Ekvator Vize

Ekvator vizesi Türk vatandaşlarının aldığı bir vize türü değildir. Daha açık bir şekilde Ekvator Cumhuriyeti ile yapılan anlaşmalar ile Türk vatandaşları 90 güne kadar vizesiz seyahat gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca Ekvator Cumhuriyeti vatandaşları da Türkiye’de 90 gün kadar vizesiz seyahat gerçekleştirebilmektedir.

90 günden fazla sürecek seyahat durumları göz önüne alınarak 2019 senesinde Ankara’da Ekvator dış temsilciliği kuruldu. Bu temsilcilik Ekvator vizesi verme yetkisine sahiptir. Turistik, ticari ve ziyaret olmak üzere 3 türü bulunan Ekvator vizesi başvurusu için birçok vize türünde olduğu gibi evrak tesliminde bulunmak gerekmektedir.

Ekvator vizesi için gerekli evraklar; pasaport, fotoğraf, seyahat sigortası, aşı kartı, HIV testi sonuçları, vize ücreti dekontu, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu, uçak ve otel rezervasyon bilgileri, finansal bilgi içeren belgeler şeklindedir.

Fotoğraf 3 adet olmalı ve yüzünüz net görünmelidir. Pasaportun seyahat bitiminden yaklaşık 6 ay sonra da geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzda vize işlemlerinin görülebilmesi adına mutlaka 2 sayfa boşluk yer alması önemlidir. Gerekli tüm evrakların son 3 ay içerisindeki bilgileri kapsaması önemli bir unsurdur.

Ekvator bulunduğu konum sebebi ile deprem, kasırga, fırtına ve yanardağ patlaması gibi çeşitli felaketlerin bulunduğu bir yerleşim yeridir. Bu sebeple seyahatlerinizi planlarken detaylı araştırmalar yapılması tavsiye edilir. Ekvator hakkında ve Ekvator vizesi hakkında detaylı bilgiler öğrenmek ve vize işlemlerinizde danışmanlık almak için vizerandevu.com adresine tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×