Mozambik Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Mozambik Vize Başvurusu

Mozambik, Afrika kıtasının güneydoğu bölgesinde bulunan bir ülkedir. Mozambik vizesi, Türk vatandaşları için de zorunludur. Siyah, gri, bordo ve yeşil pasaport sahipleri de vize işlemi yaparak ülkeye giriş yapabilir.

Moritanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Siyah pasaporta sahip olan kişilerin vize zorunluluğu günümüzde kaldırılmıştır. Sadece seyahat için Mozambik’e gidecek olan Türk vatandaşlar 30 günü geçmeyecek şekilde vizeyi ülkenin sınır kapısında alabilirler. 6 ay geçerliliğe sahip pasaportla Mozambik’e ziyarete gidebilirsiniz. Bununla ilgili vize işlemlerinizi sizin için yapıyoruz.

Mozambik vizesi nasıl alınır?

Mozambik Ankara’da Fahri konsolosluk kapsamında temsil edilmektedir. Vize işlemleri Türkiye’ye akredite Roma Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir.

Mozambik vizeli mi?

Türkiye ile Mozambik arasında vize muafiyeti anlaşması olmadığından dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye girişte vize alması gerekir.

Mozambike nasıl gidilir?

Türkiye’den Mozambik’e direkt uçuş imkanı olmadığından dolayı ziyaret etmeyi düşünen vatandaşlar Katar ya da Mısır üzerinden aktarma yapmak zorundadır.

Mozambik Vizesi Başvuru Formu Nedir?

Mozambik vizesi için pasaport ve gerekli evrakların yanında kişisel bilgilerini içeren başvuru formunu da doldurmanız gerekir.

Mozambik Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Mozambik Vizesi: Randevu ve Başvuru

Tüm vize işlemlerinde bu başvuru formundan istenir. Biz de vize işlemleri için hizmet veriyoruz.

Verilen bilgilerin doğru olduğundan emin olarak başvuru formunu doldurmalısınız. Online olarak internet üzerinden başvuru formuyla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Mozambik Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Mozambik vizesi için başvuru formu doldurularak eksiksiz teslim edilmelidir. Bu başvuru online olarak doldurulmalıdır. İnternet üzerinden olmayan başvurular kabul edilmez.

Ona göre doğru ve tam bir şekilde doldurulmalıdır. Islak imza, barkod numarası ve referans koduyla teslim edilmelidir. Vize işlemine başvurabilmek için konsolosluğa başvurarak bu formu doldurabilirsiniz. Formda kişisel bilgileriniz dahil olmak üzere nereye gideceğinize dair bilgileri barındıran başvuru formunu sayfadan temin edebilirsiniz.

Mozambik Vizesi Başvuru Formunda Olması Gerekenler Nelerdir?

Mozambik vizesi başvuru formunda; kişisel ve kimlik bilgileriniz, fotoğrafınız olmalıdır. 2. bölümde pasaport bilgileriniz, seyahat edeceğiniz yerle ilgili bilgiler, gidiş-dönüş tarihiniz, seyahat amacınız, vatandaşlık bilgileri, gittiğiniz yerde konaklama bilgilerinizi içermelidir. Online olarak yapılan bu form elle yazılmamalıdır. Elle yazılan formlar kabul edilmez.

Mozambik Vizesi Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mozambik vizesi için başvuru ve pasaport işlemlerinin yanında bazı evraklarında bulunması gerekir. İşlemlerinizin doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için bunları tamamlayarak başvuru yapmanız gerekir.

Bu evraklar şunlardır;

Bu evrakların tam olması gerekir. Evraklarınızı tam olarak tamamlayıp öyle başvuru işlemlerini tamamlamalısınız.

Mozambik Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Mozombik Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×