Katar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Katar Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Katar Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Karadağ Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Katar dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Katar Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Katara işçi olarak nasıl gidilir?

18-60 yaş arasında mesleki deneyime sahip belgesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli olan belgeleri tamamladıktan sonra çalışma izni alır ve Katar’a işçi olarak gidebilir.

Katar Türk vatandaşlarından transit vize istiyor mu?

Katar’a ziyaret gerçekleştiren Türk vatandaşları 5 ila 96 saat arasında kalmaları halinde transit vizesi için ücret ödemiyor.

Katar vize veriyor mu?

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan Türk vatandaşları Katar vizesinden muaftır, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise havalimanından vize alabilmektedir.

Katar’a seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişiler Katar Havaalanında 100 Katar Riyali karşılığı 10 günlük turistik geziler için vize alabilmektedir.

Katar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Katar Vizesi: Randevu ve Başvuru

Diplomatik (siyah), hususi (yeşil), hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise Katar’a yapacakları seyahatler için vizeden muaf tutulmuşlardır. Bu muafiyet karşılıklıdır ve aynı durum Katar Vatandaşları için de geçerlidir.

Katar’a yapılan yolculuklar için vize uygulaması bulunmasa da ya da kapıda alınan vize için birtakım belgeler sunulması gerekmektedir. Bu belgelerden en önemlisi pasaport, seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan, yıpranmamış ve 10 yıldan eski olmamalıdır.

Beyan edilmesi gereken evraklardan olan rezervasyon biletlerinin mutlaka sunulması ve yolculuk boyunca yolcuların yanında bulundurması gerekmektedir.Özellikle Katar’a yapılan seyahatler için dönüş biletlerinin bulunmaması oldukça sıkıntı yaratmaktadır.

Katar Seyahati İçin Yanınızda Bulundurmanız Gereken Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği olan ve 10 yıldan eski olmayan 2 sayfası boş olmalı.
  • Uçak Biletleri: Gidiş-dönüş olarak.
  • Otel Rezervasyonu: Seyahat boyunca ikamet edeceğiniz yere ait kiralama belgesi ya da otel bileti.
  • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
  • Master Kart ya da Visa Kart
  • Vize Ücreti: 100 QAR

Katar Transit Vize Uygulaması

Katar üzerinden diğer ülkelere gitmek isteyen kişiler için 5 saatten uzun süren aktarmalar için Katar Transit Vize uygulaması 1 Kasım 2016’da başlamıştır.

Transit vize talebi için giriş-çıkış biletleri, pasaport fotokopisi beyan etmek yeterli olmaktadır. Pasaportların 6 aydan daha az kalan geçerli olması vize talebinizde olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Katar Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

Katar’da 30 günü geçen seyahatlerde bulunmak isteyen kişiler vize başvurusu yapmalıdır.

30 günden az süren seyahatler için ise umuma mahsus bordo pasaport sahibi kişilerin Katar otellerinden birinde bilet alarak ve 100 QAR ödeyerek 10 günlük turistik vize almaları mümkün kılınmıştır ancak almış olduğunuz vize ile 30 günlük süre sınırını aştığınız durumda ciddi para cezaları ödemek durumunda kalırsınız.

Katar seyahatine çıkarken yanınızda alkol getirmeniz yasaktır.

Katar Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Katar Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Katar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Katar Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×