Yalova

Yalova, Samanlı Dağları’nın kuzey eteğinde konumlanmış ve Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan bir Türkiye şehridir. Küçük bir şehir olan Yalova’da şehrin adını taşıyan bir tane de üniversite bulunmaktadır.

Yalova Üniversitesi 2008 yılında kurulmuş ve o zamandan beri Yalova il sınırlarına Türkiye’nin dört bir yanından öğrencileri çekmeye başlamıştır. Ayrıca Yalova şehri yalnızca eğitim ile değil aynı zamanda spor ile ilgili çalışmalara da dahil olmaktadır.

Yalova şehrinde bulunan birçok spor takımı vardır. Bu kulüpler ve takımlar; Yalovaspor, Yalova VIP, Yalovaspor BK ve Yalova Group Belediyespor olarak sıralanmaktadır.

Yalova şehrinde konaklamayı planlayan kişilerin mutlaka görmesi gereken doğal güzellikleri arasında Erikli Yaylası ve Sudüşen Şelalesi bulunmaktadır. Aynı şekilde görmesi gereken tarihi yerler arasında Yürüyen Köşk, Rüstem Paşa Camii ve Atatürk Köşkü yer almaktadır. Yalova’dan ayrılmadan önce meşhur lezzetleri de tadılmalıdır. Bu lezzetler ise yumurta dolması, Yalova sütlüsü ve tavuklu mantı şeklinde kısaca belirtilebilir. Ancak tüm lezzetlerini tatma imkanı olanların bu imkanı kullanması tavsiye edilir.

Yalova şehrinde konaklama tavsiyeleri almak ve gezi planlamak için Vize Randevu firmasından yardım alabilirsiniz.

  • Yalova Vize Merkezi

    Yalova Vize Merkezi

    Schengen vize başvuru işlemleri Yalova vize merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Online başvuru işlemleri için Çınarcık, Çiftlikköy, Armutlu, Termal, Yalova merkez başvurularını…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×