Yalova Vize Merkezi

Yalova Vize Başvurusu

Schengen vize başvuru işlemleri Yalova vize merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Online başvuru işlemleri için Çınarcık, Çiftlikköy, Armutlu, Termal, Yalova merkez başvurularını yapabilirsiniz. İ[email protected] sistemi üzerinden randevu alabilir, 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 48 numarasıyla irtibat kurarak, vize işlemlerinizi başlatarak, yurtdışı seyahatleriniz için bilgi alabilirsiniz.

Van Vize Merkezi

Yozgat'ın turistik yerleri nelerdir?

•              Yozgat Saat Kulesi

•              Çapanoğlu Cami

•              Basilica Therma

•              Yozgat Müzesi

•              Karslıoğlu Konağı, Yozgat turistik noktalardır.

Yozgatın nereleri meşhur?

·         Çeşka Yeraltı Şehri

·         Basilica Therma

·         Kerkenes Harabeleri (Kayıp Şehir Pteria) ve Hamamlar meşhurdur.

Yozgatlılar ne yer?

·         Mayalı Bazlama

·         İncir Uyutması

·         Arabaşı

·         Testi Kebabı

·         Bulama Çorbası

·         Pezzik Cacığı

·         Düğürcük Çorbası

·         Yozgat Böreği yenir.

Vize Nasıl Alınır?

Vize işlemleri için Schengen ülkeleri üzerinden hususi, hizmet ve diplomatik pasaport bulunan başvurular yılın her günü açıktır. Başkonsolosluğun başvuru saatleri ve tarihleri belirlendikten sonra Yalova vize merkezi üzerinden başvuru süreci başlatılabilir. Vize almak için Avrupa, Afrika ve ABD ülkelerine neden gitmek istediğinize dair dilekçe vermeniz gerekmektedir. Vize rejimi prosedürü gereğince, evrak listesi, harç ödemeleri ve kişisel bilgilerin verilmesi gerekmektedir.

 • 6 aylık geçerliliği bulunan pasaport vize alma sürecine dahil edilmiştir.
 • Vize başvurusu için gidilecek ülke ve başvuru yapan kişinin çalışma durumu, emekliliği veya öğrencilik durumlarına göre belge düzenlemesi gerekir.
 • Evrak hazırlama sürecinde, dekont, başvuru yapan kişinin vatandaşlık bilgileri ve başkonsolosluğun istediği evrak listesi hazırlanmalıdır.
 • Vize randevusu alınarak, randevu zamanlaması yolculuktan 1 ay öncesine denk gelecek şekilde yürürlüğe sokulmalıdır.
 • Vize formu ve evrakları elçilik veya konsolosluğun talep ettiği ölçülerde hazırlanmalıdır.
 • Randevu sırası geldiğinde mülakat evresi başlayacaktır.
 • Evraklarla ve vatandaşlık bilgileriyle mülakata gidilmelidir.
 • Mülakat başarılı geçtikten sonra parmak izi ve vize başvuru ücreti prosedürü uygulanır.
 • Adana vize ve Yalova vize online başvuru seçenekleri için prosedür adım adım takip edilerek, gerekli işlemlerin yapılması sağlanır.
Yalova Vize Merkezi
Yalova Vize Merkezi

Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yalova vize merkezi başvurusu nasıl yapılır; Yurtdışına çıkmak için vize randevu sistemi üzerinden pasaport üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak online başvuru seçeneklerinden de yararlanabilecek ülke konsoloslukları bulunmaktadır. Başkonsolosluk prosedürüne uygun Büyükelçilik konsolosluk bölümünden ve fahri başkonsolosluk bölümünden başvuru yapılmaktadır. Türkiye’de birçok ilde başkonsolosluk bulunmaktadır. Yalova vize merkezi ofisi üzerinden de pasaport, evrak hazırlama ve gerekli olan işlemlerin hepsinin takip edilmesiyle birlikte vize randevusu alınabilmektedir.

Adana vize ve Yalova vize başvurusu için gerekli olan işlemlerin tamamının yapılması, sürecin takip edilmesi ve başvuru yapan kişinin yönlendirilmesi için profesyonel acente üyeleriyle birlikte çalışılır. Vize evrakları, ücretleri ve süreç takibi için randevu sistemi üzerinden başkonsolosluğa gidilmeden de randevu alınabilmektedir. Vize ücreti, evrakları ve belgelerin incelenmesi sürecin bir parçası olup, konsolosluğun yoğunluğuna göre mülakat başlatılacaktır.

Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Vize başvurusu için sonuçlar, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak ilerlemektedir. Genel olarak 2 iş günü ile 5 gün içerisinde sonuçlanabilir. Ancak evrak yoğunluğu ve konsolosluğun çalışma prosedürü üzerinden süreç 15 güne kadar uzayabilmektedir. Yalova vize merkezi ofisi üzerinden yapılan başvuru işlemlerinde, süreç takip edilerek tahmini bir tarih söylenebilmektedir.

Vize başvurusu ne zaman yapılmalı; Gidilecek ülke için yapılan planlamada, yaklaşık 1 ay öncesinden işlemlerin başlatılması gerekmektedir. Yalova ve Adana vize işlemleri için online vize ofisi üzerinden başvuru işlemlerinizi yaparken, gerekli olan evrak ve dosya düzenlemeleri, vize harcı, gidilecek ve ikamet edilecek ülke bilgileri de dosyada yerini almalıdır. Başvuru işlemlerini son evreye bırakmadan, gidilen ülkenin vize yoğunluğu da hesaba katılarak başvuru işlemleri yapılmalıdır.

Yalova Vize Merkezi-Vize Başvurusu Gerekli Belgeler

Vize başvuru gerekli belgeler için konsolosluğun çıkış nedenini ve gidiş vizesinin türünü açıklayan dilekçe başvurusu talebi bulunmaktadır. Türkiye’den gidilecek ülkeye eğitim, ticaret, iş, ziyaret ve tatil amaçlı mı gidildiğine dair vize dilekçesi hazırlanması gerekir. Vize için gerekli evraklarda, konsolosluk formu da yer almalıdır.

 • İki adet biyometrik fotoğraf
 • Vize dilekçesi konsolosluğa verilmelidir.
 • Vize formu ve dekont verilmelidir.
 • Pasaport son 6 ayda çıkış yapıldıysa fotokopisi verilmelidir.
 • Vize ücreti ve harcı dekont belgeleri evrakta yer almalıdır.
 • Pasaport türü ve pasaportun kendini evraklarla birlikte verilmelidir

Adana vize ve Yalova vize başvurusu işlemlerinin yapılması için vize nedeni, vize türü ve gidilecek ülkenin otel rezervasyon belgesi, uçak bileti ve belirlenen ücretlerin yatırım dekontları verilmelidir. Yalova yurtdışı acentesi ve ofisi üzerinden gerekli olan bütün işlemler takip edilerek, bilgilendirme yapılacaktır. Schengen ülkeleri vize işlemleri, Avrupa ülkeleri vize prosedürüne göre gerekli olan evrakların düzenlenmesi sağlanacaktır.

İngiltere vizeleri için İngiltere vize başvurusu >>> vizerandevu.com/ingiltere-vize-basvurusu/ sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Yalova Vize Merkezi Video;

YalovaAltınova Vize BaşvurusuArmutlu Vize BaşvurusuÇiftlikköy Vize BaşvurusuÇınarcık Vize BaşvurusuTermal Vize BaşvurusuYalova Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×