Fas Vize

Kayıtlarda adı Fas Krallığı olan ve Orta Afrika’da yer alan turistik olarak oldukça ilgi çeken bir ülke olarak turistlerin, dünyayı dolaşmak isteyenlerin görmek istediği ülkeler arasında kendine bir yer bulabilmiştir.

Fas’a ziyarette bulunmayı düşünen Türk vatandaşları için; bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerinden kısa süreli (90 günden az) seyahatler için vize talebi olmamaktadır.

Ancak 90 günü geçen ziyaretler için uzun vadeli vize alınması şartı bulunmaktadır. 90 gün için vize talebi olmasa da Fas’ın sınırlarından girebilmek adına bulunması gereken birkaç evrak bulunmaktadır. Gerekli evrakların sağlanması adına Vize Randevu vize danışmanlığından yardım alınabilmektedir.

6 ay geçerliliği olan pasaport, seyahat sağlık sigortası, gidiş/dönüş olmak üzere uçak biletleri, otel rezervasyonu ve iş için gidiliyorsa davet mektubu bulunması gereken evraklar arasında yer almaktadır.

Fas vize ve başvurusu

Aynı zamanda Fas’a gitmeden önce bilinmesi gereken önemli bir husus da seyahat öncesinde Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak, Polio, Difteri, Tetanos, Boğmaca gibi aşıların eksiksiz olarak yapılmış olması şartı koyulmuştur. Bu aşılardan eksik olan olması halinde Fas ülkeye almama hakkına sahiptir. Afrika ülkesi olması açısından seyahat edecek kişilerin sağlığı gereğince bu şart zorunlu tutulmaktadır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×