Libya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Libya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Libya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Letonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Libya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Libya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Libya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Libya tarafından bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir, farklı pasaportları sahip olan vatandaşlar 6 ay içerisinde 90 gün vizeden muaftır.

Libya vize ücreti ne kadar 2023?

Libya vizesi için yapılan başvurular ücretlidir, tek girişli ya da çok girişten yapılan vize başvurusuna göre ücret değişmektedir. Vize başvuru harcı Libya dinarı üzerinden tahsil edilmektedir.

Türkiyeden Libyaya nasıl gidilir?

Türkiye’den Libya’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır, ülkenin birçok noktasına uçak seferlerinin bulunduğu Libya’da 4 ana şehir olan Sebha, Trablus, Misurata ve Bingazi’ye ulaşmak kolaydır.

Libya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Libya vizesine başvurmaları gerekir.

Diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise Libya’ya yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekmez.

Libya Vizesi Başvurusu

Libya’ya vize almak isteyen vatandaşların tercih edebileceği iki türlü yol bulunmaktadır. Birincisi standart vize başvurusu olup Libya Büyükelçiliğine ya da konsolosluğuna gerekli evrakları hazırlayarak sonrasında randevu talep etmektir.

Randevu gerçekleştikten sonra vize onayı bekleyen vatandaşlar onaylanan vize sonucu geldiğinde Libya’ya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Libya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Libya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Libya Vizesi başvurusunun ikinci yolu ise Online Libya Vizesidir. Elektronik ortamda gerçekleştirilen vize başvurusu evraksız ve kısa süren bir yoldur. 2 gün içerisinde vizeniz sonuçlanmaktadır.

İsterseniz standart Libya Vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası, evrak hazırlığı, vize randevusu, vize takibi, uçak ve otel rezervasyonlarınız için Vize Randevu Ofisinden destek alabilirsiniz. İsterseniz de Online olarak gerçekleştirilen Libya Vizesi için elektronik ortamda doldurulması gereken başvuru formunu doldurmak, başvuru yapmak ve yine uçak, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası işlemleri için bizden destek alabilirsiniz.

Libya Vizesi Gereken Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan ve 2 sayfası boş.
  • Davetiye: Libya Dışişleri Bakanlığı onaylı.
  • Fotoğraf: 35×45 mm ebadında arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf.
  • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüze ait olarak okunaklı.
  • Adli Sicil Kaydı: E-devletten alınabilir

Libya Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

Libya’ya girişlerde vize muafiyeti olsun olmasın yolcuların 500 Libya dinarı (370 $) yanlarında bulundurmaları ve beyan etmeleri gerekmektedir.

Bu zorunluluktan Libya seyahat acenteleri aracılığı ile gelen ziyaretçiler (tur şirketi önceden ödemeyi yapmıştır.), resmi görev vize sahipleri, burslu öğrenci vize sahipleri, davetiye ile Libya’ya gelenler (davetçi tüm masrafları üstlenir.) muaf tutulmaktadır.

Libya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Libya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Libya Vize

Libya’ya turistik gezi, iş seyahati ya da eğitim amaçlarından herhangi biri doğrultusunda gidecekseniz eğer öncelikle vize almanız gerekmektedir. Aksi takdirde ülke sınırları içerisine giriş yapamazsınız.

Libya Vizesi Kalktı mı?

Hayır, ülke ile Türkiye arasındaki vize uygulaması henüz kalkmadı. Ancak 2021 Nisan ayında yapılan görüşmelerde vize işlemlerinin kalması adına çalışmalar yapıldığı belirtilmişti. Fakat bunun için henüz kesin bir açıklama bulunmamaktadır.

Libya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Libya için alınacak vize türlerinde belirli bir miktarda vize harç bedeli ödenmesi gerekmektedir. Bu harç bedeli başvurduğunuz vize türüne göre değişkenlik gösterse de, ülke için alınan turistik vize ücreti 86 Libya Dinarı olarak belirtilmiştir.

Libya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Libya’ya gitmek isteyenler için hava yolu ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Hem Sabiha Gökçen hem de Atatürk Hava Limanı için, bu ülkeye direkt olarak uçuş seçenekleri mevcuttur.

Türkiye Libya’ya Vize Uyguluyor mu?

Evet ülkemize giriş yapmak isteyen Libya vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır. Vize almayan Libya vatandaşları ğlkemize giriş yapamaz.

Libya Turistik Vizesi Kaç Günde Açıklanır?

Ülke için turistik vize alacaksanız ve başvuruda bulunmuş iseniz sonuçları yaklaşık olarak 7 ila 15 gün içerisibde öğrenmeniz mümkün olacaktır. Ancak vize merkezleri ya da konsolosluklardaki yoğunluk da göz önünde bulundurulduğunda bu sürelerde değişiklikler meydana gelebilir.

Libya Oturma İzni

Ülke sınırları içerisinde uzun süre kalma durumunuz var ise o zaman oturma izni almak durumundasınız. Oturma izni alabilmek için de önce uzun süreli kalma durumuna onay veren vize türüne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra oturma izni alabilir ve ülkede uzun süre kalabilirsiniz. Kalma süresi sona erdiğinde vizenizi yenilemeniz gerekmektedir.

Libya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Libya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×