Yemen Vize

Yemen vize işlemlerini yapacak kişilerin Yemen Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki anlaşmalara göre yalnızca umumi pasaport sahibi kişiler olduğu belirlenmiştir. Hususi pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu sahibi kişiler Yemen seyahatlerinde Yemen Cumhuriyeti’nin belirlediği süre kadar vize muaf seyahat gerçekleştirebilir.

Yemen vize başvurusu işlemlerini yapacak vize başvuranları, yalnızca Ankara Yemen Büyükelçiliği ve Ankara Yemen Konsolosluğu ile yapabilmektedir. Bu durum da Türkiye’den tüm illerinde ikamet eden vatandaşların bu şehre gelmesi gerekecektir.

Yemen vize başvurusunda yetkili kuruma teslim edilmesi gereken evraklar; pasaport, 2 tane Yemen vize başvuru formu, 3 tane biyometrik fotoğraf, ikametgah belgesi, sağlık raporu, uçak rezervasyon bilgileri, otel ve ikamet edilecek yerin rezervasyon bilgileri, finansal belgeler şeklindedir.

Yemen’e gidebilmek için yapılacak vize başvurularında evrakların güncelliğine ve sayısına özen göstermeli sonrasında teslim etmelisiniz. Yemen vize başvurusu yaklaşık 25 gün içerisinde sonuçlanmaktadır lakin bazı olası yoğunluklar sebebi ile geç sonuçlanması da mümkündür.

Yemen vize işlemlerinde yardım almak üzere 2001 senesinden itibaren vize işlemleri ile ilgilenen Vize Randevu firması ile görüşebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×