Katar Vize

Katar vize başvurularınız için gerekli evraklar ve vize başvuru formuna erişebilirsiniz. Katar, kısa süreli seyahatler için Türkiye’den vize talep etmemektedir. Umuma mahsus pasaport, hizmet pasaportu veya hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları Katar’a vizesiz seyahat edebilirler.

180 gün içinde 90 günü geçmeyecek olan seyahatler için bordo pasaport sahiplerinin vize almasına gerek yoktur. Katar, iş, turizm ve ziyaret amaçlı seyahatler için vize talep etmemektedir. Ayrıca 30 günlük ve tek sefer giriş sağlayan e-vize uygulaması da bulunmaktadır.

Katar vize başvurusu için elektronik vize uygulamasına giriş yapılabilir. Katar seyahati için Türk vatandaşlarının pasaportlarını, konaklama ve ulaşım belgelerini göstermeleri gereklidir. Pasaportların 10 yıldan eski olmaması ve seyahat dönüşü sonrası en az 6 aylık geçerlilik süresi olması gerekiyor.

Katar vize işlemleri için yatırımcı vizesi veya aile birleşimi konularından Vize Randevu temsilcileriyle görüşme sağlayabilirsiniz. Vatandaşlık işlemleri, göçmenlik işlemleri, pasaport ve vize yenileme işlemleri için vize başvuru merkezlerimizden destek alabilirsiniz. Katar ve tüm vize türleri için 0850 228 4353 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×