Meksika Vizesi İçin Neler Gerekiyor?

Meksika Vize Başvurusu

Meksika vize başvurusu yapacak kişilerin başvuruları için gerekli belgeleri düzenlemesi gerekmektedir. Meksika vizesinde gerekli evraklar, Meksika’ya gidiş nedeniniz ve kalış sürenize bağlı olarak belgelerin düzenlenmesi gerekir.

Meksika Turist Vizesi Nedir?

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Meksika vize başvurusunda aşağıda yer alan belgeleri hazırlamalısınız.

Meksika vize ücreti ne kadar?

Meksika’ya gitmek isteyen kişilerin ödemesi gereken tutar 44 USD’dir.

Meksika Türkiye'den vize istiyor mu?

Yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip olan kişiler vize almak zorundadır.

Meksika turist vizesi kaç günde çıkar?

Turist vizesi başvuruları ortalama 2 iş günü içerisinde belli olur.
Meksika Vizesi İçin Neler Gerekiyor?
Meksika Vizesi İçin Neler Gerekiyor?

1. Meksika Vize Başvuru Formunu Dondurun!

Meksika vize başvurusunda ilk düzenlenmesi gereken belge Meksika vize başvuru formu’ dur. Bazı Meksika büyükelçiliği veya konsolosluğu kişinin elçiliğe gelerek başvuru formunu doldurmasını isterken bazı Meksika büyükelçiliği veya konsolosluğu büyükelçiliğin web sitesi üzerinden doldurulmasını ister.

Meksika vize başvuru formunu okunaklı bir şekilde yazıp bilgisayarınızdan indirerek doldurarak yazının çıktısını almanız gerekmektedir. Bazı büyükelçiler bu işlemi farklı bir belge ile de başlatabilir.

Vize başvuru formunda aşağıda yer alan soruları cevaplandırmanız istenmektedir.

 • İsmini, doğum tarihiniz, cinsiyet ve doğum yeri,
 • Medeni hal,
 • Pasaport bilgisi,
 • İkamet adresi/ülke,
 • Mesleğiniz hakkında bilgi,
 • Meksika’ ya seyahat amacı,

Meksika vize başvuru formunu doldurduktan sonra imzalamanız gerekmektedir. Aynı zamanda reşit olmayan kişilerin vize başvuru formları ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır.

2. Geçerli Pasaport ve Seyahat Belgeleri’ nin Düzenlenmesi

Meksika vize başvuru formu haricinde geçerli bir pasaport belgesi ve diğer seyahat belgelerinin düzenlenmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun son 10 içinde verilmiş olması bu hususta önemlidir. Aynı zamanda Meksika’ ya giriş yaptığınızda en az 6 ay geçerliliğe sahip olması zorunludur.

Meksika vizesinde eklenebilir boş sayfaların olması gerekmektedir. Eğer Meksika büyükelçiliği personelleri tarafından gerek görülürse vizeniz eklenebilir.

3. Pasaportun Fotokopisi Çekilmeli!

Pasaportunuz ilk ve son sayfalarının fotokopisi çekilmelidir. Aynı zamanda son zamanda herhangi bir değişiklik yapıldıysa belirtilmesi gerekir. Bunların yanı sıra vize ve pul fotokopisi de istenmektedir.

4. Meksika Vize Başvurusu İçin Fotoğraf Boyutu

Meksika vize başvurusunda en önemli koşullardan biri pasaport boyutunda bir resminizin olmasıdır. Meksika vize başvurusu için gerekli olan fotoğrafların bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 • Fotoğraf Boyutu: 35 mm × 45 mm,
 • Renkli olması,
 • Arka planın beyaz olması,
 • Pozisyon verilmemeli (gülümsemeden çekim yapmak, nötr olmak),

5. Rezerve Dönüş Uçak Bileti

Meksika büyükelçiliği tarafından belirlenen rezerve dönüş bilet kanıtını belge halinde sunmanız gerekmektedir. Bu belge Meksika’dan ayrılacağınızı kanıtlayabilir niteliğe sahiptir. Bu belgenin düzenlenmesi ve büyükelçiliğe sunulması zorunludur. Ancak vizenizi almadan önce uçak biletinizi almanıza ya da rezerve etmenize gerek yoktur.

6. Mali Kaynağın Kanıtı

Meksika da kalacağınızın sürede kullanacağınız mali araçların kanıtlanması büyükelçilik tarafından istenmektedir. Bu doğrultuda mali kaynağınızı kanıtlamak için aşağıda yer alan başlıklardan birini belgeleyebilirsiniz.

 • Son 3 ay’ a ait ekstre,
 • Son 3 ay maaş bordrosu ve işveren kişi tarafından çalışanın adı, pasaport numarası, uyruğu, işe giriş tarihi, maaşı ve pozisyonu hakkında bir mektup yazılması,

Eğer Meksika seyahati için bir sponsorunuz var ise aşağıda yer alan başlıklardan biri belgeleyebilirsiniz.

 • Adınız ve soyadınız, şirketin adı, Meksika da yapacağınız aktivite bilgisi ve kalış sürenizi belirten sponsorluk mektubu,
 • Sponsorluk mektubu imzalayan kişinin kimlik fotokopisi,
 • Sponsor olan şirketin son 3 aylık banka ekstresi,

7. Meksika Seyahatinde Konaklama Kanıtı

Meksika da kalacağınız süreyi kanıtlamanız gerekmektedir. Otel konaklama kanıtı ya da diğer seyahat konaklama kanıtı için bir belge sunmalısınız. Örneğin; bir arkadaşınızda kalacaksanız oturma izninin olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.

8. Meksika İçin İstihdam Durumu Belgesi Kanıtı

Meksika vize türleri etkileyen bu durum da çalışma durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.

 • Çalışıyorsanız eğer işvereninizin pozisyonunuz, iş gelmediğini belirten bir mektup veya yokluğunuza itiraz edilmeyeceğine dair mektup,
 • Öğrenciyseniz eğitim durumunuzu ya da katıldığınız kursa dair kanıtlayıcı mektup,
 • Serbest meslek sahibi olan kişiler ticari sicil, emlak tapuları ve yatırımları ile ilgili belgeleri ve mektupların sunulması,

9. Meksika Vizesi Ön Yazı

Bazı Meksika büyükelçilikleri ön yazı isteyebilir. Bu doğrultuda seyahat nedeninizi açıklamanız, seyahat tarihiniz (giriş-çıkış) ve Meksika da nerede kalacağınıza dair bilgilendirme ön yazısı yazmalısınız.

10. Meksika Vize Ücretinin Kanıtı

Meksika vize başvurusunda ödemeniz gereken zorunlu tutar 36 ABD $’ dır. Ödeme yöntemini başvuru yaptığınız elçilik belirlemektedir. Bazı büyükelçileri vize ücretinin elçilikte nakit ödenmesini isterken bazı elçilikler banka aracılığı ile ödemenizi isteyebilir.

Meksika vize ücretleri başvuru yapılan büyükelçiliğe göre de değişkenlik gösterebilir.

11. Seyahat Nedeni İle İlgili Belgeler

Meksika’ ya seyahat amacınızın ne olduğu ile birlikte seyahat belgelerini eksiksiz bir şekilde büyükelçiliğe sunmalısınız. Örneği; Meksika’ ya seyahat nedenleri arasında davet mektubu, katılacağınız etkinliğe dair kanıt veya katılacağınız konferans için belgelenebilir kanıtın olması istenmektedir.

Meksika Vize Belgesini Kapsayan Yönergeler Nelerdir?

Meksika vizesi için bir araya getirdiğiniz tüm belgeler İngilizce ve İspanyolca olmak zorundadır. Eğer kendi dilinizde yazdıysanız bir çevirmen aracılığı ile belgelerinizi İspanyolca yazdırmalısınız.

Tüm belgelerinizin yasallaşmış olması gerekmektedir. Bunun için Meksika büyükelçiliğine giderek belgenizi yasallaştırabilirsiniz. Aynı zamanda Apostil Mühürü aracılığı kendinizde yasallaştırabilirsiniz.

Meksika büyükelçiliği uygun gördüğü tüm belgeleri başvuru yapacak kişilerden talep etmektedir.

Meksika Turist Kartı İle Turist Vizesi Arasındaki Fark Nedir?

Meksika turist kartı ile turist vizesi arasındaki fark;

 • Meksika’ ya turist amaçlı seyahat edecek kişilerin zorunlu olarak alması gereken vize türüdür. Yurt dışındaysanız eğer Meksika büyükelçiliğine turist vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Meksika turist kartı alan kişilerin ülkede rahat bir şekilde seyahat etmesini sağlamaktadır. Turist kartınızı varışta Meksika giriş noktalarından alabilirsiniz. Aynı zamanda seyahat etmeden 7 gün önce çevrimiçi vizenizi de edinebilirsiniz.

Meksika’ da İkamet Edecekler için: Vize Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Meksika da ikamet edecek kişilerin öncelikle Meksika geçici oturma vizesini alması gerekmektedir. Bu vize türü ile 4 yıldan az sürede Meksika da kalabilirsiniz. Bu doğrultuda Meksika’ ya seyahat nedeninizi gösteren kanıtlayıcı belgeler sunmalısınız. Bu belgeler;

 • Meksika da bir eğitim kurumuna kayıt olmak,
 • Çalışma izni veya çalışma sözleşmesi,
 • Meksikalı bir kişi ile ailevi bağlantının olması,

Meksika da uzun süre kalmak istiyorsanız eğer vize için belgeleri düzenlemelisiniz. Bu belgeler;

 • Meksika öğrenci vize belgeleri ve kanıtı,
 • Meksika aile vize belgeleri ve kanıtı,

Meksika da kalıcı bir şekilde yaşam sürmek veya Meksika da emekli olmak isteyen kişiler Meksika daimî oturma izni vizesine başvuru yapmalıdır.

Meksika vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/meksika-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Meksika Vizesi İçin Neler Gerekiyor Video;

Meksika Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×