Şili Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Şili Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Şili Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sierra Leone Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Şili dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Şili Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Şili ile yapılan vize muafiyet anlaşması ile iki ülke vatandaşları da 90 güne kadar olan seyahatlerinde pasaport ayrımı yapılmaksızın vizeden muaf tutulmuşlardır.

Şili Türkiye'den vize istiyor mu?

Şili ve Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşların karşılıklı olarak 90 güne kadar seyahatlerinde vize muafiyete bulunmaktadır.

Türkiyeden Şili'ye nasıl gidilir?

Türkiye ile Şili arasında direkt uçuş yoktur, aktarmalı uçuşlarda Güney Amerika ülkelerine ya da Paris’e uçmak gerekmektedir.

Paraguay Türkiye'den vize istiyor mu?

Paraguay tarafından resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarından bize talep edilmez, Brezilya üzerinden ülkeye giriş yapacak olan vatandaşların Sarı humma aşısı olması tavsiye edilir.

Vize istemeyen Şili’ye girişlerde beyan edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi pasaport, 10 yıldan eski olmamalı, deforme olmamalı ve seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.

Ayrıca ülkeye girişlerde sınır polisine beyan edilmesi gereken evraklar arasında uçak gidiş-dönüş biletleri ve otel rezervasyon bilet ya da dökümanları yanınızda bulunmalıdır.

Şili Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Şili Vizesi: Randevu ve Başvuru

Ayrıca ülkeye girişlerde size verilen ve doldurmanızı istedikleri turist kartını seyahat boyunca yanınızda taşımalı ve ülkeden çıkarken yetkililere teslim etmelisiniz.

Şili’ye giriş yaparken vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken konular arasında bitkisel ve hayvansal ürünlerin ülkeye sokulmamasıdır. İşlenmiş ya da işlenmemiş olsun bu tür ürünlerin ülkeye sokulması yasaktır.

Ürünler röntgen cihazları ve eğitimli köpekler tarafından kontrol edilerek tespit edilmektedir ve para cezası uygulanmaktadır.

Şili’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Şili’ye direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Bu nedenle aktarma yaparak yolculuklarınızı gerçekleştirmeniz gerekecek. Aktarma yapabileceğiniz ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Frankfurt ve İspanyadır. Şili’ye seyahat etmek için vizeye ihtiyacınız olmasa da bu ülkelerden geçmek için transit vize ya da ülke vizesine ihtiyacınız olacaktır.

Şili’ye seyahat etmek için ihtiyacınız olan transit vize ya da tercih edeceğiniz ülke vizeleri için Vize Randevu Ofisinden yardım alabilir, vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve en uygun fiyata uçak ve otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirmelerini isteyebilirsiniz.

Şili Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Şili Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Şili Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Şili Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×