Umman Vize

Umman vize başvurularını tamamlarken bir diğer yandan da pandeminin hangi kısıtlamaları getirdiğini incelemelisiniz. Pandeminin getirdiği kısıtlamalar ile beraber bazı ülkeler arasındaki seyahatin durma noktasına geldiğinin de ayrıca iletilmesi gerekir.

Umman vize alma adımlarının sonrasında seyahatinize problem çıkmaması adına pandemi tedbirlerinin hangi derecede olduğunu da analiz etmelisiniz. Ülkeye giriş aşamasında son 6 ay içerisinde Korona Virüs atlatmanız durumunda aşı belgesi talep edilmeyecektir. Fakat bu koşulu sağlamıyorsanız aşı sertifikasını sunmanız gerekir.

Umman vize işlemlerini tamamlarken kişilerin özellikle pasaportlarının güncel tarihli olmasına, pasaportun yıpranmış durumda olmamasına dikkat etmeleri gerekir. Bu koşulları sağlamayan pasaportlarda vize başvurusu kabul edilmeyecektir.

Vize Randevu işlemlerini tamamlarken sorun yaşanmaması için tüm önlemler alınmıştır. Pasaportunuzun, vizenizin ve diğer tüm konsolosluk NVİ işlemlerinizin prosedürlere uygun şekilde tamamlanması mümkün kılınır.

Pasaport başvurunuzun yerine getirilme sürecinde size bir referans numarası da verilecektir. Bu referans numarası üzerinden pasaport başvurunuzun ne durumda olduğunu ayrıca kontrol edebilirsiniz. Ortalama 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde vizenizin çıkması sağlanacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×