Schengen Vize

Schengen vize işlemleri bir ortak vize programı olarak da anılmaktadır. Avrupa’da geçerli olan ve birkaç Avrupa dışı ülkeyi de kapsayan ortak vize programı sayesinde ülkeler arasında dolaşım serbestliği elde edilebilmektedir.

Schengen vize başvuru adımlarını tamamlarken pasaportunuzu, vize başvuru formunu, kimlik belgenizi, 2 adet biyometrik fotoğrafı sunmanız gerekir. Sizden istenen belgelerin güncel tarihli olmasından siz sorumlusunuz.

Schengen vize başvurusu sonrasında ortak vize programına dahil olan ülkelere vizesiz giriş yapma hakkınız olacaktır. Bu vize kısa süreli vizeler kapsamında değerlendirilmektedir. 180 günlük bir zaman diliminde 90 gün kadar geçerliliği bulunmaktadır.

Almış olduğunuz Schengen vizesi ile birkaç farklı ülkeyi dolaşmayı planlıyorsanız, en uzun hangi Schengen ülkesinde kalacaksanız, vizenizi de o ülkeden almanız tavsiye edilir. Bu şekilde giriş çıkışlarda sorun yaşama olasılığı ortadan kalkar.

Vize Randevu firması aracılığı ile Schengen vizesinin tüm prosedürlerine uygun olarak başvurunun tamamlanması sağlanır. Bu firma aracılığı ile prosedürleri takip etmenize gerek kalmadan tüm işlem akışının eşsiz bir profesyonellik ile tamamlanması mümkün kılınmaktadır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×