Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Filipinler Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Filipinler Sahilleri Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru
 • Sevgili Ziyaretçilerimiz, Filipinler Sahilleri dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Filipinler Sahilleri Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.
 • Filipinler’e seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hususi (yeşil), umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişilerin 30 güne kadar olan seyahatler için vize almalarına gerek yoktur. Filipinler vizesiz seyahat imkanı sunan ülkeler arasındadır.
Filipinlere 30 günden fazla sürecek olan seyahatler (ticari, aile ziyareti, oturum vb.) için vize başvuruları Ankara Filipinler Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize evrakları ve vize hazırlığı için Vize Randevu Acentesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Filipinler Seyahatini Uzatmak İçin Vize Uzatma İşlemleri

 • Turistik olarak vizesiz gittiğiniz Filipinler gezinizi uzatmak isterseniz bulunduğunuz bölgedeki Göçmenlik Ofislerinden birine giderek belli miktar karşılığı vizenizi uzatma talebinde bulunabilirsiniz.
 • İlk uzatma isteğinizde 29 günlük uzatma vizesi verilmektedir. Vize uzatma süreci 3 gün sürmekte olup Express Servis karşılığında biraz daha fazla ücret ödeyerek birkaç saat içinde vizeniz sonuçlanarak pasaportunuzu alma imkanı yakalayabilirsiniz.
 • İlk uzatma işleminden sonra 1 ay daha kalmak isteyenler 4400 peso, iki ay daha kalmak isteyenler 4900 peso ödeyerek vizenizi uzatabilirsiniz. 2 aydan fazla kalanların ACR-I Card çıkartmaları gerekli. Bu kart için ödemeniz gereken miktar ise 3000 peso’dur.

Filipinlere Nasıl Gidilir?

Türkiye/İstanbul’dan uçakla Filipinler Manila Havaalanına aktarma yapmadan 12 saat süre sonra ulaşabilirsiniz. Fakat Tropik ormanların keşfine çıkmak isteyen farklı rotalar izleyerek ve aktarma yaparak diğer havaalanlarını da kullanabilirler.

Filipinler’e Gitmek İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportların yıpranmamış ve vize basılması için en az 2 sayfasının bulunmasına dikkat ediniz.
 • Kimlik Fotokopisi: Sınır Görevlilerinin görmek isteyebileceği kimliğiniz için gitmeden yanınızda 2 adet kimlik fotokopinizi bulundurmanızda fayda olacaktır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Gümrük ve havaalanı yetkilileri sizden kalacağınız otel ve konaklama adresleri hakkında bilgi isteyebilirler. Bu nedenle otel ve uçak gidiş-dönüş biletlerinizi yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Ülke dışında gerçekleştirdiğiniz seyahatinizde başınıza gelebilecek herhangi olumsuz sağlık sorunu için sağlık sigortası yaptırmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Sağlık sigortası işlemleriniz talep ettiğinizde firmamız tarafından yapılmaktadır.

Filipinler Hakkında Önemli Bilgiler

 1. Haziran ve Aralık aylarında Filipinlerde sıkça görülen Tayfun rüzgarları açısından vatandaşlarımızın hava durumuna bakmadan seyahate çıkmamaları ayrıntılı araştırma yapmaları önerilir.
 2. Zamboanga yarımadasında ve Minadano Sulu Takım Adasında yabancı turistlere uygulanan fidye için adam kaçırma gibi olumsuz durumlar açısından vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları açısından uyarmak isteriz.
 3. Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığını arayarak yapılması gereken aşılar hakkında bilgi almanızı ve bu aşıları yaptırmanızı önermekteyiz
 4. Filipinler vizesi hakkında bilgi almak, seyahat amacına uygun evrak listesine ulaşmak ve vize takibi işlemleriniz için lütfen Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçiniz.
 5. Filipinler Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Filipinler Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Filipinler Konsolosluğu randevulu şekilde hizmet vermektedir. Vize başvuru adımlarının tamamlanma sürecinde kesinlikle öncesinde randevu almanız gerekmektedir. Randevu almanızın sonrasında size verilen tarih ve saatte vize evraklarını derlemiş şekilde gelmelisiniz.

Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Filipinler Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×