Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Filipinler Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Filipinler Sahilleri Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Fildişi Sahili Vize

Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru
 • Sevgili Ziyaretçilerimiz, Filipinler Sahilleri dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Filipinler Sahilleri Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.
 • Filipinler’e seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hususi (yeşil), umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişilerin 30 güne kadar olan seyahatler için vize almalarına gerek yoktur. Filipinler vizesiz seyahat imkanı sunan ülkeler arasındadır.
Filipinlere 30 günden fazla sürecek olan seyahatler (ticari, aile ziyareti, oturum vb.) için vize başvuruları Ankara Filipinler Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize evrakları ve vize hazırlığı için Vize Randevu Acentesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Filipinler Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Filipinler Türk vatandaşlarının pasaportlarına göre vize ister.

Filipin vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Filipin vatandaşlarının herhangi bir ülkeye vizesiz gidebilmesi için buna uygun bir pasaporta sahip olmaları gerekir.

Filipinler Ne zaman gidilir?

Filipinler için ziyarette bulunacak vatandaşlar Konsolosluğun yoğun olmadığı dönemleri tercih etmeli.

Filipinler Seyahatini Uzatmak İçin Vize Uzatma İşlemleri

 • Turistik olarak vizesiz gittiğiniz Filipinler gezinizi uzatmak isterseniz bulunduğunuz bölgedeki Göçmenlik Ofislerinden birine giderek belli miktar karşılığı vizenizi uzatma talebinde bulunabilirsiniz.
 • İlk uzatma isteğinizde 29 günlük uzatma vizesi verilmektedir. Vize uzatma süreci 3 gün sürmekte olup Express Servis karşılığında biraz daha fazla ücret ödeyerek birkaç saat içinde vizeniz sonuçlanarak pasaportunuzu alma imkanı yakalayabilirsiniz.
 • İlk uzatma işleminden sonra 1 ay daha kalmak isteyenler 4400 peso, iki ay daha kalmak isteyenler 4900 peso ödeyerek vizenizi uzatabilirsiniz. 2 aydan fazla kalanların ACR-I Card çıkartmaları gerekli. Bu kart için ödemeniz gereken miktar ise 3000 peso’dur.

Filipinlere Nasıl Gidilir?

Türkiye/İstanbul’dan uçakla Filipinler Manila Havaalanına aktarma yapmadan 12 saat süre sonra ulaşabilirsiniz. Fakat Tropik ormanların keşfine çıkmak isteyen farklı rotalar izleyerek ve aktarma yaparak diğer havaalanlarını da kullanabilirler.

Filipinler’e Gitmek İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportların yıpranmamış ve vize basılması için en az 2 sayfasının bulunmasına dikkat ediniz.
 • Kimlik Fotokopisi: Sınır Görevlilerinin görmek isteyebileceği kimliğiniz için gitmeden yanınızda 2 adet kimlik fotokopinizi bulundurmanızda fayda olacaktır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Gümrük ve havaalanı yetkilileri sizden kalacağınız otel ve konaklama adresleri hakkında bilgi isteyebilirler. Bu nedenle otel ve uçak gidiş-dönüş biletlerinizi yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Ülke dışında gerçekleştirdiğiniz seyahatinizde başınıza gelebilecek herhangi olumsuz sağlık sorunu için sağlık sigortası yaptırmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Sağlık sigortası işlemleriniz talep ettiğinizde firmamız tarafından yapılmaktadır.

Filipinler Hakkında Önemli Bilgiler

 1. Haziran ve Aralık aylarında Filipinlerde sıkça görülen Tayfun rüzgarları açısından vatandaşlarımızın hava durumuna bakmadan seyahate çıkmamaları ayrıntılı araştırma yapmaları önerilir.
 2. Zamboanga yarımadasında ve Minadano Sulu Takım Adasında yabancı turistlere uygulanan fidye için adam kaçırma gibi olumsuz durumlar açısından vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları açısından uyarmak isteriz.
 3. Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığını arayarak yapılması gereken aşılar hakkında bilgi almanızı ve bu aşıları yaptırmanızı önermekteyiz
 4. Filipinler vizesi hakkında bilgi almak, seyahat amacına uygun evrak listesine ulaşmak ve vize takibi işlemleriniz için lütfen Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçiniz.
 5. Filipinler Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Filipinler Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Filipinler Vize

Filipinler vize almak isteyen kişilerin hem göçmen olarak hem de sadece geçici ikamet için başvuru adımlarını tamamlamasına imkan verilmektedir. Vize talep adımlarını isterseniz alanında uzman olan danışmanlık firmalarından yardım alarak tamamlayabilirsiniz, isterseniz de bireysel olarak başvuru takip sürecini yerine getirebilirsiniz.

Filipin vizesi almak isteyen bireylerin bir harç yatırım adımını da yerine getirmesi gerekir. Danışmanlık firmalarından yardım alan kişilerin bu vize harç bedelinin yanı sıra bir de danışmanlık firmasına ödeme yapılması gerekmektedir.

Türkiye Filipinlere vize uyguluyor mu; Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Filipin vatandaşlarının vize alması gerekir. Özel güvenlik denetimlerinden de vize kontrollerinden geçirilerek uzun ya da kısa süreli olmak üzere giriş adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Filipin vatandaşı ile evlilik yaparak aile birleşimi aracılığı ile de oturum talep etme hakkınız vardır. Evlilik aracılığı ile oturum talep aşamalarında, kişilerin evliliğe dair tüm resmi belgeleri sunması gerekir. Bu belgelerde bir sorun fark edildiği anda vize talebinin ret yanıtı ile karşılaşacağının da ayrıca iletilmesi lazımdır.

Filipinler vize istiyor mu 2020; Filipinler vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Çalışmak için ülkeye giriş yapacak olan kişilerin kendi kurumsal firmalarından onay alması durumunda davetiye sunarak süreci kolaylaştırması mümkün kılınmıştır.

Filipinler seyahat kısıtlaması pandemi sebebi ile geçerliliğini korumaktadır. Sadece vatandaşlık hakkını elde eden ve oturum hakkı olan kişilerin pandemi sürecinde gerekli olan test sonuçlarını da sunarak erişim adımını tamamlamasına imkan verilmektedir.

Filipinler Konsolosluğu randevulu şekilde hizmet vermektedir. Vize başvuru adımlarının tamamlanma sürecinde kesinlikle öncesinde randevu almanız gerekmektedir. Randevu almanızın sonrasında size verilen tarih ve saatte vize evraklarını derlemiş şekilde gelmelisiniz.

Filipinlere vize var mı; vize talep edilmektedir. Vize alım adımlarında kurumsal bir firmadan ya da bir Filipin vatandaşından davet mektubunun alınması durumunda ülkeye girişiniz kolaylaşacaktır. Davetiyede hangi kurum tarafından gönderildiği, geçerliliğinin hangi zaman aralıklarını kapsadığı ve davetiyenin gönderim amacının da bulunması gerekir.

Filipinlere nasıl gidilir; vize alma adımlarının tamamlanması, otel rezervasyonunun yapılması ve uçak biletlerinin ayırttırılması ile beraber ülkeye giriş için gerekli olan tüm prosedürleri yerine getirmiş olacaksınız.

Filipinler Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Filipinler vizesi için gerekli evraklar arasında güncel tarihli pasaport ilk sırada yer alan unsurlar arasında bulunmaktadır. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı olarak bir sorun olması durumunda vize başvurusunun öncesinde, pasaportunuzun güncellenmesi bazında taleplerinizi iletmelisiniz.

Filipin vatandaşı ile evlilik yolu ile de ülkede kolaylıkla oturum talep etme hakkınız vardır. Evliliğin resmi bir şekilde gerçekleştiğine ilişkin belgelerin konsolosluğa vize başvurusunda eksiksiz sunulması talep edilir.

Filipinlerde asgari ücret kaç dolar; 537 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu vize ücretinin ödeme adımının tamamlanmasının hemen sonrasında vize başvurunuz dikkate alınacaktır. Vize başvurunuzun ret yanıtı alması, harcın size iade edileceği manasına gelmeyecektir.

Filipinler oturma izni için ülkede yer alan bir yakınınızdan davet mektubu talep etme hakkınız vardır. Davet mektubun bir yakınınızın yanı sıra kurumsal bir firmadan da alınabileceğini belirtmek gerekir. Çalışma maksadı ile sunulan davet mektupları, davet edilen kişinin tüm bilgilerini içermelidir.

Filipinler Konsolosluğu artık pandemi koşulları sebebi ile randevulu şekilde hizmet vermektedir. Randevulu olarak hizmet vermesinin bir diğer avantajı da işlemlerin daha kolay tamamlanmasıdır. Randevu gün ve saatine tüm belgeleri derleyerek gelmelisiniz.

Türkiye Filipinlere vize uyguluyor mu; Türkiye’ye gelmek için Filipin vatandaşlarının kesinlikle vize alması şartı getirilmiştir.

Filipinler turist kabul ediyor mu; pandemi koşulları sebebi ile oturum izni ve vatandaşlık sahibi olan kişilerin dışında ülkeye giriş kabul edilmemektedir. Bu nedenle konsolosluğun yapmış olduğu son duyuruları yakından takip ederek seyahat kısıtlamalarına ilişkin daha detaylı bilgi alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Vize başvuru süreçlerinde kişilere bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası üzerinden en kısa süre içerisinde başvurunun ne durumda olduğuna ilişkin bilgilendirme alabilirsiniz. Bireysel olarak başvuru yapmak istemeyen kişilerin isterlerse, danışmanlık firmalarından yardım alma hakları da vardır. Danışmanlık firmalarından yardım almak için vize harç ücretinin yanı sıra bir de danışmanlık ücreti ödemeniz gerekecektir.

Filipinlere gitmek için gerekenler arasında öğrenci değişim program belgeleri de bulunmaktadır. Eğitim maksadı ile giriş yapan kişilerin vize başvuru adımları çok daha kısa bir süre içerisinde yanıt bulacaktır.

Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022) Video;

Filipinler Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×