Letonya Vize

Letonya vize işlemlerinde başvuru adımlarını dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de aracı kurumların desteği ile tamamlayabilirsiniz. En kolay alınan vizelerin başında turistik vize gelmektedir. Turistik vize başvuruları sırasında kalacağınız otelin rezervasyon bilgilerini de eksiksiz biçimde sunmanız gerekmektedir.

Letonya vize başvuru adımlarında gidiş dönüş tarihlerini de içine alacak şekilde seyahat ve sağlık sigortasına sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu şekilde kamuya yük olmayacağınızı kanıtlamış olursunuz.

Letonya vize işlemlerinde hesap dökümünüz de talep edilebilmektedir. Hesap dökümünün istenmesinin sebebi kişilerin ülkeye giriş yapmasının sonrasında kendi maddi ihtiyaçlarını karşılayacak bir birikime sahip olup olmadıklarının kontrol edilmesidir.

Vize başvuru sürecinizde pasaportunuzun güncelliği ile alakalı sorun olmadığını onaylamanız gerekmektedir. Pasaportun güncelliği sorunlu ise vize başvurusunun hemen öncesinde, NVİ üzerinden pasaport yenileme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. pasaportun süresinin uzatılması gibi bir prosedür söz konusu değildir. Yenileme işlemleri pasaportun yeniden çıkartılması üzerine kuruludur.

Vize Randevu firması aracılığı ile yapılan başvurularınızda bizzat işlem yapmanıza gerek kalmadan tüm akışın sizin için profesyonel bir firma tarafından yerine getirilmesini mümkün kılabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×