Nepal Vize

Nepal vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlü olan pasaport sahipleri; siyah pasaport, gri pasaport, yeşil pasaport ve bordo pasaport sahipleridir. Bunun nedeni ise Nepal Federal Demokratik Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında herhangi bir vize anlaşmasının bulunmamasıdır.

Nepal vize almak isteyen kişiler, seyahat sebebine bağlı olarak vize almalıdır. Örneğin; Turistik Vizesi, Ticaret Vizesi, Oturum Vizesi, Çalışma Vizesi, Eğitim Vizesi şeklinde sıralanmaktadır.

Nepal vize başvuru işlemleri ile ilgilenen Türkiye sınırlarında tek bir birim bulunmaktadır. Nepal vize başvuru işlemleri ile ilgilenen yetkili kurum İstanbul Nepal Konsolosluğu’dur. İstanbul Nepal Konsolosluğu’nun talep ettiği evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanıp teslim edilmesi başvuru işlemlerini başlatmaktadır. Nepal vizesi başvuru işlemleri yaklaşık 15 gün kadar sürmekte ve 15 gün sonunda sonuçlanmaktadır.

Nepal vizesi için Konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evraklar; pasaport, fotoğraf, Nepal vize başvuru formu, davetiye, banka hesabı dökümleri, seyahat sağlık sigortası, uçuş bilgileri, konaklama bilgileri şeklindedir.

Nepal vize işlemlerinde profesyonel ve uzman danışmanlık için Vize Randevu firması hizmet vermektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×