Filipinler Vize

Güneydoğu Asya sınırları içinde bulunan Filipinler Cumhuriyeti’ne seyahat planlayan Türk vatandaşları için belirli bir süre olmak üzere vizeden muaftır.

Bu vize muafiyet süresi ülkelerin genel olarak belirlediği 90 günden fazla olmamak şartı ile aynı değildir. Filipinler Cumhuriyeti; bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerine en fazla 30 gün sürecek seyahatleri için vizeden muafiyet uygulamıştır.

30 günü aşacak bir seyahat durumu olduğu takdirde Filipinler Cumhuriyeti Göçmen Bürosu’na giderek belirli bir ücret karşılığında ülkede bulunabilme hakkı uzatılabilmektedir.

Filipinler’e varan Türk vatandaşları 30 gün kadar ülkede bulunmaya hak sahibi olduklarından yine 30 gün olacak şekilde ikamet hakkına da sahip olmaktadırlar. Filipinler ülke sınırından içeriye giren vatandaşların hükümet tarafından herhangi bir sorun yaşamaması adına vizeden muaf olsalar da yanlarında bulundurmaları gereken birkaç evrak vardır.

Bu evraklar arasında en önemlisi pasaport türü ne olursa olsun en az 6 ay geçerli olan bir pasaport sahibi olmaktır. Filipinler bir okyanus ülkesi de olduğundan buraya ziyarete gelen vatandaşların bazı adalarda yer alan adam kaçırma ve fidye olayları için dikkatli olması gerekmektedir.

Filipin hükümeti tarafından belirlenmiş aşıların yapılmış olması ve bu aşıların vurulduğuna dair bir aşı kartının da seyahat edecek kişilerin yanında bulunması gerekmektedir. Gerekli evrakların eksiksiz olması adına Vize Randevu vize danışmanlık firmasından da gerekli bilgiler alınabilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×