Tayland Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Tayland Vize Başvurusu

Tayland Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Tayland Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Tayland dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Tayland Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Tayland seyahati planlayan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişiler 30 güne kadar olan seyahatlerde hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerde Tayland Vizesinden muaftır.

Türkiyeden Tayland'a gitmek için ne gerekli?

Türkiye’den Tayland’a gitmek için en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport gerekmektedir, 30 günden daha az süren yolculuklar için vizeye gerek yoktur.

Türkiye Tayland vize var mı?

Umuma mahsus pasaport sahipleri için Tayland’da 30 gün süreyle vize muafiyeti söz konusudur. Yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri ise 90 gün vizeden muaftır.

Tayland turist vizesi nasıl alınır?

Tayland’a turistik gezi için gidecek olan Türk vatandaşları turistik vize başvurusunda bulunur, uzun süre kalmak isteyenler Tayland göçmenlik ofisine başvuru yapar.

30 günü geçen seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara’da bulunan Tayland Büyükelçiliği’ne, İstanbul’da bulunan Tayland Fahri Konsolosluğuna ya da Tayland Konsolosluğunun yetki vermiş olduğu turizm ve seyahat acenteleri aracılığı ile Vize başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Tayland Turistik Vize

Tayland Hükümeti Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Vatandaşlarına 30 güne kadar olan seyahatleri için vize istememektedir.

Ancak seyahati 30 günden fazla sürecek olan vatandaşların vize başvurusu yapmaları gerekir.

Vize başvurusu Tayland Büyükelçiliği, Konsolosluğuna yapılabildiği gibi yetki verilmiş olan turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile de yapılabilmektedir.

Vize Randevu Ofisi olarak Tayland Vize başvurularınız için tam yetki sahibi olarak hizmet vermekteyiz.

Türkiye’den Tayland Konsolosluğundan vize alarak gidenler için, turistik seyahat gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 30 gün sona ermeden ve seyahatlerini uzatmak istediklerinde Tayland’taki Soi Suanplu South Sathorn Road, Bangkok, Thung Maha Mek adreslerinde bulunan Göçmenlik Ofisine vize süre uzatma başvurusu için gidebilirler.

Verilmiş olan vize süresini aşan kişilere cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu cezalar geç kalındığı her gün için 500 Baht’tır. Ceza miktarı 20 bin Baht’ı geçtiği durumlarda kişi kara listeye alınır ve bir daha ülkeye girişine izin verilmez.

Tayland Kapı Vizesi

Tayland’a girişlerde gümrük kapılarında uygulanan kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurularını ülkeye girişlerde yapabilirsiniz. Ancak kapıda oluşan yoğunluklar ve uzun süre vize almak için beklemek hem yorucu hem riskli olmaktadır. Bu nedenle yolcularımızın seyahate çıkmadan önce Türkiye’de konsolosluklardan vize başvurusu yapmaları daha doğru olacaktır.

Bunun yanında Tayland sınır kapısında bulunan güvenlik polislerine birtakım belgeler beyan etmek gerekmektedir. Bunlar;

Tayland Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Tayland Vizesi: Randevu ve Başvuru

Tayland Vize başvurusu için vatandaşların bizzat başvuru yapmaları gerekmez. Bu nedenle Vize Randevu Ofisi olarak Tayland Vize başvurusu, vize evrak hazırlığı, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu gibi işlemlerinizi sizin adınıza hızlı ve güvenli bir şekilde yerine getiriyoruz. Tayland vizesi hakkında bilgi almak, vize ücretlerini öğrenmek ve vize hazırlıkları için yardım almak için Vize Randevu Ofisi İletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Tayland Vize Kategorileri

 • Tayland Turistik Vize
 • Tayland Eğitim Vizesi (Non-İmmigrant ED)
 • Tayland Aile Ziyaret Vizesi (Non-İmmigrant O)
 • Tayland Ticari Vize (Non-İmmigrant B)
 • Tayland Çalışma İzni Vizesi (Non-İmmigrant B)

Tayland Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 2 sayfası boş olan pasaport ve 3 adet pasaporta ait fotokopi.
 • Başvuru Formu: 3 adet olmak üzere hazırlanan başvuru formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 4×6 cm ebadında 3 adet güncel çekilmiş fotoğraf.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyonlarına ait bilet ya da dökümanlara ait 3 er adet fotokopi.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 6 aya ait banka hesap hareketlerini gösteren ve 800 $ bakiyeli hesap dökümanları banka kaşesi ve yetkili imzası olarak.
 • İkamet İzni: Yabancı uyruklular için Türkiye oturum iznine ait 3 adet fotokopi.
 • Başvuru Dilekçesi: Çalışılan şirketin antetli kağıdına yazılan şirket hakkında, başvuran hakkında, yaptığı iş hakkında bilgilerin yazıldığı dilekçe kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Geçmiş Vizelere Ait 3 er Adet kopya.

Tayland Konsolosluğu | Tayland Vize Randevu

Tayland vize randevu, yetkilendirilen seyahat acentelerinin veya Vize ofisi çalışmalarının neticesinde yetkili birimin talep edeceği evrakların eksiksiz hazırlanması ve rehberlik hizmetlerinin alınması işlemlerini kapsamaktadır.

Şahısların vizelerini seyahat edilecek tarihten 1 ay öncesine kadar almaları için profesyonelce hareket eden ve en iyi şekilde yönlendiren ekiplerimizle irtibata geçebileceğiniz 0850 227 72 05 iletişim numaralarını aramanızı tavsiye ediyoruz.

Randevu taleplerinizde geç kalmamanız ve evraklarınızda herhangi bir eksikliğe ve yanıltmaya neden olacak beyanlarda bulunmamanız için sizler de desteklerimizden faydalanabilirsiniz.

Tayland Vize Randevusu Zorunlu Mu?

Taylan’da kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin vize randevusu almaları zorunlu değildir. Turistik amaçlı olarak yapılacak olan bu seyahatler için kişilerin vize randevusu almasına gerek duyulmazken, uzun süreli seyahatleri kapsayan eğitim, hizmet veya aile birleşimi gibi başvurularda ise vize randevusu almasına gerek duyulmaktadır.

Tayland gümrük kapılarında kişilere verilmekte olan geliş kartlar sayesinde bu seyahatler gerçekleştirilmektedir. Seyahatin bitiminde ise gümrük kapısında doldurulan çıkış kartları pasaportlara eklenmelidir.

6 ay geçerliliğe sahip olan pasaportunuzla ve Tayland seyahatinizin dönüşünde kullanacağınız uçak biletinin de yanınızda olması halinde seyahatlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin 3 ay süreyle, bordo pasaport sahiplerinin ise 30 günle sınırlandırılan sürede vizesiz bir şekilde ülkeye giriş hakkı tanınmıştır.

Bunun dışındaki sürelerde ve vize türlerinde başvurularınızı Tayland Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine gerçekleştirmek istediğinizde yalnızca çalışma saatlerinin içerisinde hareket etmeniz yeterli olacaktır.

Yetkili kurumun bunun dışında bir randevu sistemi ile çalışmadığını belirtebiliriz. Tayland vizesi için başvuruları alma yetkisi bulunan Konsolosluk ve Büyükelçiliğin randevular için uygun olabilecek çalışma saatlerini öğrenmek adına bizleri arayabilir veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Tayland Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzu ve fotokopisini, kimlik fotokopisi ve biyometrik fotoğrafı, çalıştığınıza dair belgeleri, özgeçmiş ve mezuniyet belgesi ile başvuru formunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde bildirmeniz durumunda 15 iş günü içerisinde vize sonuçlarını alabilirsiniz.

Ancak resmi tatillere denk gelmeniz durumunda bu süre uzayacağından yetkili acente olan Vize Ofisi’nden yardım alarak başvuruları daha erken bir zaman diliminde gerçekleştirmelisiniz. Başvuru sahiplerinin yaklaşık 1 ay öncesine başvuru işlemlerini tamamlamalarını öneriyoruz.

Tayland Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Tayland Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×