Gambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Gambiya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Gambiya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Gambiya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Gambiya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Gambiya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti hususi, hizmet, umuma mahsus pasaport sahiplerinin Gambiya Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 19 Mart 2014 yılında yapılan anlaşmaya göre sadece diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekmez.
Gambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Gambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Başvurular Ankara’da bulunan Gambiya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Başvurular için bizzat katılma zorunluluğu bulunmaz, randevu sistemi ile vize başvurusu yapılmamaktadır.

Başvurular ortalama 1 hafta sonuçlanmaktadır. Fakat Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri dikkate alınarak başvuruların 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir.

Gambiya’ya Nasıl Gidilir?

 1. Gambiya’ya Türkiye’den uçuşlar bulunmamaktadır. Bu nedenle öncelikle Senegal’deki Dakar Havaalanından aktarma yapılması gerekir. Senegal transit geçişler için vize istediği için Senegal Transit Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Senegal Transit Vize başvurusu ve başvuru evrakları hakkında bilgi, vize işlem takibi ve rezervasyon işlemleriniz için Vize Randevu Ofisi sizlere hizmet vermektedir. Sitemizde bulunan iletişim numaralarından bize ulaşabilir istediğiniz hizmet hakkında destek alabilirsiniz.
 2. Bir önemli konu ise Gambiya’ya Türkiye’den gitmeden önce sarı humma aşınızı yaptırmanız gerektiğidir. Yaptırmış olduğunuz aşının Sağlık Bakanlığı onaylı kartını sınırda yetkililere göstermesi gerekecektir. Aşınızı 10 gün öncesinden yaptırmaya dikkat ediniz.
 3. Ayrıca sağlık hizmetleri açısından sınırlı sayıda destek hastalayan sağlık kurumları nedeni ile ülkeye giden sağlık sorunları olan vatandaşlarımızın özellikle daha dikkatli olmaları gerekmektedir.
 4. Pasaportlarınızın seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olduğuna yıpranmamış olmasına ve boş sayfasının olmasına dikkat ediniz. Vize almış olsanız bile tahrip olmuş pasaportlar nedeni ile kişiler ülkeye alınmayabilirler.
 5. Seyahat sırasında rezervasyon biletlerinizi yanınızda mutlaka bulundurmanız gerekir. Sınır girişinde yetkili memurlar sizden rezervasyonlarınız hakkında bilgi istediklerinde bu belgeleri göstermeniz gerekecek.

Gambiya Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve 2 sayfası boş olan.
 • Fotoğraf: güncel, 2 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf.
 • Vize Talep Dilekçesi: Şirket ya da kurum tarafından seyahat amacını belirten antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı.
 • Rezervasyon Belgeleri: Seyahatine ait uçak ve otel biletleri ya da dökümanları.
 • Dekont: Vize harcını ödediğinize dair banka dekontu.

Gambiya Vizesi, aktarmalı uçuşlar için Senegal Transit Vize, vize evrakları, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyon hizmetleri ve vize başvurusu için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçiniz.

Gambiya Konsolosluğu| Gambiya Vize Başvuru İşlemleri

Gambiya vize randevu hizmetlerini sunmakta olan firmalarımız sayesinde seyahatlerinizi riske atmayacak  başvurularda bulunabilirsiniz. Sizlere 0850 227 72 05 iletişim hattından Gambiya kapıda vize uygulaması ve vize randevu işlemleri ile ilgili olarak bilgileri aktarmaktayız. Randevu sistemi ile çalışmayan konsolosluğun hafta içi olmak üzere her saat kabul ettiğini belirtebiliriz.
Belgelerinizi önceden hazırlamanızı sağlayacak olan Vize Ofisi sayesinde alacağınız desteklerle büyük oranda vize onayını almanıza yönelik adımları atabilirsiniz. Bizlere [email protected] ulaşarak, ihtiyacınız olan belgeleri nasıl hazırlamanız gerektiğine dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Banjul ve Amdalai gümrük kapılarından geçişiniz esnasında kapı vizesi başvurusunda bulunma hakkınızın olmasına rağmen, herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamanız için ülkemizden vize başvurularınızı yapmanıza dair tavsiyelerde bulunuyoruz.

Gambiya Vize Başvuru Detayları

Dakar üzerinden aktarmalı bir şekilde seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz gerektiğinden, Senegal transit vizesine başvuru yapmanız gerektiğinden, sizlere gerekli bilgileri temsilcilerimiz tarafından aktarmaya devam ediyoruz.

Sorunsuz ve hatasız bir şekilde başvurularınızı, gerekli evraklarla yapmanız için sizleri yönlendirmekteyiz. Vize başvurularınız öncesinde sarıhumma aşısı başta olmak üzere çeşitli aşıları yaptırmanız gerekmektedir. Tedavi imkanlarının kısıtlı olmasından ötürü, ağır ve kronik rahatsızlıklara sahip olmanız durumunda seyahatlerinizde dikkatli olmanız gerekmektedir.

Pasaport, biyometrik fotoğraf, rezervasyon bilgileri, şirket davetiyesi, kimlik fotokopisi ve buna benzer evrakların listesini sizlere aktarmaktayız. Temsilcilerimize posta veya kargo yoluyla belgeleri güvenle ulaştırmanız durumunda, herhangi bir aksaklığa yer vermeden tüm girişimleri gerçekleştiriyoruz.Hatasız ve doğru bilgilerle doldurmanız gereken bu evrakları sizin yerinize konsolosluğa ulaştırmaktayız.

Gambiya Vize Sonuçlanması

Kapı vize uygulaması ile Gambiya başvurularınızda 72 saatlik süreçte ülkede kalabilirsiniz. Ancak daha uzun süre planladığınız seyahatleriniz için vize başvurularını tamamlamanız gerekmektedir.

Ofislerimizden destek alarak gerçekleştireceğiniz uygun evraklarla herhangi bir sorunu yaşamadığınız sürece 3 ile 5 gün arasında sonuçlara ulaşabilmenizi sağlamaktayız. Her ihtimali düşünerek başvurularınızı en geç 15 gün öncesinde tamamlamanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu süreler içerisinde vize onayını almanız için yoğun bir çaba sarf ederek, sonuçların alınması halinde pasaportlarınızı adreslerinize göndermekteyiz. İletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak Gambiya vize süreçleri ve başvuruları hakkında tüm detayları profesyonelce alabilirsiniz.

Gambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Gambiya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×