Lübnan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Lübnan Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Lübnan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Lüksemburg Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Lübnan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Lübnan vize istiyor mu?

Lübnan’a ziyaret gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 gün geçmemek şartı ile vizesiz giriş yapabilir.

Libya için vize gerekiyor mu?

Libya seyahatlerinde sadece bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için vize gerekmektedir, yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır.

Sırbistan için vize gerekiyor mu?

Sırbistan seyahatlerinde tüm pasaportlarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içinde 90 günü geçmemek şartıyla vizesiz ülkeye giriş imkanından yararlanır.

Lübnan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Lübnan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Lübnan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Lübnan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus, hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahipleri vizesiz 90 güne kadar olan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

Lübnan’a Girişlerde Beyan Edilen Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan 2 sayfası boş olarak.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Her iki tarafına ait okunaklı çekilmiş fotokopi.
  • Otel ve Uçak Rezervasyonları: Lübnan seyahatine çıkacağınız uçak, tren, otobüs, gemi vb araçların biletleri ve konaklama yapacağınız otel pansiyona ait bilet ya da dökümanlar.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: İsteğe bağlı olmakla beraber yolculuk esnasında ve seyahat süresinde başınıza gelebilecek herhangi bir sağlık sorunu açısından masraflarını gidermek için önemli olmaktadır.

Lübnan Hakkında Önemli Bilgiler

  • Lübnan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize muafiyeti uygulasa da sınır girişlerinde uçak bileti ve otel rezervasyonu olmayan yolculara sıkıntı çıkarabiliyor. Hatta öyleki uçak bileti gidiş-dönüş olmayan yolcular ve otel rezervasyonu bulunmayan yolcuları sıklıkla geri gönderebiliyorlar.
  • Lübnan girişinde size verilen formları doldurmanız istenir ve üzerine 3 ay süre ile ikamet edebileceğinize dair damga vurulur. Aynı şekilde ülke çıkışlarında da bir form doldurmanız istenir ve pasaport polisi tarafından kaşelenerek çıkışınız kayıt altına alınır.
  • Lübnan girişinde size karşı yöneltilen sorulardan biri de otel rezervasyonunuzdur. Otel rezervasyonu yaptırmayan kişiler uzunca saatler sorguya alınabilmekte ya da rezervasyonu olan yolcuların teyitlerini yapmak için otel görüşmeleri yapılırken bekletilmektedir.
Lübnan’da boykot etmek amacıyla pasaportunda İsrail Vizesi bulunan kişilere giriş izni ve vize verilmemektedir. Lübnan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Lübnan Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Lübnan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Lübnan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×