Meksika Vize

Meksika vize işlemlerine dair ilk etapta muafiyet anlaşmalarına değinilebilir. Nitekim pasaport sınıflarına göre muafiyete yer verilir. Bu anlamda sadece Diplomatik Pasaport sahiplerinin başvurulardan muaf oldukları belirtilir.

Hizmet, Hususi ve Umumi Pasaportlar için ise herhangi bir muafiyete değinilmez. Meksika vize prosedürlerine uygun olacak şekilde başvurulara geçilmesi beklenir. Bunun için ilk etapta vize türlerinden tercihinizi yapmanız gerekir.

Turizm, transit geçiş ya da ticari olarak kısa süreli vize türlerine değinilir. Meksika vize işlemlerinde seyahat amacını destekleyen belgeler dikkate alınır. Vize Randevu ile her birini öğrenmek ve de başvurulara geçmek kolay hale gelir.

Eksiksiz olarak ibraz edilmesi gereken belgelere de netlik kazandırmak gerekir. Örneğin seyahatin bittiği güncen sonra en az 6 ay kadar geçerli olan pasaportlardan başvurunun yapılması istenir.

Meksika vize bilgi formunun eksiksiz olarak doldurulması da istenir. Bunun ardından fotoğraf ve pasaport fotokopisi şeklinde belgeler gelir. Nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka hesap cüzdanı olarak sıralanan belgelerin her birini de randevu gününde ibraz etmeniz gerekir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×