Şili Vize

Şili Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Şili Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Şili Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Şili dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Şili Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Şili ile yapılan vize muafiyet anlaşması ile iki ülke vatandaşları da 90 güne kadar olan seyahatlerinde pasaport ayrımı yapılmaksızın vizeden muaf tutulmuşlardır.

Vize istemeyen Şili’ye girişlerde beyan edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi pasaport, 10 yıldan eski olmamalı, deforme olmamalı ve seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Ayrıca ülkeye girişlerde sınır polisine beyan edilmesi gereken evraklar arasında uçak gidiş-dönüş biletleri ve otel rezervasyon bilet ya da dökümanları yanınızda bulunmalıdır.

Ayrıca ülkeye girişlerde size verilen ve doldurmanızı istedikleri turist kartını seyahat boyunca yanınızda taşımalı ve ülkeden çıkarken yetkililere teslim etmelisiniz.

Şili’ye giriş yaparken vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken konular arasında bitkisel ve hayvansal ürünlerin ülkeye sokulmamasıdır. İşlenmiş ya da işlenmemiş olsun bu tür ürünlerin ülkeye sokulması yasaktır.

Ürünler röntgen cihazları ve eğitimli köpekler tarafından kontrol edilerek tespit edilmektedir ve para cezası uygulanmaktadır.

Şili’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Şili’ye direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Bu nedenle aktarma yaparak yolculuklarınızı gerçekleştirmeniz gerekecek. Aktarma yapabileceğiniz ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Frankfurt ve İspanyadır. Şili’ye seyahat etmek için vizeye ihtiyacınız olmasa da bu ülkelerden geçmek için transit vize ya da ülke vizesine ihtiyacınız olacaktır.

Şili’ye seyahat etmek için ihtiyacınız olan transit vize ya da tercih edeceğiniz ülke vizeleri için Vize Randevu Ofisinden yardım alabilir, vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve en uygun fiyata uçak ve otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirmelerini isteyebilirsiniz.

Şili Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Şili Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×

    Vize Menüsü