Libya Vize

Libya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Libya Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Libya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Libya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Libya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Libya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Libya vizesine başvurmaları gerekir.

Diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise Libya’ya yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekmez.

Libya Vizesi Başvurusu

Libya’ya vize almak isteyen vatandaşların tercih edebileceği iki türlü yol bulunmaktadır. Birincisi standart vize başvurusu olup Libya Büyükelçiliğine ya da konsolosluğuna gerekli evrakları hazırlayarak sonrasında randevu talep etmektir.

Randevu gerçekleştikten sonra vize onayı bekleyen vatandaşlar onaylanan vize sonucu geldiğinde Libya’ya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Libya Vizesi başvurusunun ikinci yolu ise Online Libya Vizesidir. Elektronik ortamda gerçekleştirilen vize başvurusu evraksız ve kısa süren bir yoldur. 2 gün içerisinde vizeniz sonuçlanmaktadır.

İsterseniz standart Libya Vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası, evrak hazırlığı, vize randevusu, vize takibi, uçak ve otel rezervasyonlarınız için Vize Randevu Ofisinden destek alabilirsiniz. İsterseniz de Online olarak gerçekleştirilen Libya Vizesi için elektronik ortamda doldurulması gereken başvuru formunu doldurmak, başvuru yapmak ve yine uçak, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası işlemleri için bizden destek alabilirsiniz.

Libya Vizesi Gereken Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan ve 2 sayfası boş.
  • Davetiye: Libya Dışişleri Bakanlığı onaylı.
  • Fotoğraf: 35×45 mm ebadında arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf.
  • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüze ait olarak okunaklı.
  • Adli Sicil Kaydı: E-devletten alınabilir

Libya Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

Libya’ya girişlerde vize muafiyeti olsun olmasın yolcuların 500 Libya dinarı (370 $) yanlarında bulundurmaları ve beyan etmeleri gerekmektedir.

Bu zorunluluktan Libya seyahat acenteleri aracılığı ile gelen ziyaretçiler (tur şirketi önceden ödemeyi yapmıştır.), resmi görev vize sahipleri, burslu öğrenci vize sahipleri, davetiye ile Libya’ya gelenler (davetçi tüm masrafları üstlenir.) muaf tutulmaktadır.

Libya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Libya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
  • ×

    Vize Menüsü