Termal Vize Başvurusu

Termal vize başvurusu işlemlerinde kullanılan ve ön sunum niteliği taşıyan vize başvuru formunu hazırlama işlemine çok özen gösterilmesi gerekmektedir.

Vize başvuru formları, seyahat gerçekleştirilecek ülkenin talep ettiği şekilde hazırlanmalıdır. Örneğin Polonya, Romanya, Fransa gibi ülkelere seyahat edecek kişilerin Schengen vize başvuru formunu doldurması gerekecektir. Ancak Amerika vizesi alacak kişilerin doldurması gereken form Amerika vizesi başvurusu formu şeklinde belirtilmiştir.

Termal vize başvurusu işlemlerinde hazırlanacak vize başvuru formunun açık ve anlaşılır bir dil ile yazılması gerekmektedir. Öz bir şekilde yazılması beklenen formun detaylı ve kısa bilgiler içermesi gerekmektedir. Vize başvuru formunun bu kadar önemli olmasının sebebi ilk incelenen evraklardan birisi olmasından kaynaklıdır. Konsolosluk, Başkonsolosluk veya Büyükelçilik için vize başvuru formundan ayrı bir şekilde vize başvuru dilekçesi yazması talep edilmektedir. Başvuran vize başvuru dilekçesinde kısaca seyahatini tanıtmalı ve anlatmalıdır.

Vize başvuru formunu dolduran başvuranın dikkat etmesi gereken önemli birçok nokta olsa da bir tanesi diğerlerinden daha önem taşımaktadır. Bu da vize başvuru formunun başvuru yapılacak ülkenin kendi dilinde ya da İngilizce dilinde yazılmış olmasıdır.

Termal vize başvurusu hakkında merak edilen soruların cevaplarına Vize Randevu firması ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ulaşabilirsiniz.

  • Yalova Vize Merkezi

    Yalova Vize Merkezi

    Schengen vize başvuru işlemleri Yalova vize merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Online başvuru işlemleri için Çınarcık, Çiftlikköy, Armutlu, Termal, Yalova merkez başvurularını…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×