Gambiya Vize

Gambiya vize başvurularına dair izlenen birkaç adım bulunuyor. Şöyle ki yetkili merkezlerden başvuruya geçmenize izin verilir. Bunun gibi sınır kapılarında da vize başvurularına geçilebilir.

Gambiya vize başvurularına geçmeden önce ise muafiyeti değerlendirmeye alabilirsiniz. Örneğin Diplomatik Pasaport hamili olanlar için 90 gün muafiyet belirtilir. Diğer tüm pasaportların ise başvurularını iletmeleri istenir.

Gambiya vize sahibi olmak isteyen bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin önceliği belgelerini hazırlamak olmalıdır. Ardından ise yetkili merkezleri öğrenmek ve randevu almak önem arz eder. Bunun için de Ankara Gambiya Büyükelçiliği randevularınızı alır.

Vize Randevu seyahatlere dair yol gösterir ve başvuruların hızlanmasında rol oynar. Gerek belgeleri öğrenmeniz gerekse başvuru ödemelerini değerlendirmeniz sağlanır. Tüm bu adımlara karşı vize alarak seyahate geçebilirsiniz.

Son olarak kapı vizesini de es geçmemek gerekir. 72 saat süre ile verilen kapı vizesine sınırlarda yer verilir. Söz konusu kısa süreli konaklama için ele alınır. Bunun yerine 72 saati aşan uzun süreli konaklama için ise vize başvurularında bulunmanız istenir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×