Ardahan Vize Merkezi

Ardahan Vize Başvurusu

Ardahan Vize Merkezi kesintisiz olarak Ardahan merkez, Çıldır, Damal, Göle, Hanak ve Posof ilçeleri dahil olmak üzere vize başvurusu hizmeti vermeye devam ediyor. Her türlü vize başvurusu, vize yenileme işlemi ya da ret değerlendirme için 0850 228 43 53 ya da 0532 176 62 46 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Soru ve taleplerinizi [email protected] mail adresine iletebilirsiniz.

Vize Başvurusu Kaç Gün Önceden Yapılmalı

Vize başvurusu yapmak istiyorsanız seyahat tarihiniz belirlendikten hemen sonra vize işlemleri için danışmanlık almanız gerekiyor. Eğer seyahat tarihinize 1 aydan az bir süre var ise Ardahan vize ofisine gelerek anında ve hızlı işlemlere başlamanız gerekiyor. Ülke konsolosluklarının vize talebine olan cevabı ortalama 15 ila 30 gün arasında olduğu için işleminiz ne kadar hızlı olursa o kadar avantajlı olacaktır.

Eğer seyahat sürenize 3 ay ve daha fazla süre bulunuyorsa talep işleminizi gerçekleştirebilirsiniz ancak bu süre bazı ülkeler için erken olabilir. Her ülkenin kendine ait bir vize başvurusu süreci bulunuyor. Bazı ülkelerde bu süre 3 ay iken bazı vizeler 1 ay süre ile geçerlilik sunuyor. Bu nedenle Ardahan vize başvurusu için erken bir zamanda merkezimiz ile görüşmeniz durumu netleştirecektir.

En ideal başvurusu süresi seyahatten önceki 45 gündür. Bu sürede hem vize talebinizi iletmek ve sonuçlanmasını beklemek hem de aksi durumlar itiraz ya da yeniden başvuru yapmak için süreniz bulunacaktır. Dilerseniz 60 gün önce de işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Ardahan Vize Merkezi-Schengen Vize Evrakları Nelerdir?

Schengen vizesine başvuru yaparak ülkeler arasında seyahat etmek istiyorsanız vizenizi alabilmek için sunmanız gereken evraklar bulunuyor. Ardahan vize merkezi ofisimize başvurunuz sonucunda verilen ortama liste şu şekilde olacaktır;

 1. Seyahatin amacı, kalınacak süre, seyahat masraflarının karşılanacağı kişi gibi detaylı bilgilendirmenin bulunduğu bir vize başvuru dilekçesi,
 2. Nakit olarak gişeden ödenmiş vize ücreti dekontu,
 3. Net, okunabilir arkalı önlü kimlik fotokopiniz,
 4. Gideceğiniz ülkenin konsolosluğu tarafından oluşturulmuş ve onaylanmış, eksiksiz doldurulmuş Schengen vizesi başvuru formu,
 5. 2 adet 35mmx45mm boyutlarında biyometrik fotoğraf,
 6. Güncel en az 2 sayfası boş ve dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerli pasaportunuz. Varsa daha önce kullandığınız pasaportunuzu da ekleyebilirsiniz.
 7. Varsa daha önce alınmış Schengen vizelerinizin fotokopisi. Daha önceden alınmış vizeler güven yaratır ve işlemi kolaylaştırır.
 8. Seyahat tarihinize göre alınmış gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız,
 9. En az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 10. Banka hesap dökümünüz, maaş bordronuz, SGK hizmet dökümünüz gibi maddi durumunuzu kanıtlayacak belgeler bulundurmanız gerekiyor.
Ardahan Vize Merkezi
Ardahan Vize Merkezi

Ardahan vize ofisi olarak bize başvurmanız durumunda tüm belgelerin eksiksiz ve beklenen koşullarda olmasını sağlıyoruz.

Davetiye İle Vize Nasıl Alınır?

Vize için sunduğunuz evrakların yanında davetiyenizi de sunarak vize başvurunuzu güçlendirebilirsiniz. Burada bahsedilen davetiye, gideceğiniz ülkede yaşayan ve sizinle doğrudan bağlantısı bulunan bir kişinin devlet izini ve gerekli koşullarına bağlı olarak gönderdiği kabul davetiyesidir. Bu davetiyede sizin ve o kişinin bağlantılı olduğu, gerekli durumlarda desteğin sağlanacağı belirtilir.

Ardahan vize merkezi başvurusu sırasında sunduğunuz evrakların içerisine bu davetiyeyi de eklemeniz sonucunda konsolosluğun size olan güveni artacaktır. Eğer o ülkede bulunacağınız sürede ekonomik faaliyetlerinizi davetiye sunan kişi karşılayacak ise o kişinin mesleğine ve gelir durumunu sunan belgeleri de eklemelisiniz.

Eğer davetiyeniz ile vize almak istiyorsanız Ardahan vize merkezimize danışarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmalı?

Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda değerlendirebileceğiniz iki durum bulunuyor. Ardahan vize merkezimiz ile ret durumunda sizlere bu konuda yardımcı oluyoruz.

Ret Kararına İtiraz Etmek

Size iletilen ret nedenini sizin hak etmediğiniz ve kendinizi yeniden ifade edebileceğinizi düşünüyorsanız karara 15 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. İtiraz sırasında ret durumunu tam olarak haksız çıkaracak belgelerinizi ekleyerek iletmeniz durumunda kararda değişiklik olmasını sağlayabilirsiniz.

Yeniden Başvuruda Bulunmak

İtirazınıza rağmen ret kararınız onaylanırsa belgelerinizi yeniden düzenleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Yeniden eksiksiz bir şekilde Ardahan vize başvurusu nasıl yapılır merkezimize danışarak ikinci bir ret durumunu engelleyebilirsiniz.

Rusya vizesine başvuru yapmak için>>> vizerandevu.com/rusya-vizesine-nasil-basvurulur/ sayfamızı ziyaret ediniz.

Ardahan Vize Merkezi Video;

ArdahanArdahan Vize BaşvurusuÇıldır Vize BaşvurusuDamal Vize BaşvurusuGöle Vize BaşvurusuHanak Vize BaşvurusuPosof Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×