Nijerya Vize

Nijerya Vizesi alacaksanız Vize Randevu’da kayıt oluşturun. Nijerya Vizesi çalışmaları sürüyor. Nijerya Vize ülkelerin vize işlemleri için Vize Randevu’yu takip edin. Nijer Vize sahibi olabilirsiniz. Vize işlemlerini tek başına halletmek zorlanacağınız bir tercihtir. Bu yüzden Vize Randevu’dan edineceğiniz danışmanlarla yola çıkın,vize işlemlerinizi birlikte başlatın.

2018’den bu yana 25 ülke e-vize kullanmaktadır. Nijerya Federal sistemle yönetilen bir Cumhuriyet devletidir. Nijerya’nın başkenti Abuja’dır. Nijerya’nın sınır komşuları Çad, Kamerun, Benin’dir. Benin Körfezi ve Gine Körfezi, Nijerya’nın güneyinde yer almaktadır. Nijerya, konum olarak Afrika Kıtasının batısında yer alıyor.

Nijerya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize alması şart koşulmaktadır. Hususi Damgalı Pasaport, Hizmet Pasaportu (Gri) ve Umuma Mahsus Pasaport sahipleri de  Njierya Federal Cumhuriyeti topraklarına giriş yapabilmek için vize işlemleri başlatmalıdır.

Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri ise, sınırlı giriş süreleri için vizeye tabii tutulmaz. Diplomatik Pasaporta sahip olanlar vatandaşlar için vizesiz şekilde Nijerya Federal Cumhuriyeti’ne azami ikamet süresi 90 gündür.

Nijerya’ya gitmeden önce bu seyahat için hangi sağlık önlemlerini almanız gerektiğini, seyahat öncesi olmanız gereken aşıları T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×