Kolombiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Kolombiya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Kolombiya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Kenya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Kolombiya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Kolombiya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Kolombiya vize isteniyor mu?

Kolombiya ve Türkiye arasındaki vize muafiyeti anlaşmasına göre Türk vatandaşları vize işlemlerinden muaftır, ülkeye her girişte sadece 30 gün kalma hakkına sahiptir.

Çek Cumhuriyetine vizesiz gidilir mi?

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti’ne yapacakları seyahatler vizeye tabidir.

Rusya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Rusya’ya gitmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur ama diğer pasaport sahipleri 30 gün süreyle ülkeye giriş yapabilir, diplomatik pasaportta vizesiz giriş 90 gündür.

Kolombiya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hususi, hizmet, diplomatik, umuma mahsus pasaport sahibi kişiler Kolombiya vizesinden muaf tutulmaktadır. Bu anlaşma 14 Mayıs 2012’den beri geçerlidir ve 180 gün içinde 90 gün vizenin geçerliliği bulunmaktadır.

Kolombiya Vize Başvurusunu Kimler Yapmalıdır?

Uzun Süreli Ticari Vize, Öğrenim Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi, Kültürel-Sportif-Ziyaret Vizesi gibi 90 günden fazla süren seyahatler için Kolombiya Vize başvurusu yapılması gerekir.

Kongo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Kongo Vizesi: Randevu ve Başvuru

Vize başvurusu için pasaportların seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olmasına, 10 yıldan eski olmamasına, yıpranık olmamasına ve 2 sayfasının boş olmasına dikkat ediniz. Ülkeye girişlerde giriş-çıkış uçak biletlerinin sınır görevlilerine beyan edilmesi gerekebilir.

Kolombiya Hakkında Önemli Bilgiler

Kolombiya’da cinayet ve hırsızlık gibi suçlar oldukça yüksek derece bulunmakta, Kolombiya güven açısından en tehlikeli ülkeler arasında yer almaktadır. Kolombiya ziyaretinde bulunan vatandaşlarımızın özellikle geceleri yalnız yürümemeleri, taksi kullanmamaları ve eğlence mekanlarından güvenli ortam olmadıkça uzak durmaları tavsiye edilmektedir.

Önemli olan bir konu ise sağlıktır ve Kolombiya gezisine başlamadan önce Sağlık Bakanlığımızı arayarak Kolombiya seyahati hakkında yapılması gereken aşılar ve sağlık tedbirleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Kolombiya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kolombiya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Kolombiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Kolombiya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×