Çiftlikköy Vize Başvurusu

Çiftlikköy vize başvurusu işlemlerinde gerekli evrakları değişilik ve farklılık ülkelere göre belirli olmaktadır. Ancak bazı evrakların olması gereken özellik kesin ve nettir.

Çiftlikköy vize başvurusu işlemlerinde kullanılacak Schengen vizesi başvuru evrakları arasında yer alan fotoğrafın ölçüsü 45 mm yükselikte ve 35 mm genişlikte olmalıdır. Ayrıca Schengen vizesi için çekilecek fotoğrafın 3 veya 6 ay içerisinde çekilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Vize ve pasaport işlemlerinde fotoğraf konusunda titizlik gösterilmesinin sebebi başvuranın tanınırlığını sağlayabilmektir. 1 yıl önce çekilmiş bir fotoğraf ile günümüzde çekilen bir fotoğrafta yüz hatları oldukça değişik görünecektir. Güncel hale en çok benzeyen fotoğrafın kullanılması pasaport-vize kontrolü yapan yetkililerin vize sahibini tanıması açısından önem arz etmektedir.

Vize için kullanılacak fotoğraflarda tanınmamanız durumunda vize onayı gerçekleşse dahi seyahat esnasında problem yaşanması mümkün olmaktadır. Vize kontrolünden sorumlu yetkililer sahte evrak kullanıldığını düşünebilmekte ve cezai işlemler uygulayabilmektedir. Vize başvuranlarının bu durumları yaşamaması adına fotoğrafını güncel ve belirtilen ölçülerde çıkarması rica edilmektedir.

Çiftlikköy vize başvurusu işlemleri başvuranın takip etmekte zorlandığı konulardan oluşmaktadır. Ancak bu konular hakkında bilgi alımı sağlamak ve yardım almak için Vize Randevu firması ile görüşmeler yapabilirsiniz.

  • Yalova Vize Merkezi

    Yalova Vize Merkezi

    Schengen vize başvuru işlemleri Yalova vize merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Online başvuru işlemleri için Çınarcık, Çiftlikköy, Armutlu, Termal, Yalova merkez başvurularını…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×