Güney Afrika Vize

Güney Afrika vize işlemleri Güney Afrika konsolosluğu ve yetkili vize merkezleri tarafından yürütülür. Başvuru yapacak kişiler, ülkeye seyahat etme amacına göre vize türüne başvuru yapmalıdır. Vize türleri; çalışma, turistik, eğitim, ticari ve aile birleşimidir.

Vize başvurusu yapmak için online vize başvuru formu doldurabilir ve vize randevusu alabilirsiniz. Başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin diğer evraklarda yer alan bilgilerle aynı olmasına dikkat edilir.

Güney Afrika vize başvurusu, çalışma vizesi için yapılacaksa çalışma belgesi alınmalıdır. Çalışma belgesi, iş anlaşması yapılan firmadan alınabilir. Başvuru aşamasında firma tarafından hazırlanması gereken belgelerle birlikte vize işlemleri yapılabilir.

Vize başvurusu yapacak kişilerin hazırlaması gereken belgelerin listeleri, konsolosluklar tarafından açıklanır. Vize türleri için talep edilen farklılık gösterse de hazırlamanız gereken başlıca evraklar; pasaport, fotoğraf, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, uçak bileti ve otel rezervasyonudur.

Güney Afrika vize başvurusu, randevu tarihinde gerekli evrakları vize merkezine teslim etmeniz ardından tamamlanır. Ödemeniz gereken vize harcını yatırmanız ve vize merkezi ücretini ödemeniz ardından başvurunuz alınır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×