Ekvator Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Ekvator Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Ekvator Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Ekvator dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Ekvator Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Ekvator Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Ekvator Vizesi: Randevu ve Başvuru

Ekvator’a seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatler için Ekvator vizesi başvurusu yapmaları gerekmemektedir. Aynı şekilde Ekvator’dan ülkemize gelen kişiler de 90 güne kadar olan ziyaretlerinden vize muafiyeti bulunmaktadır.

Ekvator’a gidebilmek için 90 günlük seyahatlere kadar vize istenmez ancak Türkiye’den Ekvator’a direk uçuş bulunmadığı için aktarma yapılabilen ülkeler vize isteyebilmektedir. Ekvator’a Amsterdam ve Madrid üzerinden aktarmalı olarak gidilebilir.

Ekvator Ginesi Vizesi

Türkiye’de daha önce Ekvator Ginesi dış temsilciliği bulunmamaktaydı ancak 1 Temmuz 2019 tarihinden sonra büyükelçilik için hazırlıklara başlanmıştır. 90 günden uzun süren seyahatler için Ankara Ekvator Ginesi Büyükelçiliği’ne ya da Elçilik tarafından yetki verilen turizm/seyahat acentelerine vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi için online olarak seyahat amacınıza göre Vize Başvuru Formunu doldurabilir, gerekli diğer evrakları hazırlayıp randevu talebinde bulunabilirsiniz. Almış olduğunuz randevu sonrası Konsolosluğa giderek parmak izi beyanı ve mülakat gerçekleştirdikten sonra vize sonucunu beklemeye başlayabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Başvuru Formu eksiksiz ve doğru şekilde seyahat amacınıza göre doldurmalı, vermiş olduğunuz cevapların hazırladığınız diğer evraklarla tutarlı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Hazırlanan evraklarda eksiklik olmamasına dikkat ediniz. İstendiği takdirde evrakların tercümelerini yaptırmalı ve sahte evrak sunmamalısınız.

Ekvator Ginesi Vizesi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına ilk vize başvurusunda 30 gün, ikinci vize başvurusunda 60 günlük vizeler vermektedir. Vize başvurusu ortalama 5/7 gün içinde sonuçlanmakta ancal Konsolosluk yoğunlukları ek evrak talebi, resmi tatil günleri hesaba katılarak başvuruların en az 1 ay öncesinden yapılmasında fayda vardır.

Ekvator Ticari Vize ve Ziyaret Vize başvurularında kişilerden Davetiye istemektedir. Ekvator’da bulunan şirket ya da işletmeden antetli kağıda yazılmış, şirket hakkında bilgilerin yazıldığı, başvuru sahibine ve davetiyeyi hazırlayan kişiye ait bilgilerin yazıldığı davetiye ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Ziyaret amaçlı başvuru yapılan vize için davetiye sahibine ait kimlik ve adres bilgileri davetiye ye eklenmelidir.

Ekvator Ginesi Vize Kategorileri

 • Ekvator Ginesi Ziyaret Vizesi
 • Ekvator Ginesi Ticari Vize
 • Ekvator Ginesi Turistik Vize

Ekvator Ginesi Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olan en az 2 sayfası boş olan.
 • Fotoğraf: 3 adet temin edilen arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Ön ve arka yüzü okunaklı olarak çekilmiş fotoğraf.
 • Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle okunaklı şekilde doldurulmalı.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve Otel rezervasyon biletleri ya da dökümanları.
 • Banka Hesap Dökümleri: Son 3 aya ait hesap hareketleri dökümü banka yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli.
 • Dekont: Vize ücreti ödendiğine dair banka dekontu.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Uluslararası geçerliliği olan 30 bin € teminatlı seyahat sağlık sigortası.
 • Aşı Kartı: Sarı humma, Hepatit A-B, vb aşıların yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı onaylı kart.
 • HIV (AIDS) Test Sonuçları

Ekvator Ginesi Vizesi gerekli evrakları hakkında Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaştığınız takdirde sizinle yapılan görüşme sonucunda seyahat amacınıza uygun olan evrak listesini tarafınıza bildiriyoruz. Ayrıca kafa karışıklığına yol açan ve zaman alan vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütüyoruz.

Ekvator Ginesi Hakkında Önemli Bilgiler

 1. Ekvator Ginesi yerküre bakımından deprem bölgesinde bulunmaktadır. Ülkede bulunan yanardağlarda sıklıkla volkanik patlamalar görülmekte, bu nedenle depremler meydana gelmekte ve tsunamilere yol açmaktadır.
 2. Ayrıca iklimsel değişikliklerde kasırga, yağış ve fırtınalar oldukça tehlikeli olduğundan ön araştırma yapmadan yolculuğunuza başlamamanızı öneririz.
 3. Ekvator Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Ekvator Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Ekvator Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Ekvator Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×