Kongo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Kongo Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Kongo Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Kolombiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Kongo dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Kongo Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Kongo’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil) pasaport sahibi kişiler Kongo Vize başvurusu yapmaları gerekir. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise Kongo vizesinden muaf kılınmıştır.

Başvurular Kongo Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Başvuruları Vize Randevu Ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular 7-10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi gibi konular göz önünde bulundurularak başvuruların en az 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir.

Kongo ya seyahat kimin eseri?

Fransız polisiye yazarı Jean Christophe Grange tarafından yapılan Lontan’nun devamı niteliğindeki olan Kongo’ya ağıt romanıdır.

Kongo vizesi nasıl alınır?

Kongo vizesi almak için Ankara’da bulunan Büyükelçiliğe hafta içerisinde öğlen saatlerine kadar vize başvurusunda bulunmak mümkündür.

Kongo vize var mı?

Kongo ziyareti gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının diplomatik, hususi, umuma mahsus ve hizmet pasaportu ayırımı yapılmadan tamamı vizeye tabidir.

Kongo Vize Kategorileri

Kongo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Kongo Vizesi: Randevu ve Başvuru

Kongo Turistik Vize

Başvuru sahibinin seyahat amacına göre tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. Turistik vizeler 180 gün içinde 90 gün süreli ikamet sağlamaktadır.

Kongo Ticari Vize

İşletme Vizesi olarak ta anılan Kongo Ticari Vizesi iş araştırmaları, iş ortaklıkları ve yatırım yapmak için Kongo’ya gelen vatandaşlara verilmektedir.

Ticari vize 1 ay süre ile verilir ve tek girişli, çok girişli seçenekleri mevcuttur. Gerektiğinde Göçmenlik Bürosuna giderek Vize Uzatma başvurusunda bulunulabilir.

Kongo Resmi-Diplomatik Vize: Diplomatik ve Resmi konularda Kongo’ya gitmek isteyen Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri başvurabilirler. Vizeler 1 yıllık verilmektedir. 90 güne kadar olan seyahatler için diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Kongo Vizesi Gereken Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan, 10 yıldan eski olmayan ve 2 sayfası boş olan.
  • Davet Mektubu: İş ve Aile ziyareti için şahıs ya da şirketten gönderilen davetiye imzalı ve kaşeli olmalıdır.
  • Fotoğraf: 2 adet güncel çekilmiş vesikalık fotoğraf.
  • Rezervasyon Belgeleri: Otel, uçak biletleri ya da dökümanları ya da görev yazısı (iş amaçlı)
  • Aşı Kartı: Sarı sıtma, tifo, tetanoz aşı belgesi

Kongo Hakkında Önemli Bilgiler

  • Silahlı çatışmalar nedeni ile pointe-Noire ve Brazavil arası karayolu güvenlik nedeni ile kullanılmamalı uçakla seyahat edilmesi uygun görülmüştür.
  • Kongo’ya gitmeden Sağlık Bakanlığı aranılarak seyahat sağlığı hakkında bilgi alınmalı ve zorunlu olarak yapılması gereken sarı sıtma aşısının yapılması gerekmektedir.
  • Kongo’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Ulaşım Afrika, Addis Ababa, Kazablanka, Dubai, Paris üzerinden aktarmalı olarak yapılmaktadır. Diğer bir yol ise Kongo Demokratik Cumhuriyetinden Kongo’ya geçmek yani Tekne ile Brazavil’e gitmektir.
  • 2014 yılından bu yana kayıt dışı ülkeye giriş ve kayıt dışı çalışmaları engellemek için sınırda yapılan incelemelerde bulunan sınır görevlilerine beyan etmek üzere Pasaportların, Kongo/Brazavil Büyükelçiliği’nin iletişim numaralarını yanınızda bulundurmalı, uzun süren konaklamalar için Büyükelçiliğe kayıt yapılarak Konsolosluk Kimliği almaları tavsiye edilmektedir.

Kongo Konsolosluğu| Kongo Vize Başvuru İşlemleri

Kongo Konsolosluğu| Kongo Vize Başvuru İşlemleri

Kongo vize randevu hizmetleri ile çalışan konsolosluğa bazı evrakları teslim etmeniz için seyahatlerinizin öncesinde harekete geçilmektedir.

Seyahat amacınıza ve mesleki durumlarınızı gösteren belgelere göre şekillenen başvurulardan önce randevularınızı nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsanız bizlere 0850 227 72 05 hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Böylece sorunsuz bir şekilde başvurulması halinde 10 gün içerisinde sonuçlanacak olan Kongo vize başvurularınızda aksaklıklara mahal vermemek adına 20 gün öncesinden işlemlerinizi başlatıyoruz.

Güncel evrak listesi ve Kongo vize randevu işlemleri ile ilgili detaylı bilgilere [email protected] adresimize göndereceğiniz e-posta sayesinde ulaşabilirsiniz. Yetkili seyahat acenteleri veya Vize Ofisi aracılığıyla genellikle turistik ve ticari amaçlarla gerçekleştirilen Kongo vize randevu işlemlerine dair önemli detayları elde edebilirsiniz.

Kongo Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Ankara Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne danışmanlık firmalarımız sayesinde evraklarınızı gönderebilir veya çalışma saatleri içerisinde şahsen başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Başka illerden başvuru yapmanız halinde Ankara’ya kadar gelme zahmetine girmemeniz için sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirecek olan ofislerimizle iletişimde kalabilirsiniz.

Vize başvurularınızın sonuçlanmasına kadar geçecek süreçte tüm idari takiplerin adreslerimiz sayesinde gerçekleşeceğinin altını çizmekteyiz. Minimum 30 günlük tek girişli veya maksimum 12 aylık çok girişli olarak giriş hakkını elde etmek amacıyla uygun belgelerin hazırlanmasına olanak veriyoruz.

Pasaport, biyometrik fotoğraf, ikamet adresinizin belgesi, adli sicil kaydı, banka hesap dökümleri, sarıhumma aşısının uluslararası sertifikası ve uçak bileti bilgilerinizi içeren belgeleri hazırlamaktayız. Ayrıca her başvuru sahibi için ayrı olarak ödenecek vize ücretleri ve muafiyetleri hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Kongo Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kongo seyahatleriniz için vize almanızın gerektiği durumlarda belgelerinizin teslim edilmesinin ardından 7 ile 10 iş günü arasında yanıtların gelmesi beklenmektedir. Ancak olumsuzlukların olabileceğini ve yoğunluğun artacağı dönemleri göz önünde bulundurarak harekete geçecek olan ekiplerimizin en erken süreçlerde randevu ve vize başvuru işlemlerini tamamlayacağını görebileceksiniz.

30 günden fazlası için Göçmenlik Bürosu aracılığıyla vize süresini uzatma işlemlerini gerçekleştirmesi gereken kişilere firmalarımız üzerinden ilgili prosedürler hakkında detayları aktarmaya devam ediyoruz. Diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin dışında Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek olan kişilerden talep edilecek olan vizelerle ilgili güncel içeriklerimizle sizleri memnun etmeye devam ediyoruz.

Kongo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Kongo Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×