Sudan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sudan Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Sudan Sayfamıza Hoşgeldiniz..

Sri Lanka Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Sudan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Sudan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Sudan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatler için vizeden muaf tutulmaktadır.

Sudan için vize gerekli mi?

Sudan tarafından bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulanmaktadır sadece siyah pasaport sahibi vatandaşlar 90 güne kadar vizeden muaftır.

Sudan turkiye vize var mi?

Sudan tarafından Türkiye’ye vize uygulaması bulunmaktadır ancak diplomatik pasaport için 90 güne kadar vize muafiyeti söz konusudur.

Sudan yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Sudan yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir, ülkede sadece diplomatik pasaport için 90 günlük vizesiz giriş söz konusudur.

Sudan Vizesi başvuruları İstanbul’da bulunan Sudan Başkonsolosluğu’na ya da yetki verilmiş turizm ve seyahat acentelerine yapılabilmektedir. Sudan vize başvurularını bizzat Sudan Başkonsolosluğuna giderek yapabilir, yetki sahibi acenteler aracılığı ile yapabilir ya da Sudan Hartum Uluslararası Havaalanında kapıda vize uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda vize uygulaması 2010 yılında başlamıştır ve gereken ücret karşılığında verilmektedir.

Sudan vizesi ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır ancak konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi ve resmi tatil günleri öngörülerek 10 gün öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Sudan Vize Başvurusu

Sudan seyahati için bizzat yapılacak olan başvurularda doldurulması gereken başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Eksik beyan ve hatalı bilgi sonucunda vizeniz red ile sonuçlanacaktır.

Sudan Vize Başvuru Formu konsoloslukların sizi tanıması için gereken en önemli evraklardandır. Bu nedenle formda bulunan kişisel bilgiler, seyahat bilgileri gibi alanların çok dikkatli şekilde doldurulması gerekmektedir. Ayrıca formda vermiş olduğunuz bilgileri desteklemesi için evrak beyan etmeniz gerekmektedir.

Sudan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Sudan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Sudan’a giriş yaptıktan sonra ülkeye girişinizi kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Kayıt polis merkezlerinde ya da havaalanında yapılabilmektedir. Kayıt yaptırmayan yolcular için cezai işlemler uygulanmaktadır.

Sudan Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Sudan seyahati sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan ve 2 boş sayfası bulunan pasaport.
 • Rezervasyon belgeleri: Sudan gezisi için davetiye bulunmadığı durumlarda uçak ve otel rezervasyon biletlerinin beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Davetiye: Turistik davetiyelerde mümkünse davetiye temin edilmelidir. Davetiyeler Sudan makamları tarafından onaylı olmalı, kaşeli ve imzalı olarak temin edilmelidir.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve imzalı olmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: İngilizce olarak Sudan Konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçe de kaşe ve imza bulunmalıdır.

Sudan Ticari Vize

Sudan’a gerçekleştirmek istediğiniz ticari faaliyetler, iş görüşmeleri, toplantılar için almanız gereken Sudan Ticari Vizesi için Sudan’da bulunan şirket tarafından gönderilen Davetiye temin etmeniz gerekmektedir. Davetiyede davet edilen hakkında bilgiler, seyahat amacı, seyahat tarihi, davet edilen hakkında kişisel bilgiler ve şirkete ait bilgiler yer almalı ve şirketin antetli kağıdına yazılarak şirkete ait kaşe ve imzalı olmalıdır.

Sudan Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan ve 2 boş sayfası bulunan pasaport.
 • Rezervasyon belgeleri: Davetiye bulunmadığı durumlarda uçak ve otel rezervasyon biletlerinin beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Davetiye: Sudan’da bulunan şirket tarafından gönderilen davetiye şirketin antetli kağıdına yazılmalı, Sudan makamlarınca onaylanmalı ve kaşeli, imzalı olmalıdır.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve imzalı olmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: İngilizce olarak şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçe Sudan Konsolosluğuna hitaben yazılmalı dilekçe de kaşe ve imza bulunmalıdır.

Sudan Seyahati Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Sudan şeriat ile yönetilen ülkelerden olduğu için ülkeye alkol sokulması yasaktır.
 • Doğu Sudan ve Darfur bölgelerine girişler izne tabidir.
 • Turistik amaçlı yapılan gezilerde fotoğraf çekmek isteyenlerin dikkatli olması gerekmektedir.
 • Sudan’a girişlerde Büyükelçiliğe bırakacağınız iletişim bilgileriniz güvenliğiniz açısından önemli olacaktır.
 • Sudan Vizesi için aşı yaptırmak zorunlu değildir ancak T.C Vatandaşlarının sağlığı açısından Sağlık Bakanlığı aranarak seyahat sağlığı hakkında bilgi edinmesi ve yapılması gereken aşıları yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Bu aşılar hepatit A ve B, aralık-haziran dönemlerinde gidenler için menenjit aşısı, yiyecek ve içeceklerden tifo bulaşması riski nedeni ile tifo aşısı yaptırılması önerilmektedir.

Sudan Konsolosluğu| Sudan Vize Randevu

Sudan vize randevu, mevzuatlara uygun bir şekilde vize taleplerinizin değerlendirilmesi amacıyla yetkili merciilere belgelerin ulaştırılması için uygun tarih ve saatin belirlenmesi işlemidir.

Başvuru sahipleri adına vize randevu işlemlerinde başarılı sonuçları elde eden Vize Ofisi ile yapacağınız görüşmeler sayesinde sizler de kısa sürede olumlu gelişmeleri takip edebilirsiniz. Yaklaşık 1 ay öncesinden vize randevu taleplerinizi oluşturmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu hususta gerekli bilgileri ve yardımları almak üzere 0850 227 72 05 numaralı telefonlarımızdan bizleri arayabilirsiniz. Bu sayede sizler için Sudan vize türleri, vize evrakları ve başvuru süreci hakkında sizleri bekleyen tüm gelişmelerle ilgili haberdar olabileceksiniz.

Sudan Vize Zorunluluğu

Doğu Afrika ülkelerine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Sudan için vize zorunluluğuna tabi tutulacaklar ile ilgili bilgileri danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında sunmaktayız.

Bordo pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahibi olan kişiler kısa süreli olarak Sudan’a ziyaret edeceklerinde bu vize başvurusunu almalı ve vize randevusunu başvurudan önce oluşturmalıdırlar.

Siyah pasaport sahibi olan kişiler ise 6 aylık sürede 90 günü aşmayacak seyahatlerde vizeden muaftırlar. Ancak 90 günü aşacak seyahatler için yine acentelerimizle görüşerek vize prosedürlerini öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.

Vize randevuları ile ilgili tüm güncel bilgilere ve evraklara ulaşmanız için [email protected] adresinden ulaştıracağınız taleplerinize ve sorularınıza yanıt vermekteyiz.

Sizler de kısa sürede hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanarak sonuçları büyük oranda olumlu yönde alabilmek için hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an bizlere ulaşarak vize işlemlerinizin takip edilmesinde etkili rolü üstlenen profesyonel ekiplerimiz sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Sudan Vizesi Koşulları

Bu ülkeye yapacağınız seyahatlerde vize müracaatlarınızdan önce randevu oluşturmanız gerekemktedir. Konsolosluğun tatil dönemlerini göz önünde bulundurarak 30 gün öncesinden seyahat planlarınızı yapmanızı ve randevularınızı ofislerimiz aracılığıyla oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Şahsen başvuru zorunluluğu bulunmayan Sudan vizesi için yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ticari amaçlı olarak veya öğrenci vizesi ile Sudan’a seyahat etmek ve öğrenim, çalışma gibi şartlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza detaylı bilgileri aktarmaktayız. Ziyaret amacınıza göre eksiksiz ve hatasız bir şekilde hangi belgelerle işlemleri başlatabileceğinizin yanıtını sizler için aktarmaktayız.

Sudan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Sudan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×