Bhamalar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Bhamalar Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Bahama Adaları Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Azerbaycan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Bahama dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Bahama Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Bahama hangi ülkeye ait?

Bahama, Kuzey Amerika’ya ait bir ülkedir.

Bahamalar Türkiye'den vize istiyor mu?

Bahamalar Türkiye’de vatandaşların pasaport türlerine göre vize ister. Bu durum ülkelere göre de değişkenlik gösterir.

Bahamalar pahalı mı?

Bahama her bütçeye uygun bir ülkedir. Belirli bölgeleri fazlası lüks ve ünlülerin takıldığı alanlar olurken belirli bölgeler ise yerli halkın ekonomik bütçelerine göre bulunabilecekleri yerlerdir.

Bhamalar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Bhamalar Vizesi: Randevu ve Başvuru

Kuzey Amerika Kıtasında bulunan Karayiplerde yer edinen Bahama Milletler Topluluğu, 700 adadan oluşan ve 13939 km2 yüzölçümü ile 395 binlik nüfusa sahip bir tatil cennetidir. Başkenti Nassau Adası ve Andros, Eleuthera ve Büyük Bahama diğer önemli adalarıdır.

Bahama Adaları dünya coğrafi tarihi açısından önemli bir konumdadır. Kristof Colomb yeni dünya arayışı yaptığında keşfettiği ilk yer Bahama Adalarıdır. Ülkede 22 yer yerleşim bölgesi olarak kullanılmaktadır.

Bahama Vizesini Kimler Alabilir?

 • Bahamalara seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Umumi (bordo), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) pasaport sahibi olanların 90 günlük seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekmez. Yalnızca gümrükte yetkililere seyahat amacının turistik gezi olduğunu kanıtlamaları yeterlidir.
 • Ancak Bahamalara direkt uçuş bulunmadığı için Amerika üzerinden gidilmektedir ve bu nedenle Amerika Transit Vizesi Başvurusu yapmak gerekmektedir.
 • Bahama Gümrük Kapısında Gümrük yetkililerine seyahat sağlık sigortası, pasaport, otel ve uçak rezervasyon bilgileri ve yeterli miktarda seyahat masraflarını karşılayacak para bulunduğunu kanıtlamak gerekmektedir.
 • Bahama seyahatlerini gemi yolculuğu ile gerçekleştirecek olan vatandaşların da vize başvurusu yapmaları ve Bahama’ya geldikleri gemi ile geri dönmeleri gerekmektedir.

Bahama Vize Türleri

 • Bahama Turistik Vizesi
 • Bahama Ticari Vizesi
 • Bahama Transit Vizesi

Bahama Ticari Vizesi Hakkında

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının turistik amaçlı gezileri için vize muafiyetleri vardır bu nedenle vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.
 • Bahamalara ticari amaçlarla seyahat gerçekleştirmek isteyen çalışmak isteyen kişileri için ise Ticari Vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Ticari Vize başvurusunda hazırlanması gereken evrakların eksiksiz olması, evrakların doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Bahamalarda çalışmak isteyen ve Ticari yatırımlarda bulunmak isteyen kişilerin hazırlaması gereken mesleki evrakları da vize başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.
 • Vize için hazırlanan evraklar sonrasında Konsolosluktan randevu alınması ve günü saatinde randevuya gidilmesi gerekir. Randevuya giderken evrakların eksiksiz şekilde yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

Bahama Gümrük Kapısında Sunulması Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan en az 2 sayfası boş olan.
 • Rezervasyon Belgeleri: Seyahatin yapılacağı araçların ve konaklama yerlerinin rezervasyon bilet, dökümanları.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 bin € teminatlı seyahat sağlık sigortası.

Bahama Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği olan.
 • Kimlik Fotokopisi: Ön ve arka kısmının okunaklı şekilde çekilmiş fotokopisi.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz, 35×45 mm ebatlarında güncel çekilmiş fotoğraf.
 • Sağlık Raporu
 • Sabıka Kaydı: Emniyet Müdürlüğünden alınmış herhangi bir suç kaydının bulunmadığına dair belge.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 bin € teminatlı sağlık sigortası.
 • Banka Hesap Dökümü: En son 3 aylık banka hesap hareketlerini gösteren banka yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşeli.
 • Ek Gelir Belgeleri: Tapu, araç ruhsatı ve kira gelir belgelerinin fotokopileri.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve Otel rezervasyon biletleri ya da dökümleri.

Bahama Ülkesi Hakkında

Bahamalarda Haziran ve Kasım ayı dönemlerinde fırtınalar görülmekte olup bu dönemlerde seyahat edilmemesi ya da dikkatli olunması gerekmektedir. Hava durumu hakkında bilgi almadan seyahat planlaması yapılmaması önemle tavsiye edilir.

Bahamalar Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Bahamalar Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bahamalar Vize

Bahamalar vize işlemleri genellikle 90 gün sonrası için geçerlidir. Ancak Bahamalar’da bir iş yapacaksanız da bu durumda kısa süreli de olsa ticari vize almanız gerekmektedir. Bu nedenle Bahamalar’da vize almama durumu sadece 90 günlük turistik amaçlar için geçerlidir.

Bahamalar gezilecek yerler oldukça fazladır ve vizesiz olması nedeni ile pek çok Türk vatandaşı buraya seyahat etmektedir. Bahamalar’a gerçekleştirilen seyahatler için 90 günden muaf olmak nedeniyle sadece uçak bileti gerekecektir.

Bahamalar uçak bileti alarak sizler de seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 90 gün içerisinde de dönüş bileti almanız tavsiye edilmektedir. Ancak gitmeden önce alma zorunluluğu yoktur.

Bahamalar’a nasıl gidilir sorusu sıklıkla sorulur çünkü vize alıp alınmayacağı merak edilmektedir ancak böyle bir durum söz konusu değildir ve vize alımı 90 gün ve turistik amaçlar için geçerli olmamaktadır.

Bahamalar’da yaşamak isteyenler de Bahamalar vatandaşlık sürecini araştırmaktadır. Ancak bu aşamada gelir durumunuz ve Bahamalar’da oturma iznin almanız gibi faktörler etkili olacaktır.

Bahamalar’da Türkler vardır ve genellikle turistik amaçlı gelip sonradan kalmaya karar vermişlerdir. Oturma izni almak pek zor olmamakla birlikte bu süreçte gerekli bir sebebiniz olması yeterli olacaktır.

Bahamalar pasaportu alabilecek aşamaya gelebilirsiniz ve isterseniz orada hayatınızı kurabilirsiniz. Ancak Bahamalar’da çalışanlar çok yüksek maaş almamaktadır. Yine de ülkenin de ucuz olması nedeni ile harcamalar pek fazla olmayacaktır.

Bhamalar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022) Video;

Bhamalar Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×