Fas Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Fas Vize Başvurusu

Fas Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Fas Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Fas dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Fas Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Fas’a turistik seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişilerin 90 güne kadar olan seyahatler için vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fas ülkemize vize muafiyeti sağlayan ülkeler arasındadır.

Bu nedenle Fas ziyareti 90 günden uzun sürecek olan aile ziyareti, araştırma, ticari, çalışma vb gibi sebeplerle gidecek olan vatandaşların vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvurular Ankara Fas Büyükelçiliği’ne yapılabilmekte aynı zamanda yetki sahibi turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz.

Vize Randevu Ofisi olarak 90 günden uzun sürecek oturum, ticari, aile birleşimi, çalışma gibi sebeplerle vize almak isteyen vatandaşlarımızın vize hazırlık işlemlerini titizlikle yürütmekteyiz. Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşarak Fas Vizesi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Fas Seyahati İçin Gereken Evraklar Hakkında

Fas Krallığı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından 90 güne kadar olan seyahatleri için vize istememektedir ancak Fas sınır kapısında ve havaalanlarında gümrük yetkililerine gösterilmesi gereken evraklar vardır. Bu evrakları seyahatimiz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekir.

Fas Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Fas Vizesi: Randevu ve Başvuru
  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği olan pasaportlarınızı sınırda gümrük yetkilileri görmek isteyecektir. Pasaportunuzun yırtık, yıpranık ve okunaksız olması durumunda sınır güvenliği yetkilileri tarafından zorluk yaşamamak için pasaportların seyahatinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Rezervasyon Belgeleri: Fas ziyareti gerçekleştirmek isteyen yolcuların sınır kapısında göstermesi beklenen belgelerden biri de uçak ve otel rezervasyonlarıdır. Ülkeye girdiğinizde hangi otel ve adreste konaklayacağınızı beyan etmeniz gerekebilir. Bu nedenle rezervasyon belgelerinizi yanınızdan ayırmayınız. İstediğiniz takdirde otel ve uçak rezervasyonlarınız Vize Randevu Ofisi temsilcileri tarafından yapılmaktadır. Rezervasyon talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
  • Seyahat sağlık Sigortası: Fas ziyareti sırasında yolculuğa çıkmadan önce isteğe bağlı olarak seyahat sağlık sigortasını yaptırmanız ve bu belgeyi yanınızda taşımanızda fayda olacaktır. türkiye dışında herhangi bir ülkede seyahat sırasında başınıza gelebilecek olumsuz bir durum karşısında uluslararası geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortası sizin güvenceniz olacaktır. 30 bin € teminatla yapılan seyahat sağlık sigortası dilerseniz Vize Randevu Ofisi tarafından çıkarılmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fas sınır güvenlik bölgesi evrak incelemesi sırasında sizden kimlik fotokopiniz istenebilir. Bu nedenle giriş ve çıkışlarda beyan etmek üzere 2 adet kimliğinizin fotokopisini yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır.

Fas Hakkında Önemli Bilgiler

  • Fas’a ziyaret yapacak olan Vatandaşlarımızın 9000 € yani 100 bin dirhemden fazla ülkeye para sokmaları ve ülkeyi terk ederken bu miktardan fazla para ile dışarı çıkmaları yasaktır.
  • Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmamasına yıpranık yırtık olmamasına ve en az 2 adet boş sayfasının olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanım süresi geçen pasaportlar ve seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunmayan pasaportlar kabul edilmeyecektir.
  • Fas ziyareti öncesi Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması istenen aşıları yaptırmanızı unutmayınız. Bu aşılar salgın hastalıklara karşı sizi koruyacaktır. Yapılması istenen aşılar hepatit, kuduz, sıtma, sarı humma, tifo, kızamık, kabakulak, difteri, çocuk felci, grip,boğmaca aşıları olmaktadır.
  • Fas Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Fas Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Fas Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Fas Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×