Umman Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Umman Vizesi Başvuru

Vize Randevu Ofisi Umman Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Ukrayna Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Umman dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Umman Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Umman Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Umman’a gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Umman a vize var mı?

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türkiye vatandaşları vizesiz olarak ummana seyahat edebilir, umuma mahsus pasaport sahipleri ise vize almak zorundadır.

Umman işçi vizesi kaç günde çıkar?

Genellikle bir ya da iki gün içerisinde Umman vizeleri sonuçlanır dikkat edilmesi gereken işçi vizesinde başvuru sahibinin mesleki ve iletişim bilgileri şirketin antetli kağıdına yazılan başvuru dilekçesinde bulunmalıdır.

Umman Hükümeti tarafından içinde Türkiye’nin de bulunduğu sayılı ülkeler için E-vize uygulaması başlatılmıştır. E-vize uygulaması başlatıldıktan sonra klasik vize başvurusu kabul edilmemektedir. E-vize uygulaması ile vatandaşlar vakit kaybetmeden kolayca vize başvurusu yapabilir ve bir kaç dakika içinde de vizesini alabilir.

Umman Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Umman Vizesi: Randevu ve Başvuru

Pratik bir vize başvurusu imkanı sağlayan e-vize başvurularında elektronik ortamda işlem yapmak dikkat gerektirir.

Yapılan hataların geri dönüşünün olmaması hem vize reddine hem de ödenen vize ücretlerini kaybetmeye sebep olmaktadır. Bu nedenle elektronik ortamda vize başvurusu yapmaya tereddüt edenler için ya da yoğun iş temposu içinde hata yapma riski bulunanlar için hızlı ve güvenli şekilde vize başvurusunun gerçekleşmesi adına Vize Randevu Ofisi size hizmet vermektedir.

Kabul edilen vize başvurusu kişinin e-posta adresine gönderilir. E-posta adresine gelen kabul edilmiş vizeler Umman seyahatinde giriş yapıldığında pasaportlara işlenir.

Umman Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

 • Umman vizesi başvuruları Türkiye’den elektronik vize uygulaması ile yapıldığı için çok fazla evrak gerekmemektedir. Bir kaç evraka sahip olmak Umman Vize başvurusu için yeterli olmaktadır.
 • Bu evraklardan en önemlisi pasaport sahibi olmaktadır. Pasaportların herhangi bir türü ile başvuru yapabilirsiniz çünkü tüm pasaport sahipleri vize başvurusuna tabi tutulmaktadır. Öncelikle sahip olduğunuz pasaportun 10 yıldan eski olmamasına ve seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli olmasına dikkat etmelisiniz. Deforme olmuş yıpranmış sayfası eksik pasaportlar ile vize başvuruları kabul edilmez. Kabul edilmiş olsa bile sınırda yapılan kontroller sonrası ülkeye alınamayabilirsiniz.
 • Pasaportlarda bulunan fotoğrafların güncel çekilmiş ve biyometrik olmasına dikkat ediniz. E-vize başvurusunda taratılmış pasaport görüntüsü ile yapılan başvurularda netlik bulunmayan fotoğrafların vize sonuçlarını etkileyeceğini unutmamak gerekir.

Umman E-Vize Evrakları

 • Pasaportun renkli taranmış hali.
 • Biyometrik fotoğrafın taranmış hali.
 • Anne İsmi.

Umman Vizeleri tek girişli ve 10 gün süreli olarak verilmektedir. Talep edildiği takdirde 30 günlük ve 1 yıllık çok girişli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Çoklu ve uzun süreli vize başvurularında ödenmesi gereken vize harçları farklılıklar gösterir.

Umman Vize başvurusunu bölge ayrımı olmaksızın herhangi bir konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan e-vize uygulaması ve Umman Konsolosluğu tarafından yetki verilen turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm dünyada olduğu gibi Umman’da da vize süresinin aşılması halinde cezai işlemler uygulanmaktadır. Cezai işlemlere maruz kalmamak ve diğer vize başvurularında önünüze engel olmaması açısından vize süresini aşmamaya dikkat ediniz.

Umman Vize başvuruları en kısa 1 gün en fazla 4 gün içinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanan vizeler e-posta adresinize gönderilir.

Umman’da Çalışma İzni Vizesi

Umman’da çalışmayı düşünen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Umman Çalışma İzni’ne sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan kişiler çalışma izni başvurusunda bulunmak için öncelikle Umman’da bulunan şirket tarafından gönderilen Davetiye temin etmeleri gerekmektedir.

Sahip olunan davetiye ile Umman Çalışma Bakanlığından Çalışma İzni alınabilir. Çalışma izinleri kişilere 2 yıllık bir süre ile verilir ve süre bitimine yakın çalışma olanaklarına göre sürenin uzatılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Sahip olunan davetiye ile alınan çalışma izni ile kişilerin tüm hakları korunmaktadır ve sözleşme yapılması gerekmez.

Umman Ticari Vize

Umman’da Ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Umman Ticari Vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ticari vize başvurusunda bulunmak için gereken prosedürler yerine getirilmeli ve Umman Konsolosluğuna başvuruları gerçekleştirmeleri gerekir.

Ticari Vizelerde beyan edilmesi gereken kişisel evraklar dışında şirkete ait evrakların da temin edilmesi gerekir. Ayrıca başvurularda beyan edilecek olan evraklar İngilizce tercüme edilmeli ardından noter onayı yatırılmalı ve evrak tasdiki (apostil) işlemlerinden geçmeleri gerekmektedir.

Umman Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olan pasaport.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüzüne ait fotokopi okunaklı olmalıdır.
 • Fotoğraf: Güncel çekilmiş 2 adet, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat tarihleri içerisinde geçerli olması gerekmektedir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Ticari Vize dilekçesi Umman Konsolosluğuna hitaben yazılmalı ve seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağı, Umman’da ki şirkette hangi pozisyonda görev alacağı gibi bilgiler yer almalı ve şirketin antetli kağıdına yazılarak kaşeli ve yetkili imzası ile birlikte temin edilmelidir.
 • İş Sözleşmesi ya da anlaşma belgeleri.
 • Şirket Belgeleri: Vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazete fotokopileri ve kişiye ait son 3 ayı kapsayan SGK dökümleri.

Umman Oturum İzni

Umman’da eğitim almak, çalışmak, iş kurmak için uzun süre ikamet etmek isteyen kişilerin Umman Sultanlığına oturum izni başvurusu yapmaları gerekmektedir. Oturum izni ile Umman’da 6 ay ikamet edilebilmektedir. Talep edildiği takdirde 2 yıl daha oturum izni uzatılabilmektedir. Oturum izni kişiye çoklu giriş imkanı tanır.

Umman Yatırım Yolu İle Oturum İzni

Umman Sultanlığı birçok ülkede olduğu gibi kendi ülkesinde de yatırım yaparak oturum izni vermektedir. Yatırım yaparak oturum izni almak isteyen vatandaşların gereken prosedürleri yerine getirmesi ve gerekli evrakları hazırlaması gerekmektedir. Hazırlanan belgeler Ticaret ve Endüstri Bakanlığı tarafından onaylanması gerekmektedir.

Yatırım Yolu İle Oturum İzni Almak İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olan 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olan pasaportun fotokopisi.
 • Asil Ortaklık Sertifikası.
 • Yatırım Projesini sunan kişi Umman Vatandaşı olmalı.
 • Sağlık Raporu: Etiyopya, Hindistan, Sudan, Pakistan, Suriye, Filipinler, Sri Lanka, Bangladeş, Endonezya’da seyahat ediliyorsa gerekli.
 • İş İzni ve bir adet kopyası.
 • Fotoğraf: 4×6 cm ebadında 2 adet biyometrik fotoğraf.

Umman Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Umman Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Umman Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Umman Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×