Brunei Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Brunei Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Brunei Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Brunei dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Brunei Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Brunei Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Brunei Vizesi: Randevu ve Başvuru

Brunei’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi vatandaşların turistik amaçlı düzenledikleri 30 günü aşmayan geziler için vize başvurusu yapmaları gerekmez.

Kimler Brunei Vize Başvurusu Yapmalıdır?

Brunei’ye 30 günden fazla sürecek olan seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları gerekir.

72 saat süren transit geçişler için Brunei sınırında 5 Brunei Dolar vererek Transit Vize alınması mümkündür. Diğer vizeler için kapıda vize uygulaması bulunmaz. Brunei vizesi için Fahri Konsolosluklar vize işlemlerini yürütmemektedir. Vize başvuruları hakkında Vize Randevu Ofisi’ne gelerek ya da iletişim numaraları kullanarak bilgi alabilirsiniz.

Brunei Vizesi Hakkında

Brunei’ye 30 günden fazla sürecek seyahatler için vize başvurusu yapılması gerekir. Brunei’ye ait Türkiye’de Konsolosluk ya da elçilik bulunmadığından diğer konsolosluklara müracaatlar gerçekleştirilir. Konsolosluklar hakkında ayrıntılı bilgiyi Vize Randevu ile iletişim kurarak alabilirsiniz.

Brunei’ye Çin üzerinden gitmek için 14 günlük vize alınabilir. 90 güne kadar APEC iş seyahat kartı bulunan kişiler vize başvurusu yapmaları gerekmez.

Brunei Vize Evrakları Hakkında

  1. Brunei’ye 30 günü aşmayan seyahatler için vize istenmemektedir ancak, sınır kapısında gümrük görevlileri sizden pasaport, konaklama ve ulaşım rezervasyon dökümanlarını görmek isteyebilirler. Bu nedenle pasaportlarınızın eski olmamasına, yıpranmış olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Seyahat boyunca evraklarınızı yanınızdan ayırmmanızda fayda olacaktır.
  2. Uzun süreli Brunei vize başvurusu gereken evraklar hakkında pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına en az 2 sayfasının boş olmasına dikkat ediniz. Hazırlanan Brunei vize talep dilekçesinde seyahat tariniz, seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı ve bir şirket tarafından gönderilme durumunda şirkete ait antetli kağıda şirket yetkilisi tarafından İngilizce-Malayca yazılmalı kaşelenmesi, ıslak imzalı olması ve imza sirküsü eklenmesine dikkat etmeniz gerekmektedir.
  3. Brunei vize başvurusu sırasında sizden görüşme talep edilebilir bu gibi durumlarda evraklarınızın bir adet fotokopisini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Vize başvurunuzun red cevabı alması durumunda ödemiş olduğunuz vize ücretleri size iade edilmez ve neden red cevabı aldığınızın açıklaması yapılmaz. Yinede itiraz etme ya da yeniden başvuru yapma hakkına sahipsiniz.
  4. Brunei Vize sonuçları ortalama 7/15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak vize incelemesi diğer konsolosluklar üzerinden yapıldığı için başvurusu yapılan konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatil günleri, ek evrak talebi gibi durumlarda bu süre uzayabilmektedir.

Brunei Hakkında

Resmi adı Brunei Barış Ülkesi olan ülke Brunei Darü’s Selam Devleti ismi ile de tanınmaktadır. Güneydoğu Asya’da Borneo Adasında kurulan bu devletin dili Malayca’dır. Brunei müslüman bir devlet olarak Katar’dan sonra en zengin ülkedir.

Ülkede içki ve sigara satışı yasaktır ve ülkeye giden ziyaretçiler yanlarında sigara getirdikleri takdirde sınırda ciddi vergi ödemeleri ile karşı karşıya kalırlar. Brunei’de sigara ve alkolden sonra uyuşturucu ticareti yapmak kullanmakta yasaktır.

Öyleki uyuşturucu ticaretini yapmanın cezası direk idam olarak verilmektedir. Ayrıca vize süreniz dolmadan ülkeyi terk etmeniz gereklidir çünkü vize süresi dolduğu halde ülkede seyahat etmeye devam eden kişilere para cezası, dayak cezası, hapis cezası gibi işlemler uygulanmaktadır.

Brunei Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Brunei Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Brunei Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Brunei Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×