Güney Afrika Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Güney Afrika Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Güney Afrika Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Güney Afrika dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Güney Afrika Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Güney Afrika’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişilerin 30 güne kadar olan seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekmez.
Güney Afrika Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Güney Afrika Vizesi: Randevu ve Başvuru

Vizeden muaf tutulan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Güney Afrika’ya inişlerinden sonra sınır yetkililerine belli başlı evraklar gösterdikten sonra girişlerini tamamlayabilirler. Bu evraklar;

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği olan, 2 adet boş sayfası olan ve 10 yılı geçmemiş olmalı.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzünün okunaklı şekilde çekilmiş fotokopisi.
 • Rezervasyon Bilgileri: Uçak ve otel rezervasyonlarınıza ait biletler ya da dökümanlar.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 bin € teminatlı uluslararası geçerli olan sağlık sigortası.
 • Aşı Kartı: T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sıtma, sarı humma vb aşıların yapıldığına dair Bakanlık onaylı aşı kartı.

Güney Afrika’ya Nasıl Gidilir?

 • Güney Afrika’da toplamda 10 adet havaalanı bulunmakta. Türkiye’den Güney Afrika’ya iki şekilde ulaşım imkanımız vardır. Bunlar;
 • İstanbul’dan→ Cape Town’a
 • İstanbul’dan→Johannesburg’a uçuşlar bulunmaktadır. Her iki türlü yolculuk rotasını kullanmak ortalama 10 ila 12 saat sonra Güney Afrika’ya sizi ulaştıracaktır.

Güney Afrika Cumhuriyeti Hakkında

 1. Güney Afrika’ya seyahat planı yapan vatandaşlarımızın yolculuklarına çıkmadan önce mutlaka sıtma, tifo, sarı humma, kuduz, hepatit vb aşılarını yaptırmaları gerektiğini söylemeliyiz. Ülkede bulunan sivrisineklerden bulaşan sıtma hastalığı 10 gün içinde sizi ağırlaştıran ateşli bir hastalığa yakalanmanıza sebep olacaktır. gece uyurken yatağınızda tül benzeri örtüler kullanmak sizi sivrisinek ısırıklarından ve dolayısı ile hastalıktan koruyacaktır.
 2. Seyahatiniz esnasında ülkede bulunan hırsızlık olaylarından, gasptan, saldırılardan etkilenmemek için önleminizi almanızda ve yalnız dolaşmamanız da fayda olacaktır.Ülke hakkında yeterli araştırmaları yapmadan yola çıkmayınız.

Güney Afrika Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Güney Afrika Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Güney Afrika Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Güney Afrika Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×