Togo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Togo Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Togo Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Tayvan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Togo dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Togo Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Togo seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus, hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahipleri pasaport ayrımı olmaksızın Togo Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Türkiye’de Togo’ya ait resmi bir temsilcilik bulunmaz. Ankara’da ve İstanbul’da bulunan Fahri Togo Konsoloslukları vize işlemleri ile ilgilenmektedir.

Lome Togo hangi ülkede?

Lome resmi adı Togo Cumhuriyeti olan ülkenin güney batısında bulunan başkentidir. Togo Batı Afrika’da Burkina Faso, Gana ve Benin ile komşu olan, Benin Körfezi’nde kıyısı bulunan ülkedir.

Togo'nun başkenti neresidir?

Batı Afrika’da bulunan ve benim körfezine kıyısı bulunan Togo’nun başkenti ülkenin güneybatı ucunda bulunan Lome kentidir.

Togo da hangi dil konuşuluyor?

Fransa’nın koloni ülkesi olan Togo’da o dönemden kalma dil Fransızcadır, ülkede aynı zamanda Kabiyece ve Ewece’de konuşulan dillerdir.

Togo kısa süreli vize başvurularını yetki sahibi turizm ve seyahat acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Vize Randevu Ofisi her türlü Togo Vizesi için hizmet vermektedir. Ayrıntılı bilgi ve vize başvurusu işlemleriniz için en kısa zamanda Vize Randevu iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Togo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Togo Vizesi: Randevu ve Başvuru

Togo Vizeleri aynı zamanda Togo sınır kapısında ve Lome Havaalanında da alınabilmektedir. Fakat sınır kapısındaki yoğunluk nedeni ile yaşanan sıra bekleme, vakit kaybı, sistemsel hatalar ve iletişim bozukluğu söz konusu olabileceğinden vatandaşlarımızın seyahate çıkmadan önce Türkiye’den vizelerini almalarını öneriyoruz.

Togo’ya girişlerde sınır görevlilerine sarı humma aşı kartını göstermek zorunlu olduğundan vatandaşlarımızın seyahat öncesinde sarı humma aşılarını yaptırmaları ve Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartını seyahat boyunca yanlarından ayırmamaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Togo Turistik Vizesi

 1. Togo’ya gerçekleştirecek turistik geziler için Togo Turistik Vize başvurusu yapılması gerekir. Turistik vize başvurularında önemli olan seyahat amacına göre vize kategorisi belirlemek ve başvuru yapmaktır.
 2. Turistik vize başvurusunda önemli olan evraklardan biri olan başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Çünkü başvuru formu konsoloslukların sizi tanıması için önemli olan ilk evrak özelliğindedir. Vermiş olduğunuz eksik ya da bilgiler vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır. Başvuru Formunda beyan edilen bilgiler orjinal evraklarla desteklenmelidir.
 3. Turistik vize başvurusunda önemli olan bir hususta pasaportunuzun geçerliliğidir. Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olması gereken pasaportunuzun okunaklı deforme olmamış yırtık sayfasının bulunmaması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Geçerli olmayan ve deforme olmuş pasaportlar ile yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır.

Togo Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 1 yıl daha geçerli olmalı.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı.
 • Talep Dilekçesi: Seyahat amacı, tarihi, masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmeli.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi: Her iki yüze ait okunaklı çekilmiş fotokopi.

Togo Ticari Vize

Togo’da iş görüşmesi, fuara katılmak, seminere katılmak için gerekli olan vize Ticari Togo Vizesidir. Togo Ticari Vizesi ile kısa süreli ticari faaliyetlerde bulunabilir çalışma, iş yeri açma gibi faaliyetlerde bulunamazsınız.

Togo Ticari Vizesi 90 gün süre boyunca verilmektedir. Togo Ticari vizesi için önemli olan ilk şart Togo’da bulunan şirketten temin edilen Davetiyedir. Davetiyede Başvurana ait kişisel bilgiler, Pasaport bilgileri, seyahat amacı, varsa sponsoruna ait bilgiler ve seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağına dair bilgiler yer almalıdır. Ayrıca davetiye şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve şirkete ait kaşe ve yetkili imzası bulunmalıdır.

Ticari vize başvurusunda önemli olan evraklardan biri olan başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Çünkü başvuru formu konsoloslukların sizi tanıması için önemli olan ilk evrak özelliğindedir. Vermiş olduğunuz eksik ya da bilgiler vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır. Başvuru Formunda beyan edilen bilgiler orjinal evraklarla desteklenmelidir.

Ticari vize başvurusunda önemli olan bir hususta pasaportunuzun geçerliliğidir. Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olması gereken pasaportunuzun okunaklı deforme olmamış yırtık sayfasının bulunmaması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Geçerli olmayan ve deforme olmuş pasaportlar ile yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır.

Togo Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 1 yıl daha geçerli olmalı.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı.
 • Talep Dilekçesi: Seyahat amacı, tarihi, masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmeli.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi: Her iki yüze ait okunaklı çekilmiş fotokopi.
 • Davetiye: Togo’da bulunan şirket tarafından gönderilen davetiye kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Togo Ziyaret Vizesi

 1. Togo’da bulunan aile bireylerini ziyaret etmek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının almaları gereken vize türü Togo Ziyaret Vizesidir. Togo Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunmak için mutlaka Togo’da bulunan yakınınızdan davetiye temin etmeniz gerekmektedir. Davetiye temin etmediğiniz durumda Togo Ziyaret Vizesi başvurunuz kabul edilmeyecektir.
 2. Togo’da bulunan yakın akrabalardan temin edilecek olan Davetiye noter onaylı olmalıdır.
 3. Togo’da eğitim gören ya da çalışan arkadaş ziyareti için ise, davetiye gönderen arkadaşın eğitim gördüğü okuldan öğrenim belgesi ya da çalışan ise çalıştığına dair belge de davetiye ye eklenmelidir. Davet eden arkadaş tarafından yazılan davetiye imzalı olmalıdır.

Togo Ziyaret Vizesi Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 1 yıl daha geçerli olmalı.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı.
 • Talep Dilekçesi: Seyahat amacı, tarihi, masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmeli.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi: Her iki yüze ait okunaklı çekilmiş fotokopi.
 • Davetiye: Togo’da bulunan yakın aile bireyi ya da arkadaş tarafından gönderilen davetiye imzalı olmalıdır.
 • Davetiye akrabadan ise noter onaylı olmalı, çalışan arkadaştan ise istihdam edildiğine dair belge, eğitim gören arkadaştan ise eğitim belgesi davetiyeye eklenmelidir.

Togo Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Togo Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Togo Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Togo Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×