Mozombik Vize

Mozombik Vize prosedürüne göre Türk vatandaşları, ülkeye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmalıdır. Mozombik vizeleri; eğitim, çalışma, aile birleşimi, ticari, turistik gibi türlere ayrılmıştır.

Vize almak için öncelikle ülkeye seyahat etme amacına göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir. İlgili vize türü için doldurmanız gereken başvuru formu, ülke konsolosluğu tarafından yayınlanır.

Mozombik Vize talep formunu internet üzerinden doldurabilir, çıktısını alarak evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz. Vize almak için Mozombik konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazılması gerekir.

Vize işlemleri, ülkenin vize türleri için belirlemiş olduğu şartlara göre yapılmalıdır. Vize almak için konsolosluktan randevu alınması ve randevu tarihine kadar gerekli belgelerin tümünün hazırlanması gerekir. Vize için gerekli belgeler; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf, otel rezervasyonu, uçak bileti ve gelir belgeleri gibi belgelerdir.

Mozombik Vize başvurusunun sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz olacak yönde açıklanır. Vize reddi alan kişiler, itiraz dilekçesi yazma ve yeniden başvuru yapma hakkına sahiptir. Vize işlemlerini daha hızlı tamamlamak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×