bilgi almalarını ve gereken önlemleri yapmaları konusunda uyarmak isteriz.
 • Nijerya’da özellikle yiyecekler aracılığı ile sarı humma ve hepatit A virüsü yaygın bulunduğundan seyahate çıkmadan önce aşılarınızı yaptırmanız gerekmektedir.
 • Bunun yanında kabakulak, çocuk felci, difteri, kızamık, boğmaca gibi rutin aşılarınızı mutlaka yaptırınız. Yaptırmış olduğunuz aşılara ait kartları yanınızdan ayırmayınız. Ülkeye girişlerde sınır kapısında görevliler beyan etmenizi isteyeceklerdir.
 • Ülkede sıtmanın kolaylıkla bulaştığı sivrisinek ısırmalarına karşı mutlaka önleminizi alın aşısı olmayan bu hastalığın ilaç tedavisini önlemini mutlaka alın.

Nijerya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Nijerya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Nijerya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Nijerya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×