Danimarka – Vize İşlemleri

Danimarka Vize Başvuru İşlemleri

Schengen vizesi sahibi kişiler Schengen bölgesinde bulunan ülkelerde rahatlıkla kontrol edilir.

Danimarka Vizesi Hakkında

Danimarka dünyada yeşilliğiyle ün yapmış ülkelerden bir tanesidir. Lego‘nun doğum yeri olan ülkede çeşitli oyuncak markaları bulunmaktadır.

Spor kültürü çok revaçtadır ve futbol, hentbol, golf,jimnastik Danimarka’ya özgü sporlardır.Sağlık hizmetlerinin oldukça yüksek seviyede olduğu ülke ziyaretçilerine ayakta tedavi gerektirecek sağlık hizmetlerini ücretsiz sunmaktadır.

Danimarka - Vize İşlemleri
Danimarka – Vize İşlemleri

Danimarka’daki halk oldukça milliyetçi olup ülkelerine aşkla bağlıdırlar ve ülkelerini en iyi şekilde tanıtmak için misafirlerini oldukça sıcakkanlı karşılamaktadırlar.Ülkede su sporlarında gözde olup tropikal köpek balıkları ile yüzme turları düzenlenmektedir.

Danimarka’da 3 adet Dünya Mirası bulunmaktadır. Bunlar Danimarka’nın doğum simgesi olan Thejelling, Roskilde Katedrali ve Shakespeare in sevdiği kadın Hamlet’e ait Kronborg Kalesi’dir.

Ülkenin resmi adı Danimarka Krallığıdır. Tarihte ortaya çıkan Vikingler bu ülkede savaşmış ordulardır. Ülkenin %90 ınını Danimarka halkı oluştururken geri kalan kısmını ise Bosnalı sığınmacılar oluşturmaktadır. Resmi dili Danca dır. Danimarka ılıman bir iklime sahiptir. Kışları 15 dereceye düşen sıcaklık yazları 17 derece civarındadır.

Danimarka Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/danimarka-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

“Vize Randevu” Başvurularınıza Aracılık Acentesi

Danimarka  vize başvuru evrakları için Danimarka Konsoloslukları, Danimarka Schengen vize başvuru evraklarında duruma göre farklı isteklerde bulunabilmektedir.

Vize Randevu ekibimiz Danimarka vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmakta sizlere kurumsal ve bireysel olarak titiz hizmet vermektedir. Vize Randevu hizmetlerimizden yararlandığınız takdirde (telefon , e-posta , mesaj ) herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Danimarka’ya Vize Başvurusunda Nerelere Başvuruda Bulunabilirsiniz?

 • Danimarka Başkonsolosluğu/ İstanbul
 • Danimarka Büyükelçiliği / Ankara

Danimarka kısa süreli vize işlemleri için Konsolosluklar ile anlaşma yapmış turizm/seyahat acentalarını görevlendirilmiş olup başvuruları bu kurumlara yapmanız gerekmektedir. 

Danimarka Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri;

 • 1 Ocak Çarşamba / Yeni yıl
 • 10 Nisan Cuma / Kutlu Cuma
 • 13 Nisan Pazartesi / Paskalya
 • 1 Mayıs Cuma / İşçi Bayramı
 • 25-26 Mayıs Pazartesi – Salı / Ramazan Bayramı. 2.-3. gün
 • 31 Temmuz – 1-2-3 Ağustos  / Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Perşembe / Cumhuriyet Bayramı
 • 24 Aralık Perşembe / Noel
 • 25 Aralık Cuma / Noel

Danimarka’ya Seyahat İçin Vize Almak Gerekir Mi ?

Danimarka Avrupa Birliği ülkesi olup Schengen Vize programına dahil bir ülkedir. Danimarka’ya gitmek için Vize almanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyetinde bulunan Hususi(yeşil), Hizmet(gri), Diplomatik (siyah/kırmızı) pasaport sahipleri Danimarka’ya yapmak istedikleri 90 günden az  seyahatler için vize başvurusu yapmak zorunda değillerdir.

Yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Danimarka Vizesi almak zorundadırlar. Danimarka Schengen üye ülkesi olduğundan Schengen Vize hakkı tanır ve bu hak Bütün Avrupa ülkelerinde serbestçe dolaşmasına imkan sağlar.

Yalnız vizenizi kullanmaya vizeyi çıkarmış olduğunuz ülkeden başlamanız şartı vardır. Başlamış olduğunuz gezide birkaç gün Danimarka ülkesinde konaklayıp başka ülkelere geçiş yaptığınızda vizenizi uygun olmayan koşullarda suistimal amaçlı kullandığınız kanaatine varılabilir. Bu ayrıntılara daha sonraki vize başvurularında sorun yaşamamak için dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Danimarka Vizesinde Gelir Belgesinde Bulunması Gerekenler

Son 3 aylık maaş bordrosu en az 4000₺ olmak üzere kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır.Danimarka Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti.

Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Ayrıca Danimarka vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Danimarka vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Danimarka vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.

Danimarka vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Danimarka vize başvuru evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu formda yapılan yanlış, hatalı veya eksik olması Danimarka vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Danimarka Vize Talebini Beyan Eden Dilekçe

Danimarka Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Danimarka Konsolosluğuna/Elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır. Danimarka’ya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

Danimarka vize başvuru formu ile vize için mutlaka sunulması gereken dilekçe örneklerine >> vizerandevu.com/danimarka-vize-formu adresinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Otel ve Uçak bileti ön rezervasyonları

Satın almış olduğunuz otel ve uçak bileti alım durumunda acentenin bir yükümlülüğü yoktur. Başvuru yapmadan önce yapmış olduğunuz ön rezervasyon işlemlerinizi acentemize bildirmeniz daha doğru olacaktır. Bu nedenle vize başvuru işlemlerine başlamadan evvel rezervasyonlar için herhangi bir ödeme işleminde bulunmayınız.

Danimarka Vize başvuru Yapmadan Önce Otel Rezervasyonu Yapılmamalıdır

Tarafınıza bildirilmiş olan ret cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir .

Almış olduğunuz otel, uçak rezervasyonlarının sorumluluğu kurumumuzca alınmamaktadır. Konsolosluk sadece vize bölümü olarak uçak, otel Ön Rezervasyonlarını kabul etmektedir.

Sizden istenmiş olan evraklar Danimarka vize başvurusu için gerekli olan genel Danimarka vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.

Hazırlamış olduğunuz evraklarınızın aslı/oirjinali sizden istenebilir daha önce beyan ettiğiniz evraklarınızın sizden yeniden beyan etmeniz gerekli görülebilir. Bu gibi sebepler doğduğunda evraklarınız’da istenen değişikliği yapmanız zorunlu kılınmıştır.

Danimarka Vize Başvurusunda Tek Yetkili Kurum Danimarka Büyükelçiliği ve Danimarka Konsolosluğu’dur

Danimarka Vize başvurularında evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir. Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Danimarka Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Danimarka’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerini zinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

Danimarka’ya Davet mektubu İle Çağrıldığınızda Yapmanız Gerekenler.

Danimarka’ya ziyaret yada mesleki konular ile ilgili orada yaşayan kişiler yada kurumlar tarafından çağırılabilirsiniz. Bunun için vize evraklarına orijinal olarak gönderilmiş ve ingilizce olarak şirket yada kurumsal ise antetli kağıda yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olan mektubunuzu eklemeniz gerekecektir. Mektupta gönderen kişi yada kuruma ait bilgilerinde bulunması gerektiğini unutmayınız.

Danimarka Vize Başvurusunda Finlandiya, Litvanya, Hırvatistan, Malta, Estonya gibi ülkelerden alınmış parmak izini kabul etmemektedir.

6 Yaş altındaki çocuklar biyometrik parmak izi uygulamasından muaftırlar. Biyometri veri işlemleri son 5 yıl içerisinde VIS İbaresi bulunan kişiler içinde geçerli değildir. 5 yılı geçen süre içerisinde vize işlemleri yapılmak istenirse biyometri veri beyanını yenilemeleri gerekmektedir.

Danimarka Konsolosluğunda/Büyükelçiliğin’de Vize İşlem Başvurusu Kaç Gün Sürmektedir ?

Danimarka’ya yapmak istediğiniz 90 günden az seyahatleriniz için kısa süreli schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular Danimarka Konsolosluğuna yapılmaktadır. Ve bunun için Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan birini tercih edebilirsiniz. Bu kurumlar sizin için kısa sürede randevu başvuru yapabilir hazırlıklarınızı kısa sürede tamamlamada size yardımcı olabilir.

Danimarka Turistik Gezi, Kısa süreli eğitim, Aile ziyareti, Kültürel etkinlikler ,transit geçiş vs seyahat amaçlarında sizlerden farklı evraklar isteyebilir , parmak izi başvurusunda bulunmanızı talep edebilirler. 

Kafa karıştıran bütün işlemler için bizimle iletişime geçiniz. Danimarka Konsolosluklarının başvuruda bulunduğunuz vizeler için karar verme süresi ortalama 15 günü kapsamakta olup Konsolosluk resmi tatil günleri yada Konsolosluk iş yoğunlukları bu süreyi kapsamayacağı için daha uzun sürebilir. Schengen vizenizi doğru kullandığınızda diğer almak istediğiniz vize kısa vize işlemlerinde seyahat sürelerinde artırım olabilmektedir. Schengen vize sahipleri Avrupa Birliği üye ülkesi konumunda bulunan 26 ülkede seyahat edebilirler.

Danimarka’ya yapmak istediğiniz uzun süreli vize  başvurularını sadece Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edildiği için doğrudan başvuru yapmanız gerekmektedir . Acentelerimizin size burada sağladığı imkan ise hazırlık aşamasında olacaktır. Başvurularınızı tamamen eksiksiz hatasız ve doğru şekilde yapmanız gerekmektedir hatalı eksik olduğunda vize talebiniz onay almayacaktır.

Danimarka Vize Başvurularını Ne Zaman Yapmalıyız ?

Danimarka Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde , 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak Danimarka Vizesi başvuru işlemlerinin Danimarka  da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da Danimarka Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir.

Bu nedenle Danimarka Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Danimarka seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

Danimarka vizesi  başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmek ile birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzaya bilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilir.

Danimarka Vize Başvurusunda Randevu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde Danimarka vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır.

Danimarka vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki Danimarka vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Danimarka vize başvurusu merkezini randevu için telefonla aramalarınızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da randevu talebiniz Kabul edilmemektedir.

Danimarka Vize Ücretleri Konusunda Olumsuzluklarla Karşılaşmamak İçin Bizimle İletişime Geçiniz. 

Ücretler Hakkında Olumsuz Sonuçlar:

 • Ücretler geri iade edilmez.
 • Ücreti başkası için kullanamazsınız ve devredemezsiniz
 • Ücretleri sadece vize aldığınız ülke için kullanabilirsiniz.
 • Ücretler tek seferlik başvuru içindir.
 • Ret cevabı aldığınız durumda yeniden başvuruda ücret ödemek zorundasınız.
Danimarka vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/danimarka-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

 DANİMARKA VİZE RANDEVUSU 

Danimarka kısa süreli  vize randevularını Danimarka Konsolosluğunun belirlemiş olduğu vize acentelerinden alınabilmektedir. Danimarka vize randevusu gerekli evrakları hazırlamak ve parmak izi verme prosedüründen ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır.

Ancak Danimarka Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişileri mülakata çağırabilmektedir.

Danimarka vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır.

Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektedir Danimarka vize başvurunuz için acentemiz 10 yıllık tecrübesi ile sizin için istenilen seyahat tarihlerine göre randevu almakta  evraklarınızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlamakta sizinle istişare ederek Danimarka vize alım işlemlerinizi titizlikle takip etmektedir.

Uzun süreli vize başvurularınız için de gerekli olan belgelerin hazırlanması için acentemiz özenle hizmet vermektedir.

Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanabilir ?

Danimarka vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sürenin uzaması yada erken sonuçlanması Danimarka Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur. Türkiye’de oturum izni bulunan 3. Ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır.

Danimarka vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir.

Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekle birlikte Vize Reddine sebep olabilir.Danimarka VIP (express) vize sonuçları ise 48 ila 72 saat süre arasında sonuç verebilmektedir.

Danimarka Vizesi Ücretleri

Danimarka vize ücreti ve Danimarka vize harç bedelleri Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir.

Danimarka vize başvurusu yapmadan önce Danimarka Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir. Danimarka vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir.

Danimarka Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Schengen Vize Başvurusunda Biyometri Veri Önemi

Danimarka vize başvurusu sırasında parmak izi biyometrik fotoğraf gibi verilerin toplandığı Biyometrik İşlem yapılmaktadır. Bu işlem kimlik sahteciliğini önlemek amacıyla yapılmaktadır. Biyometri işleminin geçerliliği 5 yıl süre iledir. 5 yıl süre içerisinde Schengen vizesi almış ve biyometri işlemi yaptırmış iseniz bu işlemden muaf tutulursunuz.

Danimarka Vize Başvuru Formu İçin Öncelikler Nelerdir?

Danimarka Schengen vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Danimarka vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Danimarka vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır. Danimarka vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Danimarka vize başvuru evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu formda yapılan yanlış, hatalı veya eksik olması Danimarka vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz ülkeye giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu kısmı dikkatli bir şekilde doldurunuz.

Danimarka Seyahati İçin Schengen Vize Almalı Mıyız ?

Danimarka seyahati için Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günden az seyahatleri için (C TİPİ) ülkeye girişte bulunmaları için Danimarka vize başvurusunda bulunmaları şarttır.

Danimarka’ya seyahat yapacak olan  kişilerin pasaportlarında bir öncesine  ait çok girişli ve geçerli bir Schengen vizesi olması durumunda, Danimarka’ya girişinde gerekli olan Danimarka Schengen vizesi için müracaatta bulunması zorunlu değildir.

Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Vize Alma Şartları Nelerdir ?

Türkiye Cumhuriyeti geçerli oturum/ikamet iznine  sahibi olan yabancı ülke vatandaşları Danimarka Vize vizesi başvurularını Türkiye’de bulunan Danimarka temsilciliklerinde yapabilmektedir.

Danimarka Vize  başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan yabancı ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Danimarka vize başvurularında gerekli olan evrakların dışında Türkiye’de oturum izni bulunduğuna ilişkin belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Vize işlemlerinde bulunan yabancı uyruklu kişiler İngilizce, Danca bilmiyor olmaları halinde vize başvuru işlemlerini tercüman eşliğinde yapmaları gerekmektedir.

Danimarka Vizesi Ret Durumu

Danimarka Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Danimarka Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir. Mektubun içeriğinde Danimarka Schengen vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir. Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Danimarka Schengen vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir. Bu nedenle Danimarka Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Danimarka Vize Reddine İtiraz

Danimarka vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

Danimarka vize başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise; >> vizerandevu.com/danimarka-vize-reddi sayfasındaki adımları izlemelisiniz.

18 Yaş Altındakiler İçin Vize İşlemleri

“Danimarka’ya seyahat etmek isteyen 18 yaş altındaki kişilerin velisi bulunan kişiden noter onaylı seyahat izin belgesi bulundurmaları zorunludur. Ayrıca boşanmış anne babalarda velinin tek kendisine ait olduğunu kanıtlar velayet belgesini de ibraz etmeleri gerekmektedir.” Orijinal muvafakatname belgesi: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orijinal belge. Anne, baba ve tüm aile fertlerinin Danimarka vize başvurusunda bulunacak olması halinde muvafakatname belgesine gerek bulunmamaktadır. Ebeveynler ayrılmış ve 18 yaşından küçük başvuru sahibinin yasal velayeti sadece bir ebeveynde ise velayeti olmayan ebeveynden noter onaylı muvafakatname belgesinin alınması zorunludur.  (lütfen bu bilgiyi teyit ediniz.)

Danimarka – Vize İşlemleri Video;

Danimarka Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×