Tayvan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Tayvan Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Tayvan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Tacikistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Tayvan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Tayvan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Tayvan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi, Diplomatik pasaport sahipleri vize ayrımı olmaksızın başvuru yapmaları gerekmektedir.

Tayvan vize istiyor mu?

Tayvan hükümeti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport ayrımı yapmadan vize istemektedir, ülkeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar vize almak zorundadır.

Tayvan kapıda vize nasıl alınır?

Tayvan kapıda vize uygulamasından yararlanabilmek için bazı form ve belgeleri hazır bulundurmak gerekir, ülkenize dönüş biletiniz istenmektedir.

Tayvan vizesi ne kadar?

Tayvan’a seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlığının en merak ettiği konulardan birisi vize ücretidir, Tayvan vizesi birçok ülke vizesine göre çok daha ekonomiktir.

Tayvan Vize Kategorileri (Kısa Süreli)

 • Tayvan Ticari Vize
 • Tayvan Turistik Vize
 • Tayvan Ziyaret Vizesi

Kısa süreli vize başvurularını e-vize uygulaması, Tayvan Kapı Vizesi Uygulaması ve Tayvan Konsolosluklarının yetki verdiği turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunun yanında Tayvan’da oturum, çalışma, eğitim gibi vize başvurularını ise Tayvan Büyükelçiliği’ne giderek bizzat yapmaları gerekmektedir.

Tayvan E-Vize Uygulaması

 • Tayvan e-vize uygulaması pratik bir vize başvuru imkanı tanımakta olup birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. E-Vize hızlı sonuçlanır, bölge ve hatta ülke sınırlaması yoktur ve harç ücreti istemez. Tayvan e-vize ile Tayvan’da 90 gün geçerli ve 30 gün konaklamalı seyahat imkanı tanır.
 • Tayvan e-vize başvuruları Tayvan Büyükelçiliğinden değil, Tayvan’da ki Göçmenlik Ofisinden değerlendirilir. Tayvan e-vize için pasaportunuzun resimli olan 2.sayfasını taratmanız yeterli olmaktadır. Elektronik Vize uygulamasında başvuru formunu doldururken hata yapılmaması gerekir. Online olarak doldurulan formlar pratik olduğu kadar en küçük bir hatada geri dönüşümü olmayan sonuçlara yol açabilmektedir.
 • Dilerseniz sizin adınıza Tayvan Vize başvurusunu gerçekleştirebilir ve hatasız vize başvurusu sayesinde bir sonraki vizelerinize etki etmesinin önüne geçebiliriz. Vize Randevu temsilcilerimize sadece pasaportunuzun resimli 2. sayfasının taranmış halini gönderebilir ve vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Tayvan Vize başvurusunda parmak izi beyanı, vize randevu ve mülakat zorunluluğu bulunmamaktadır.

Tayvan Kapı Vizesi Uygulaması

Tayvan Kapı Vizesi Kaohsiung Uluslararası Havalimanında, Taichung Havalimanı, Taipei Songshan Havalimanı, Taoyuan Havaalanından alınabilmektedir. Kapıda alınan vizenin süresi 30 gün sürelidir ve uzatma hakkı bulunmaz.

Tayvan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Tayvan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Tayvan Kapı Vizesi Tayvan havalimanlarından alınan bir vize olup sıra bekleme, form doldurma zorunluluğu, resim bulundurma, bilet beyanı, yoğunluktan meydana gelen sıkıntılar ve sistemde oluşabilecek aksamalar nedeni ile pek tercih edilmemektedir.

Tayvan Kapı Vizesi Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş.
 • Uçak gidiş-dönüş biletleri.
 • Başvuru formu: Havaalanında verilen form doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 2 adet fotoğraf.
 • Belgeler Taoyuan Havalimanında ise, BOCA yani konsolosluk işleri bürosuna verilir.
 • Kaohsiung, Taichung, Songshan Havalimanında ise, Göçmenlik Ajansına iletmeleri ve burada geçici izinlerini almaları gerekir. Daha sonra geçici izin ve pasaport ile Kaohsiung veya Taichung da bulunan konsolosluğa giderek giriş izni almaları gerekir.

Tayvan E-Vize Aşamaları

 • Tayvan resmi internet sitesi üzerinden başvurular yapılmaktadır.
 • Tayvan Vizesi Başvuru Formu doldurulur. Pasaport taratılarak sisteme yüklenir.
 • Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından başvurular incelenir.
 • E-posta adresine onay alan vize gönderilir.
 • E-posta adresine gelen onaylanmış vizenin çıktısı alınır.
 • Çıktısı alınan vize sınırda yetkililere gösterilir.

Tayvan e-vize başvurusu ile alınan vizeler tek girişli özelliktedir. 3 ay boyunca geçerlidir ve kişilere 30 gün boyunca konaklama hakkı tanır. E-Vize sonuçlanma süresi sadece 3 gündür.

Tayvan Vize başvurusu için e-vize başvuru formu doldurma, gerekli belgelerin taratılıp sisteme yüklenmesi, talep edilmesi halinde seyahat sağlık sigortası işlemleri, otel ve uçak rezervasyonları gibi konularda bilgi ve destek almak isterseniz iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tayvan Konsolosluğu| Tayvan Vize Başvuru İşlemleri

Tayvan vize randevu işlemlerini hangi pasaport sahiplerinin gerçekleştirmesi gerektiğine değinmekteyiz. Kırmızı siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip olan kişilerin Tayvan vizelerini alabilmeleri için hangi şartları tamamlamaları gerektiğini 0850 227 72 05 numaralı hatlarımızdan aktarmaktayız.

Bu sayede konsolosluğa yapılacak olan başvurularla ilgili bilgileri alabilirsiniz. Ancak bazı şartlara sahip olan kişilerde havaalanı vizesi ile uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Buna göre [email protected] adresimize göndereceğiniz epostalarda kapıda vize uygulaması ve konsolosluğa vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Vize Ofisi aracılığıyla Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından yapmak zorunda olduğunuz vize başvuruları ile ilgili bilgileri güncel bir şekilde alabilirsiniz.

Bordo pasaport sahiplerinin 30 güne kadar olan seyahatlerinde tek girişli olmak suretiyle vizelerini havaalanından almalarına olanak verilmektedir. Detaylı bir şekilde bilgi almak istediğinizde uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Tayvan Vize Başvuru Şartları

Havaalanında bulunan vize ofislerine Türkiye dönüş biletleri ile vesikalık fotoğraflarını ibraz eden ve vize başvuru formunu dolduran kişiler gerekli işlemlerden faydalanabileceklerdir. Bu sayede gerçekleştirilecek olan başvurularda vize ücretlerinin hangi tutarlarda ödenebileceğine dair bilgileri sizler için aktarmaya devam ediyoruz. Bordo pasaporta sahip olan kişilerin ülkeye turistik, ticari veya ziyaret gibi amaçlarla 30 günü geçecek olan seyahatlerinde vize almak için konsolosluğa başvurmaları gerekmektedir. Konsolosluğun/Büyükelçiliğin yetkilendirdiği seyahat acenteleri veya vize ofisleri aracılığıyla başvurularınızı güncel evraklarla yapabilirsiniz. Herhangi bir hatalı davranışın ve başvurunun olmaması durumlarında neticelere kısa sürede ulaşılacaktır.

Tayvan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan ve Türkiye resmi tatillerine denk gelmediğinde başvurularınız 2 iş gününde sonuçlanacaktır. İş yoğunluğunun olma ihtimaline karşın ofislerimiz başvurularınızı olabildiğince önceki tarihlerde gerçekleştirecektir.

En erken başvuru süreçlerinde işlemlerinizin tamamlanması için çaba sarf edeceğiz. Pasaportlarınızın hangi tarihlerde geçerli olması gerektiğine dair bilgileri öğrenecek, ilgili dillerde formların doldurulmasına özen göstereceğiz. Doğru bilgileri içeren başvurular daima kısa sürede sonuçlanacaktır.

Hemen her ülkenin konsolosluğunun dikkat ettiği bilgi doğrulu ve hatasız bir şekilde başvuru aşamalarında sizlere gerekli desteği sağlayacağız. Sizler de sürecin uzamasını istemediğiniz durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle sahip olduğunuz şartlar çerçevesinde işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Tayvan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Tayvan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×