İsviçre Vize

İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ya da İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak, İsviçre vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şahsen başvuru yapabildiğiniz gibi, başvurularınızı vizerandevu.com üzerinden, profesyonel danışmanlarımız aracılığıyla da yapabilirsiniz.

Vize başvurusu yaparken;

  • Bordo umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Schengen vize kriterlerine uygun vize başvurusu yapar.
  • Gri hizmet, siyah diplomatik ve yeşil hususi pasaport sahipleri; 180 gün içinde sadece 90 gün vizeden muafiyetle, İsviçre’ye giriş yapabilir.
  • C tipi kısa süreli vize almak isteyen başvuru sahipleri, vizenin bitiminde ülkeden ayrılmak zorundadır.

İsviçre vize başvurusu yaparken, Schengen kriterlerine uygun vize başvuruları gerçekleştirilir. Randevu alınması, tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bilgilerle detaylandırılmış olması gerekir.

VIS sisteminde parmak izi bulunmayanlar, vize randevusunda parmak izi randevusu da alarak, parmak izini vermelidir. Sistemde parmak izi bulunanlar, eğer 5 seneyi geçirmemişse, parmak izi vermesine gerek yoktur.

İsviçre vize başvuru formu; İngilizce ya da Türkçe olarak, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Vizenin kabul edilebilmesi için, verilen tüm bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır.

İsviçre vize başvuruları; evrakların tam ve doğru şekilde tamamlanmış olması, ek belge talep edilmemesi durumunda, ortalama 5-15 gün içinde sonuçlanır. Konsolosluğun yoğunluğu, ek belge talebi gibi sebepler, bu süreleri uzatabilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×